Jak skrýt aplikace v systému Android

Klíčové věci

 • Chraňte své osobní aplikace před zvědavýma očima tím, že je v systému Android skryjete.
 • Zařízení Samsung umožňují nativně skrýt aplikace, ale někdo je stále může najít pomocí aplikace Nastavení nebo widgetu Vyhledávání Google. Některé telefony Android, jako je Google Pixel 8, vám místo toho umožňují pouze deaktivovat systémové aplikace.
 • Jako univerzální řešení zvažte spouštěče třetích stran, jako je Nova nebo Microsoft Launcher, které skryjí a přizpůsobí viditelnost aplikací v systému Android.

Skrytí vašich soukromých aplikací je skvělý způsob, jak přidat další vrstvu zabezpečení k zámku obrazovky smartphonu nebo biometrickému ověřování. Ukážeme vám, jak skrýt aplikace pro Android pomocí různých metod, abyste si mohli být jisti, že k nim nikdo jiný nemá přístup.

Jak skrýt aplikace na telefonu Samsung

Všechny telefony Samsung umožňují skrýt nainstalované aplikace ze zásuvky aplikací. Proces je také poměrně přímočarý.

 • Dlouze stiskněte prázdnou oblast na domovské obrazovce vašeho zařízení Samsung. Klepněte na Nastavení z nabídky, která se zobrazí ve spodní části.
 • Přejděte dolů a vyberte Skrýt aplikace na domovské obrazovce a obrazovkách aplikací. Poté vyberte aplikace, které chcete skrýt.
 • Klepnutím na Hotovo aplikujte změny.
 • Nyní uvidíte, že všechny aplikace, které jste vybrali, zmizely ze šuplíku aplikací vašeho telefonu Galaxy.

    Jak přidat zástupce souborů Disku Google na domovskou obrazovku [Android]

  Jedna dobrá věc na implementaci Samsungu je, že skryté aplikace se nezobrazí, i když je vyhledáte ze šuplíku aplikace. Zobrazí se však ve výsledcích vyhledávání jiných univerzálních vyhledávacích aplikací třetích stran a v části Nastavení > Aplikace.

  Samsung nenabízí skrytou zásuvku aplikací, která by poskytovala rychlý přístup ke skrytým aplikacím. Díky tomu je přístup k nim fuška. K vyřešení tohoto problému však můžete vždy použít widget Vyhledávání Google nebo jakoukoli jinou univerzální vyhledávací aplikaci. Pamatujte, že existuje několik dalších způsobů, jak najít skryté aplikace v systému Android.

  Chcete-li je skrýt, zakažte aplikace v systému Android

  Na telefonech, jako je Google Pixel 8, neexistuje žádná nativní možnost skrytí aplikace. K dosažení tohoto cíle můžete vždy použít spouštěč nebo aplikaci třetí strany. Pokud vám však nevyhovuje její používání, můžete zvážit deaktivaci aplikace, abyste ji skryli ze zásuvky aplikace.

  Jediným úlovkem je, že tato metoda funguje pouze pro systémové aplikace předinstalované v telefonu. Pomocí níže uvedených kroků nelze skrýt aplikace stažené z Obchodu Play.

 • Otevřete zásuvku aplikace na telefonu Android a přejděte na aplikaci, kterou chcete skrýt.
 • Dlouze stiskněte ikonu aplikace a z kontextové nabídky vyberte Informace o aplikaci. Případně můžete přejít na Nastavení > Aplikace a klepnout na název aplikace z tohoto seznamu.
 • Klepněte na Zakázat a potvrďte svou akci klepnutím na Zakázat aplikaci v dialogovém okně, které se zobrazí.
 • Tím skryjete aplikaci ze šuplíku aplikací vašeho telefonu Android. Nevýhodou je, že aplikaci nemůžete používat, dokud ji znovu nepovolíte.

