Jak sledovat blokovaná videa na YouTube

YouTube je nejoblíbenější platforma pro streamování videa na internetu. Lidé mohou videa zdarma sledovat, lajkovat, sdílet, komentovat a nahrávat. Denně tuto aplikaci používá více než 30 milionů lidí. I když většinu videí můžete sledovat bez přerušení, existují případy, kdy jsou některá videa omezena nebo zablokována. Je to proto, že je tvůrci videa v určitých zemích zablokovali, což omezuje dostupnost videa v některých zeměpisných lokalitách. Máme však řešení, která mohou být odpovědí na to, jak sledovat zablokovaná videa na YouTube. V tomto článku se také dočtete o tom, jak sledovat blokovaná videa YouTube ve vaší zemi, protože existují země jako Čína, Vietnam, Írán a mnoho dalších, kde je YouTube zakázán.

Jak sledovat blokovaná videa na YouTube

Chcete-li sledovat blokovanou webovou stránku videí YouTube, můžete postupovat podle seznamu níže uvedených metod.

Metoda 1: Použijte VPN a proxy server

Použití VPN (Virtual Private Network) je jednou z nejbezpečnějších a nejjednodušších metod sledování zablokovaného videa YouTube. VPN může velmi pohodlně maskovat vaši IP adresu a poskytnout vám přístup k různým geografickým lokalitám, kde není blokováno požadované video. Omezené video tedy můžete sledovat jako místní, protože použití VPN zašifruje vaše připojení, aby bylo soukromé a zabezpečené.

Proxy funguje stejně jako VPN. Umožňuje uživatelům sledovat blokovaná videa z jiné IP adresy. Nemůžete však očekávat, že budou při sledování omezeného obsahu v bezpečí.

Podívejte se na náš článek o nejlepší bezplatné VPN pro Windows 10 a nejlepších bezplatných VPN pro Windows 11. Chcete-li sledovat blokovaná videa, můžete použít software VPN a změnit umístění serveru.

Metoda 2: Obejít regionální filtr YouTube

Obejití regionálního filtru YouTube lze při sledování blokovaných videí YouTube provést dvěma způsoby. Oba způsoby jsou uvedeny níže:

Možnost I: Změna adresy URL videa YouTube

Změna adresy URL videa YouTube je jednou z nejjednodušších metod, kterou lze použít. Jediné, co musíte udělat, je upravit adresu URL videa. Toto je například adresa URL blokovaného videa.

https://www.youtube.com/watch?v=P9ZaXT5LuML

Budete muset nahradit watch?v= za v/, nyní bude adresa URL,

https://www.youtube.com/v/ P9ZaXT5LuML

Takto můžete sledovat blokovaná videa YouTube ve vaší zemi.

  Jak stahovat svá vlastní videa z YouTube

Poznámka: Pokud stále nemůžete video s omezeným přístupem sledovat, můžete použít následující metodu, která je uvedena níže.

Možnost II: Použití Hooktube

Hooktube je webová stránka/aplikace, která je známá pro sdílení videí na YouTube, aniž by jim poskytovala zhlédnutí. Umožňuje vám sledovat blokované webové stránky s videi YouTube tím, že obchází věková a geografická omezení. Je to jedna z alternativ pro YouTube a nazývá se také zrcadlová stránka YouTube. Načítá videa rychleji než YouTube a umožňuje uživatelům sledovat videa bez problémů. Hooktube také umožňuje uživatelům stahovat blokovaná videa z YouTube. Můžete buď zadat název videa do vyhledávacího pole aplikace, nebo přesměrovat odkaz z YouTube na Hooktube.

Poznámka: Web Hooktube již neexistuje. Aplikaci si však můžete stáhnout z webových stránek třetích stran na vlastní nebezpečí.

Metoda 3: Použijte inteligentní DNS

Jedním ze způsobů, jak sledovat blokovaný obsah na YouTube, je použití chytrého DNS. Kombinuje DNS a Proxy servery. DNS část systému přebírá kontrolu, když chce uživatel sledovat blokovaný nebo omezený obsah, a poté směruje požadavek přes proxy server. Spoofuje vaši polohu na webu přesměrováním vašeho provozu přes různé servery. Funguje rychleji než proxy servery, protože připojení přes inteligentní DNS nejsou šifrována. Přečtěte si našeho průvodce změnou nastavení DNS v systému Windows 10.

Metoda 4: Použijte Tor Browser

Tor je prohlížeč, který můžete použít ke sledování omezeného obsahu. Prohlížeč Tor je známý svou efektivitou při poskytování soukromého procházení uživatelům tím, že jim umožňuje zůstat anonymní online. Tor je zkratka pro The Onion Router. Jednou ze zvláštních funkcí prohlížeče je to, že historie prohlížení se automaticky vymaže po každé relaci. Prohlížeč Tor pomáhá uživatelům získat přístup k geograficky omezenému obsahu. Šifruje informace mezi uživatelem a serverem. Pro stažení prohlížeče se doporučuje VPN. Prohlížeč je kompatibilní také s Windows, Mac a Linux. Vestavěný blokovač reklam umožňuje uživatelům nepřerušovaný zážitek z prohlížení. Prohlížeč je také kompatibilní s doplňky Firefoxu. Proto to může být jedna z vašich nejlepších možností, jak sledovat webovou stránku blokovaných videí YouTube.

Metoda 5: Použijte rozšíření prohlížeče Hola

Ahoj je rozšíření prohlížeče VPN, které umožňuje přístup k omezenému obsahu bez odhalení vaší identity a vašich webových aktivit. Můžete jej tedy použít ke sledování blokovaných webů s videi YouTube. Nicméně rozšíření bylo v roce 2021 staženo kvůli obvinění, že bylo infikováno malwarem. Ale teď je to zpět. Můžete si jej stáhnout a vyzkoušet na vlastní nebezpečí.

