Jak spárovat ovladač Nintendo Switch Pro na Linuxu

Chcete hrát hry na počítači se systémem Linux pomocí ovladače Nintendo Switch Pro, ale nevíte, jak jej spárovat s počítačem? Můžeme pomoct! Pokračujte v tom, jak spárovat ovladač Nintendo Switch Pro na Linuxu!

Nastavení Joycondu na Linuxu

Ovladač Switch Pro funguje na Linuxu, ale nejprve budete muset nastavit ovladač. Existuje několik ovladačů Switch Pro, které podporují řadič Pro. Joycond je však snadno nejlepší ovladač.

Proč je nejlepší použít? Podporuje libovolnou periferii Joycon/Switch, nikoli pouze řadič Pro. Takže s tímto ovladačem můžete rychle používat svůj Pro ovladač nebo Switch Joycons na Linuxu.

Ovladač Joycond bohužel není k dispozici jako balíček v žádném operačním systému Linux. Místo toho si budete muset stáhnout soubory ovladače, zkompilovat je a nainstalovat ručně.

Chcete-li zahájit proces instalace Joycond, budete muset nastavit požadavky na dobu sestavení. Nejprve otevřete okno terminálu na ploše Linuxu stisknutím Ctrl + Alt + T na ploše. Nebo vyhledejte v nabídce aplikace „Terminál“ a spusťte jej tímto způsobem.

Jakmile se otevře okno terminálu, postupujte podle níže uvedených pokynů k instalaci, které odpovídají operačnímu systému Linux, který aktuálně používáte k nastavení závislostí Joycondu.

Ubuntu/Debian

Na Ubuntu i Debianu je třeba nainstalovat balíček „libevdev-dev“. Budete také muset mít nainstalovaný Git a všechny nástroje pro tvorbu programů.

Poznámka: V Debianu budete muset aktualizovat jádro na verzi 5.10 nebo novější. V opačném případě budete muset nainstalovat ovladač Hid Nintendo do jádra ručně. Poté, abyste dosáhli nejlepších výsledků, upgradujte na Debian 11.

sudo apt install build-essential cmake libevdev-dev git

Další pokyny ohledně závislostí, které budete potřebovat k sestavení tohoto ovladače na Ubuntu nebo Debianu, najdete na oficiální stránce Github pro Joycond.

Fedora

Pokud plánujete používat Joycond na Fedoře, budete muset nainstalovat několik balíčků, abyste mohli spustit ovladač Joycond, stejně jako vývojové nástroje potřebné k sestavení softwaru v kompilátoru.

sudo dnf groupinstall @development-tools @development-libraries

sudo dnf install git cmake libevdev-devel libudev-devel

Arch Linux

Ti na Arch Linuxu mají štěstí, pokud jde o Joycond. Jak se ukázalo, existuje balíček AUR pro ovladač Switch Pro již nakonfigurovaný a připravený k instalaci. Postará se o všechny závislosti a také o sestavení kódu.

Chcete-li jej nainstalovat, zadejte níže uvedené příkazy jeden po druhém do okna terminálu.

sudo pacman -S git base-devel git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/

makepkg -sri

trizen -S joycond-git

Získání Joycond

Nyní, když jsou nainstalovány závislosti, lze nainstalovat Joycond. Zamiřte k stránka ovladače a postupujte podle pokynů k sestavení, aby to fungovalo.

Kabelové

Párování ovladače Switch Pro s vaším Linuxovým systémem přes USB je neuvěřitelně snadné. Neexistují žádné obruče, které by se daly přeskakovat přes Bluetooth nebo něco podobného. Chcete-li ovladač používat, proveďte následující.

Nejprve si pořiďte kabel USB-C a připojte jej k počítači se systémem Linux. Jeden z těchto kabelů budete potřebovat pro ovladač Switch Pro.

Když je kabel USB-C připojen k ovladači Switch Pro i k počítači, Linux by jej měl rozpoznat díky ovladači Joycond. Odtud si budete moci užít své hry!

Bezdrátový

Připojení Switch Pro k PC přes Bluetooth je trochu složitější. Chcete-li začít, vypněte přepínač nebo jej umístěte do jiné místnosti, aby se k němu ovladač nemohl připojit. Poté připojte adaptér Bluetooth k počítači se systémem Linux a ujistěte se, že je Bluetooth povoleno.

Jakmile je povolena, otevřete aplikaci pro připojení Bluetooth v systému Linux. Poté stiskněte kruhové tlačítko na zadní straně přepínače a uveďte jej do režimu párování. Když je zařízení v režimu párování, mělo by se v nabídce Bluetooth objevit jako spárovatelné zařízení.

Pomocí myši vyberte v nabídce Bluetooth ovladač Switch Pro. Když kliknete na zařízení v menu, spáruje se. Jakmile je zařízení spárováno, budete na něm moci hrát hry.

Konfigurace Switch Pro pro Steam

Spárování ovladače Switch Pro není vše, co musíte udělat, pokud s ním chcete hrát na Steamu. Budete jej také muset nakonfigurovat v nabídce ovladače Steam; jinak nemusí hry fungovat správně.

Konfigurace ovladače Switch Pro ve službě Steam je velmi snadná díky promyšlenému uživatelskému rozhraní Steam. Otevřete „Nastavení“ a vyberte „Obecná nastavení ovladače“. Poté vyberte možnost „Switch Pro Configuration Support“.

Když nakonfigurujete ovladač Switch Pro pomocí služby Steam, zařízení bude moci fungovat jako herní ovladač na vašem systému Linux s jakoukoli videohrou, kterou si nainstalujete.

Užijte si hraní na počítači s ovladačem Switch Pro v systému Linux!