    8 nástrojů pro podporu vývoje aplikací pro Android

  Jak skrýt aplikace pro Android pomocí Nova Launcher

  Pokud výchozí spouštěč na vašem zařízení Android nenabízí možnost skrýt nainstalované aplikace, budete muset použít spouštěč třetí strany, jako je Nova. Jakmile nainstalujete Nova Launcher z obchodu Google Play, nastavte jej jako výchozí spouštěč na vašem zařízení Android a postupujte podle následujících kroků:

  Stažení:Nova Launcher (K dispozici zdarma, prémiová verze)

 • Otevřete nastavení Nova Launcher pomocí gesta přejetím dvěma prsty nahoru na domovské obrazovce. Případně můžete dlouze stisknout prázdnou oblast domovské obrazovky a klepnout na Nastavení.
 • Vyberte zásuvku aplikací a přejděte dolů.
 • Klepněte na Skrýt aplikace v kategorii Aplikace.
 • Zobrazí se seznam všech aplikací ve vašem zařízení. Vyberte aplikace pro Android, které chcete skrýt ze zásuvky aplikací. Vraťte se a uložte změny.
 • Bohužel tato metoda má svá vlastní omezení. Pokud používáte jakoukoli univerzální vyhledávací aplikaci nebo integrované vyhledávání aplikací Nova, skrytá aplikace se zobrazí ve výsledcích. Je také možné najít seznam skryté aplikace v části Nastavení > Aplikace vašeho zařízení Android.

  Pokud vlastníte OnePlus, nepotřebujete ke skrytí aplikací spouštěč třetí strany. OxygenOS od OnePlus poskytuje nativní možnost skrytí aplikací a pro další zabezpečení můžete skryté aplikace chránit heslem.

  Ke skrytí aplikací použijte Microsoft Launcher

  Podobně vám Microsoft Launcher také umožňuje skrýt aplikace na vašem zařízení Android. Ve srovnání s Nova Launcherem je provádění skrývání nainstalovaných aplikací pomocí Microsoft Launcheru lepší, protože je můžete chránit heslem.

  Stažení:Microsoft Launcher (Volný, uvolnit)

 • Dlouze stiskněte prázdnou oblast domovské obrazovky. Poté klepněte na Nastavení spouštěče z nabídky, která se objeví.
 • Přejděte na domovskou obrazovku > Skryté aplikace.
 • Klepněte na Skrýt aplikace a vyberte aplikace, které chcete skrýt. Poté klepněte na Hotovo.
 • Nyní se vraťte do nabídky Skryté aplikace a klepněte na ikonu Nastavení v pravém horním rohu.
 • Aktivujte přepínač Nastavit heslo, abyste své skryté aplikace chránili čtyřmístným kódem PIN.
 • Pokud chcete rychle zobrazit skryté aplikace, zapněte Rychlý přístup v doku.
 •   Pište poznámky a synchronizujte je na Dropbox nebo Disk Google [Android]

  Nyní můžete dvakrát přejet prstem nahoru po doku a zobrazit skrytý panel s přístupem ke skrytým aplikacím. Pokud je aktivována ochrana heslem, musíte nejprve zadat čtyřmístný kód PIN.

  Výhody a nevýhody skrývání aplikací na Androidu

  Skrytí aplikace v zařízení Android zabrání jejímu zobrazení v zásuvce aplikace. Někdy budete muset otevřít další skrytý šuplík aplikací, abyste mohli skryté aplikace otevřít.

  Některé telefony umožňují pouze skrýt aplikace a nenabízejí žádný způsob, jak k nim znovu získat přístup, zatímco jiné také umožňují uzamknout skryté aplikace, aby bylo zajištěno, že k nim nebude snadný přístup.

  Pokud má vaše zařízení Android předinstalovaný bloatware, který nelze deaktivovat, můžete jej skrýt ze šuplíku aplikace pro čistší vzhled. Pro další zabezpečení můžete také skrýt své bankovní aplikace, správce hesel a další aplikace, které obsahují citlivé informace.

  Karlis Dambrans/Shutterstock

  Některé telefony Android umožňují nativně skrýt nainstalované aplikace. Pokud váš telefon tuto funkci nemá, můžete použít spouštěč třetí strany, jako je Nova nebo Microsoft Launcher. Spouštěč třetí strany vám také umožňuje změnit ikony aplikací pro lepší přizpůsobení Androidu.

  Vždy byste měli skrýt aplikace obsahující kritická nebo citlivá data v telefonu, abyste zabránili komukoli v neoprávněném přístupu k nim. I když není implementace spolehlivá, je stále dost dobrá na to, aby zabránila zvědavému příteli nebo členovi rodiny ve snadném přístupu bez náležitého technického know-how.