  Jak sledovat VR nebo 360° videa z YouTube na telefonu

Metoda 6: Použijte Google Translate

Použití Překladače Google vám pomůže sledovat omezený obsah tím, že jej použijete jako proxy server k obcházení brány firewall. Chcete-li zjistit, jak sledovat blokovaná videa YouTube ve vaší zemi pomocí Překladače Google, postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Otevřete Google Překladač na vaší ploše.

2. Vložte adresu URL blokovaného videa na panel na levé straně obrazovky.

3. Klikněte na španělštinu nebo jiný jazyk na pravé straně panelu.

4. Klikněte na URL na pravé straně panelu.

5. URL vás přesměruje na YouTube a budete moci sledovat video.

Metoda 7: Použití stahování offline

Použití offline stahování na YouTube je jednou z takových funkcí, která vám umožňuje stahovat blokovaná videa z YouTube. Tím myslíme, že pokud cestujete někam jinam, než je váš region, kde máte přístup k blokovanému obsahu, můžete si video jednoduše stáhnout offline a podívat se na něj později. Některá videa lze stáhnout pouze v případě, že máte předplatné na YouTube. Tato metoda však nebude fungovat, pokud žijete v zemi, kde je YouTube zakázán. Pomocí výše a níže uvedených metod můžete pochopit, jak sledovat blokovaná videa YouTube ve vaší zemi.

Metoda 8: Použijte YouTube Video Downloaders

Pokud výše uvedené metody nefungují ve váš prospěch, můžete zkusit sledovat blokovaná videa YouTube pomocí nástroje pro stahování YouTube. Můžete si stáhnout kterýkoli ze stahovacích programů YouTube dostupných na internetu a nainstalovat je do počítače. Zkopírujte a vložte adresu URL videa a poté si jej stáhněte. Tyto aplikace jsou zdarma a snadno se používají. Můžete si vybrat kvalitu a rozlišení, ve kterém chcete video stáhnout. Zmínili jsme několik nejoblíbenějších stahovačů videa YouTube, které můžete použít ke stažení omezeného obsahu:

 • SaveFrom.Net
 • MiniTool uTube Downloader
 • iTubeGo
 • Y2Mate.com
 • SnapDownloader
 • Kliknutím na Downloader
 • Online Video Downloader
 • SaveTheVideo.com
 • Dejte FastLink
 • ssyoutube
 • deturl.com

Podívejte se na náš článek o 22 nejlepších bezplatných stahovačích videa, kde se dozvíte více o stahování videí z YouTube.

Online video downloaders jsou webové stránky, které umožňují stahování videí z YouTube. Může se vám hodit, pokud chcete na YouTube sledovat omezený nebo blokovaný obsah. Jsou zdarma a umožňují vám stáhnout požadovaná videa jen několika kliknutími. Kromě stahování mají tyto webové stránky také několik funkcí, jako je konverze formátů video souborů, komprimace videí a mnoho dalšího. Vše, co musíte udělat, je zkopírovat a vložit adresu URL videa a kliknout na tlačítko Stáhnout. Před stažením videa si také můžete vybrat kvalitu a rozlišení.

  9 nejlepších převaděčů YouTube na GIF, které byste měli vyzkoušet etechblog.cz

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Které země zakázaly YouTube?

Odpověď: YouTube je zakázán v následujících zemích:

 • Arménie
 • Čína
 • Eritrea
 • Finsko
 • Írán
 • Indonésie
 • Severní Korea
 • jižní Súdán
 • Sýrie
 • Súdán
 • Turkmenistán
 • Tádžikistán
 • krocan
 • Spojené arabské emiráty

Q2. Jak odblokovat YouTube v telefonu?

Odpověď: Z obchodu Google Play si můžete stáhnout a nainstalovat kteroukoli z populárních sítí VPN, jako je NordVPN, ExpressVPN atd. Vytvořte si účet a přepněte svou polohu do jakékoli jiné země. Tím odblokujete YouTube v telefonu a budete moci sledovat videa.

Q3. Jak odblokovat web?

Odpověď: K odblokování webové stránky můžete použít některé z výše uvedených metod. K odblokování webu můžete použít tyto metody:

 • VPN
 • Proxy server
 • Prohlížeč Tor
 • Inteligentní DNS
 • Google Překladač

Q4. Jak sledovat videa, která jsou všude blokována?

Odpověď: V takových případech můžete využít VPN. Můžete si stáhnout kteroukoli z široce používaných sítí VPN, jako je Nord, Surfshark, IPVanish, Private VPN a Express VPN, a nainstalovat je. Vytvořte si účet a vyberte své místo v jakékoli jiné zemi. Pokud to nefunguje, můžete použít prohlížeč TOR.

Q5. Je nezákonné sledovat blokovaná videa YouTube pomocí VPN?

Odpověď: Používání VPN je legální na většině míst kromě zemí jako Čína a Írán, které zablokovaly YouTube z různých morálních, náboženských a politických důvodů. Před použitím VPN pro přístup k omezenému obsahu si proto ověřte pravidla a předpisy dané země.

***

Sledování omezeného obsahu na YouTube není vůbec záležitostí, protože máme výše uvedené metody, které vám vysvětlily, jak sledovat blokovaná videa YouTube ve vaší zemi. Proto musíte být opatrní s metodou, kterou používáte. Doufáme, že vám tento průvodce pomohl zjistit, jak sledovat blokovaná videa YouTube. Sdílejte prosím své dotazy nebo návrhy v sekci komentářů níže.

x