Jak vytvořit a vytisknout obálku ve Wordu

Pokud si chcete vytvořit vlastní obálku, ať už pro osobní nebo profesionální použití, ale nechcete investovat peníze do profesionálního provedení, Microsoft Word vám pomůže. Vytvoření přizpůsobené obálky ve Wordu je jednoduché díky funkci navržené pro daný úkol.

Vytváření a tisk obálek ve Wordu

Pokračujte a otevřete Word a vyberte kartu „Pošty“.

Dále klikněte na tlačítko „Obálky“.

Zobrazí se okno Obálky a štítky. Zde zadáme všechny naše informace. Do pole „Adresa pro doručení“ (1) zadejte adresu příjemce. Do pole „Zpáteční adresa“ (2) zadáte své jméno a adresu. Pokud chcete, můžete to vynechat zaškrtnutím políčka „Vynechat“. Jakmile zadáte všechny informace, klikněte na „Možnosti“ (3).

V okně Možnosti obálky, které se otevře, musíte aplikaci Word sdělit, jak budete obálku vkládat do tiskárny.

Vyberte vhodnou metodu podávání z dostupných možností. Až budete zde nastaveni, přejděte na kartu „Možnosti obálky“.

Nyní máme možnosti změny velikosti obálky a stylu písma. Kliknutím na rozevírací nabídku „Velikost obálky“ otevřete velký seznam různých velikostí obálek a vyberte tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Chcete-li upravit písmo pro doručovací nebo zpáteční adresu, klikněte na tlačítko „Písmo“ pod příslušnou položkou. Uvítá vás nové okno se standardními možnostmi písma.

Po dokončení přizpůsobení velikosti obálky a stylu písma klikněte na „OK“.

Nyní se vrátíte do okna Obálky a štítky. Jediné, co zbývá udělat, je kliknout na tlačítko „Přidat do dokumentu“.

Po výběru obdržíte zprávu s dotazem, zda chcete použít zpáteční adresu, kterou jste zadali jako výchozí zpáteční adresu. Můžete pokračovat a vybrat „Ano“, protože tyto informace se pravděpodobně nebudou často měnit.

Nyní uvidíte náhled obálky na levé straně obrazovky, zatímco na pravé straně je prázdná stránka, na které můžete napsat svůj dopis.

Po napsání dopisu se vraťte na kartu „Pošty“ a klikněte na „Obálka“.

Znovu se ocitnete v okně „Obálky a štítky“. Nyní zbývá pouze vybrat „Tisk“.

Ujistěte se, že máte obálky vložené do příslušného zásobníku v tiskárně, a můžete vyrazit!