etechblog

Jak vypnout dotykovou obrazovku na Chromebooku

Pokud jste Chromebook začali používat teprve nedávno, možná se budete chtít naučit nějaké základy. Měli byste se například naučit, jak rozdělit obrazovku na Chromebooku, nebo znát způsoby záznamu obrazovky na Chromebooku. Kromě toho, pokud je váš Chromebook vybaven dotykovou obrazovkou, můžete dotykovou obrazovku vypnout, abyste předešli náhodným chybám při psaní nebo používání funkčních kláves. Chrome OS má navíc tento zvláštní problém s dotykovou obrazovkou, který se objeví, když se Chromebook zahřeje. Dotykový displej začne fungovat, což má za následek chyby. Chcete-li se těmto problémům vyhnout, musíte se naučit, jak deaktivovat dotykovou obrazovku na Chromebooku.

Deaktivace dotykové obrazovky na Chromebooku (2022)

1. Chcete-li vypnout dotykovou obrazovku na Chromebooku, musíte nejprve v prohlížeči povolit příznak Chrome. Otevřete prohlížeč Chrome a do adresního řádku zadejte chrome://flags. Poté stiskněte Enter.

  Vše, co potřebujete vědět o analýze záhlaví e-mailu [+6 Best Analyzers]

2. Dále vyhledejte „ladicí klávesové zkratky“ nebo vložte níže uvedenou cestu do adresního řádku a stiskněte Enter. Nyní klikněte na rozbalovací nabídku vedle ní a „Povolit“ příznak Chrome. Tím se zapnou některé pokročilé klávesové zkratky systému Chrome OS, které vývojáři obvykle používají k ladění operačního systému.

chrome://flags/#ash-debug-shortcuts

3. Poté kliknutím na tlačítko „Restartovat“ v pravém dolním rohu prohlížeče aplikujte změny.

4. Po restartu použijte klávesovou zkratku „Search + Shift + T“ k deaktivaci dotykové obrazovky na Chromebooku. A je to. Chcete-li dotykovou obrazovku znovu aktivovat, stiskněte stejnou klávesovou zkratku a dotyková obrazovka se znovu aktivuje. Docela snadné, že?

Vypněte dotykový displej na Chromebooku

Toto jsou tedy rychlé kroky, které musíte provést, abyste na Chromebooku vypnuli dotykovou obrazovku. I když rád používám panel s dotykovou obrazovkou na svém Chromebooku, někdy to způsobuje problémy s nesprávným dotykem, i když právě používáte klávesnici. No, teď se takovým problémům můžete vyhnout. Každopádně to je pro tento návod vše. Pokud se ale chcete naučit, jak nainstalovat prohlížeč Tor do Chromebooku, přejděte na náš podrobný návod. A chcete-li volně upravovat soubory PDF na Chromebooku, postupujte podle našich pokynů v odkazovaném průvodci. Nakonec, pokud máte nějaké dotazy, dejte nám vědět v sekci komentářů níže.

  9 nejlepších nástrojů a služeb pro vytváření emotikonů/emodži

x