Jak vložit symbol autorských práv nebo ochranné známky do aplikace Word

Do dokumentu aplikace Word můžete snadno vložit stovky symbolů pomocí několika svižných stisknutí kláves. Dva z nejčastěji vkládaných symbolů jsou symboly autorských práv a ochranných známek, takže se pojďme podívat na několik rychlých způsobů, jak je vložit do dokumentu.

Jak vložit symbol autorských práv nebo ochranné známky pomocí nabídky Symboly

Na pásu karet aplikace Word přejděte na kartu „Vložit“.

Klikněte na tlačítko „Symbol“.

Ve výchozím nastavení jsou symboly autorských práv a ochranných známek dostupné přímo v rozbalovací nabídce. Klepnutím na některou z nich je vložte do dokumentu.

  Jak nabít iPhone pomocí nového MacBooku Pro

Rychle! Symbol je nyní ve vašem dokumentu.

Pokud v rozevírací nabídce „Symbol“ nevidíte symboly autorských práv nebo ochranných známek, pravděpodobně to znamená, že jste vložili spoustu dalších symbolů. Word si pamatuje posledních 20 symbolů, které jste použili, a umístí je do této nabídky a vytlačí ostatní symboly, které se tam objevují. Pokud je tedy nevidíte, budete muset kliknout na možnost „Další symboly“ a vyhledat je.

Další informace o vkládání symbolů ve Wordu najdete v našem článku na toto téma.

Jak vložit symbol autorských práv nebo ochranné známky pomocí klávesnice

Symboly autorských práv a ochranných známek můžete do aplikace Word vkládat také pomocí klávesnice. To funguje, protože oba symboly jsou ve výchozím nastavení zahrnuty v nastavení automatických oprav aplikace Word.

  Nejlepší bitcoinové peněženky pro rok 2019

Chcete-li vložit symbol autorských práv, napište „(c)“ a poté stiskněte mezerník. Objeví se symbol autorských práv.

Chcete-li vložit symbol ochranné známky, napište „(tm)“ a poté stiskněte mezerník. Objeví se symbol ochranné známky.

Snadné, že?

Pokud se chcete podívat, jaké další možnosti automatických oprav má Word v rukávu, přejděte na Soubor > Možnosti > Kontrola > Možnosti automatických oprav. Na kartě Automatické opravy v okně, které se otevře, můžete procházet seznamem všeho, co může Word při psaní nahradit, včetně věcí, jako jsou symboly a běžně napsaná slova. Můžete si dokonce vytvořit vlastní položky, pokud chcete vytvořit zkratku pro text, který často píšete.

  Jak pořizovat snímky obrazovky na iPhone X, XR, XS a XS Max