Jak sledovat Netflix ve 4K na Macu

Sledování 4K Netflixu na Macu je zbytečně složité. V současné době není podporován v macOS, takže budete muset na svém Macu spustit Windows – a i tak budete stále omezeni na prohlížeč Edge. Ale dá se to zvládnout.

Proč je 4K Netflix problémem pro počítače Mac?

Samotný 4K obsah není problém; je to problém kompatibility, kodeků a DRM (Správa digitálních práv). A nejde jen o Macy – 4K streamování je problém obecně. Když streamujete video na jakékoli platformě, musí být zabaleno do něčeho, čemu váš počítač rozumí. Přesná metoda se nazývá a formát kódování videaa program, který provádí sbalení a rozbalení, se nazývá kodek. S nárůstem obsahu 4K je technologický svět v současné době v procesu přechodu na novější kodeky a všichni o to bojují.

Kodeky jsou zabudovány do vašeho počítače, ale mohou se lišit podle prohlížeče. YouTube používá kodek VP9 pouze pro 4K video, ale Safari nepodporuje VP9, ​​takže ke sledování 4K videí YouTube musíte použít Chrome. Netflix podporuje spoustu kodeků, ale používá pouze HEVC pro 4K. Vzhledem k tomu, že Safari je jedním z mála prohlížečů, který podporuje přehrávání HEVC, vedle Edge by se zdálo, že 4K Netflix by měl být podporován v Safari.

Další problém však vyvstává u DRM, způsobu ochrany pořadu před kopírováním a pirátstvím. DRM Netflix používá pro obsah 4K nový HDCP 2.2 (High-bandwidth Digital Content Protection), který macOS od Mojave nepodporuje. HDCP je shoda na úrovni OS a nelze jej opravit pomocí lepšího prohlížeče, takže ke sledování Netflixu budete potřebovat Windows (nebo virtuální počítač se systémem Windows), abyste měli jistotu, že nenahráváte žádné pořady. A hlavní je, že DRM ani ve skutečnosti nefunguje, protože pořady budou bez ohledu na to pirátské (často automaticky během několika minut od vydání), takže vše, co dělá – zvláště v případě Netflixu – je poškozování spotřebitelů.

  Zde je návod, jak sledovat play-off NBA bez kabelu

Na svém Macu můžete stále sledovat obsah Netflix ve 4K, ale nebude to jednoduché a rozhodně to nebude dobré řešení.

Spuštění systému Windows na počítači Mac a sledování Netflixu

V souhrnu výše, budete potřebovat:

Televizor 4K kompatibilní s HDCP 2.2, pokud vestavěný displej vašeho Macu není 4K nebo vyšší. Kabel TV i HDMI musí být kompatibilní s HDCP 2.2, jinak nebude nic fungovat. Neuvidíte žádné výhody streamování obsahu 4K na 1080p TV nebo 1440p displeji vašeho Macu, protože je to více pixelů, než lze zobrazit.
Mac s procesorem Intel Kaby Lake (nebo vyšším): Většina počítačů Mac vyrobených po roce 2017 jej bude mít. Pouze CPU Kaby Lake nebo vyšší mají specializovaný hardware pro mnohem rychlejší dekódování HEVC. Edge podporuje pouze hardwarově dekódovaný HEVC, ale protože je to jediný prohlížeč ve Windows, který jej vůbec podporuje, musíme jej používat. Safari podporuje softwarově dekódovaný HEVC na starších procesorech, ale protože nepodporuje HDCP 2.2, zůstali jsme u Windows pomocí Edge. A i když byste mohli použít softwarové dekódování, můžete narazit na problémy s výkonem v závislosti na vašem modelu. Jo, je to složité.
Účet Netflix „Premium“, který stojí 15,99 $ měsíčně. Toto je jediný plán s podporou 4K, ale ze stejného účtu budete moci mít také čtyři současné streamy.
Kopie Windows 10 a ochota buď duálně zavést váš systém, nebo jej spustit na virtuálním počítači. Budete také potřebovat Edge, ale ten je součástí Windows 10.

  Opravit chybu nástroje pro vytváření médií 0x800704DD

Pokud máte vše na seznamu a opravdu chcete 4K Netflix, proces spuštění Windows na Macu je poměrně jednoduchý. Máte několik možností:

Spusťte virtuální počítač Windows. Na virtuálním počítači běží Windows uvnitř macOS, takže nemusíte úplně přecházet na Windows. Zaznamenáte mírný pokles výkonu, protože používáte dva operační systémy najednou. Virtuální počítač, který doporučujeme pro macOS, je Paralely. Není to zadarmo, tak to můžete zkusit VirtualBox pokud byste chtěli, ale Parallels má mnohem lepší výkon a je vytvořen pro macOS.
Duální bootování s Bootcamp, instalace Windows trvale na pevný disk vedle (nebo nad) macOS. Toto je extrémní řešení, protože budete nuceni restartovat počítač do jiného operačního systému, abyste mohli sledovat Netflix, ale nabídne lepší výkon než ostatní. Je také méně náchylný k chybám než software VM.
Proč ne obojí? Parallels podporuje provoz vašeho oddílu boot campu jako virtuálního stroje. Tímto způsobem můžete plně zavést systém Windows, pokud chcete, ale stále k němu mít přístup z macOS. Pokud máte místo na pevném disku a nevadí vám dodatečné nastavení, je to nejlepší řešení.

  Jak vytvořit tapety pro iPhone a iPad pomocí zkratek

Ať už si vyberete jakoukoli možnost, jakmile spustíte Windows, načtěte si prohlížeč Edge od Microsoftu a pusťte se do sledování. Uvidíte novou kategorii označenou „Ultra HD 4K“ obsahující veškerý obsah UHD. Můžete také použít Aplikace Netflix pro Windows, protože podporuje HEVC a HDCP 2.2. Nemůžete použít Google Chrome, Firefox ani jiný prohlížeč.

Primárním problémem je nakonec HDCP 2.2 a od macOS Mojave HDCP 2.2 stále není podporován. Někdy v budoucnu může být přidána podpora pro macOS, která tento nepořádek opraví. Ale to je problém již několik let, takže si nedělejte příliš velké naděje. Apple TV 4K podporuje 4K Netflix, takže možná Apple chce, abyste si to místo toho koupili.

x