Jak udělat dobrou živou tapetu pro váš iPhone

Živé tapety jsou jednou z úhledných funkcí systému iOS, pokud nejsou dostatečně využívány. Je zábavné – a velmi harrypotterovské – mít na zamykací obrazovce trochu pohybu. Ale nastavení žádné staré živé fotografie vám nepřinese skvělé výsledky: Zde je návod, jak zajistit, abyste měli dobrou fotku, kterou můžete použít jako tapetu.

Jak nastavit živou tapetu

Chcete-li nastavit živou fotografii jako tapetu, přejděte do Nastavení > Tapeta > Vybrat novou tapetu a poté vyberte své album Živé fotografie.

Vyberte živou fotografii, kterou chcete použít, ujistěte se, že je vybrána „Živá fotka“, a potom klepněte na Nastavit > Nastavit obě (nebo buď „Nastavit zamykací obrazovku“ nebo „Nastavit domovskou obrazovku“, pokud ji chcete mít pouze na jedné).

A stejně tak budete mít živé tapety. Nyní se podíváme na to, jak získat dobrou živou fotografii k použití.

  Jak zadat nulu před číslo v Excelu

Pořízení dobré fotografie živé tapety

Živá fotka je v první řadě fotka. Většinu času bude vaše pozadí nehybné. To znamená, že se musíte ujistit, že statická část fotografie vypadá skvěle. Také chcete, aby přechod do doby, kdy je tapeta v pohybu, vypadal přirozeně. Existuje několik dalších klíčových věcí, které musíte mít na paměti:

Tapety jsou na iOS vertikální. Vůbec poprvé vám doporučuji fotografovat s iPhonem drženým svisle.
Živá fotografie zaznamená několik sekund před a po pořízení fotografie. To znamená, že před stisknutím spouště musíte mít připravený snímek.
Aby přechod mezi nehybnou a pohyblivou částí živé fotografie vypadal dobře, musíte svůj iPhone při fotografování držet co nejklidněji. Pokud máte stativ, použijte ho. V opačném případě svůj iPhone podepřete nebo jej opřete, jak nejlépe můžete.

Nejjednodušší pořízení dobrých živých fotografií jsou krajiny, zvláště pokud je tam voda v pohybu. Máte spoustu času na seřazení záběru, ujistěte se, že je vaše kamera stabilní, a protože je pohyb cyklický, vypadají téměř vždy dobře.

  Aplikace třetích stran pro zvýšení produktivity v systému Mac OS X

Inscenované portréty jsou trochu složitější, ale stále možné. Ujistěte se, že jste na dobře osvětleném místě – kdekoli s velkým oknem normálně funguje skvěle – protože živé fotografie vypadají při slabém osvětlení obzvlášť zrnitě a pak se váš objekt pózuje. Doporučil bych vám, abyste natáhli hloupý obličej, uvolnili se zpět k normálnímu úsměvu a pak vytáhli další hloupý obličej. Pokud fotíte, když se normálně usmívají, živá fotka by měla zachytit ty dva hloupé obličeje. Tímto způsobem bude vaše tapeta vypadat normálně, ale když bude v pohybu, bude plná osobnosti.

Domácí mazlíčci a přirozené portréty jsou zdaleka nejsložitější, než se dostat správně. Existuje tolik pohybu a akce, že za normálních okolností bude statická fotografie nebo video vypadat mimo. Svůj iPhone také nemůžete připevnit, aby se věci nehýbaly. Chcete-li použít živou fotografii domácího mazlíčka nebo hrajícího si dítěte, doporučil bych vám použít osvědčenou metodu sportovní fotografie: fotografujte, dokud nedostanete něco dobrého. Mohlo to trvat několik dní, ale nakonec jsem skončil s touto pěknou živou fotkou mého psa, jak mi dává boční oko.

  Jak přejít ze SmartThings Classic na novou aplikaci SmartThings

Jako každou fotografii můžete upravovat živé fotografie. Můžete také změnit, který rámeček se zobrazí jako statická fotografie, ale to bych nedoporučoval. Snímky videa mají nižší rozlišení než statický obraz z kamery.

Pohrajte si s různými živými fotografiemi, dokud nezískáte takovou, která vám vyhovuje. Může být docela náročné získat takovou, která vypadá dobře jako tapeta. Trvalo mi několik pokusů, než jsem získal ty, které jsem v tomto článku demoloval.