Jak vytvořit NFT zdarma bez poplatku za plyn

S tím, jak se kryptoměna stává mainstreamem a dokonce i prohlížeče získávají kryptopeněženky, svět kryptoměn tu zůstane. Velkou část tohoto světa tvoří NFT. Téměř všichni populární umělci, dobří nebo špatní, vytvářejí svá vlastní umělecká díla NFT. Takže není důvod, abyste zůstávali pozadu. Probereme, jak vytvořit NFT zdarma a snadno. Naše metody zahrnují způsoby, jak se vyhnout těžbě poplatků za plyn a používat nový blockchain k ražení NFT. Také podrobně probereme veškerou terminologii, aby si své první NFT mohli snadno vytvořit i začátečníci. Mějte na paměti, že se jedná pouze o vzdělávací tutoriál. Pokud jste ze zemí jako Indie, které se snaží regulovat kryptoměny, možná budete muset zkontrolovat zákonnost NFT. S tím se vzpamatujte a pojďme se naučit, jak vytvořit umění NFT zdarma.

Jak vytvořit NFT zdarma (2022)

Než se pustíme do procesu, provedeme několik příprav, jako je vytvoření vaší kryptopeněženky. Nemusíte se tím nechat zahltit, protože vše podrobně popisujeme. Ale ještě předtím, než se začneme připravovat na naše NFT, pojďme jim nejprve trochu porozumět. Pokud již znáte základy, použijte prosím níže uvedenou tabulku a přeskočte dále.

Co je to NFT

Nezaměnitelné tokeny neboli NFT jsou jednotlivé datové jednotky, které jsou uloženy na blockchainech. Blockchainy jsou sbírkou digitálních záznamů nebo bloků, které jsou vzájemně uzamčeny pomocí kryptologie. Pomocí našeho odkazovaného článku se můžete ponořit do hlubin toho, co NFT jsou. Ale obecně se jedná o trvalou datovou jednotku, kterou nelze po uzamčení změnit. NFT se zavazují k nezaměnitelnému ve svém názvu, na rozdíl od kryptoměn nemohou mít směnu zahrnující rovnocennou substituci.

Nelze vyměnit NFT za kopii tohoto NFT. Ale můžete vyměnit bitcoin za jiný bitcoin. Tyto vlastnosti činí NFT tak výkonným a cenným. Sleduje velmi základní ekonomiku nabídky a poptávky. Pokud razíte NFT, který je oblíbený nebo atraktivní pro uživatele a má také omezenou nabídku, automaticky se zvýší jeho hodnota. Tato technologie dává digitálním uměleckým dílům sílu, aby se jednoho dne stala stejně cennými jako tradiční umění.

Co může být NFT

K vytvoření NFT můžete použít téměř jakýkoli typ jedinečného mediálního souboru. Může to být hudba, umění, memy, videa, fotografie, 3D objekty, GIFy nebo dokonce tweety. V tomto tutoriálu použijeme obrázky PNG k vytvoření našeho NFT. Pokud chcete použít svůj NFT jako profilový obrázek na Twitteru, měli byste udělat totéž.

Co je to krypto peněženka

Bez ohledu na jejich názvy nelze kryptopeněženky používat k ukládání vašich NFT nebo kryptoměny. Obě tato aktiva vždy žijí na blockchainech. Ale kryptopeněženky fungují jako identifikační karta, která se používá k nárokování vlastnictví nad datovými jednotkami blockchainu a k přihlášení na různé webové stránky založené na blockchainu. Těmito peněženkami mohou být webové aplikace, rozšíření, mobilní aplikace a dokonce i fyzická zařízení.

Kryptopeněženka se většinou používá k ukládání šifrovaných klíčů, které vám umožňují přístup ke kryptoměnám a decentralizovaným finančním aplikacím. Pomocí těchto peněženek můžete také odesílat a přijímat své kryptoměny a aktiva podobná NFT. Pro naši současnou situaci budeme potřebovat také kryptopeněženku, abychom vytvořili a registrovali NFT.

Jak vytvořit krypto peněženku

Existují desítky poskytovatelů peněženek, ale my se zaměříme na MetaMask, která je nejrozšířenější kryptopeněženkou.

1. Chcete-li začít, přejděte na oficiální stránku Internetového obchodu Chrome na MetaMask (navštívit) a klikněte na tlačítko „Přidat do Chromu“ v pravém horním rohu. Poté budete muset vybrat možnost „Přidat rozšíření“, pokud váš prohlížeč požádá o potvrzení. Ujistěte se, že používáte Google Chrome nebo jiný z prohlížečů založených na chromu.

  Jak snadno recyklovat starou elektroniku, kterou nemůžete prodat

2. Jakmile se rozšíření nainstaluje, otevře se nová webová stránka, abyste mohli začít. Na této nové stránce klikněte na tlačítko „Začít“.

3. Poté vás MetaMask požádá, abyste se přihlásili nebo zaregistrovali do své peněženky. Zde vyberte možnost vpravo a klikněte na tlačítko „Vytvořit peněženku“.

4. Prvním krokem vytvoření peněženky je nastavení hesla. Na nové stránce zadejte heslo do každého sloupce před kliknutím na tlačítko „Vytvořit“. Nezapomeňte také zaškrtnout políčko s podmínkami použití, pokud s nimi souhlasíte.

5. Jakmile vytvoříte heslo, je čas vytvořit frázi pro obnovení. Je to 12slovná fráze, která funguje jako uživatelské jméno pro vaši peněženku. MetaMask vám to podrobně vysvětlí, než kliknete na tlačítko „další“.

6. Nyní vám aplikace ukáže vaši tajnou frázi pro obnovení. Nesdílejte jej s nikým, pokud nechcete riskovat ztrátu přístupu ke své peněžence. A ujistěte se, že si jej buď zapamatujete, nebo si jej stáhnete pro úschovu pomocí dané možnosti. Poté klikněte na tlačítko Další. MetaMask vás přiměje zadat bezpečnostní frázi dříve, než bude vaše peněženka připravena.

7. Nakonec vás MetaMask přenese na hlavní panel peněženky, kde najdete všechny informace týkající se dané kryptoměny. Nyní je naše peněženka připravena razit svůj první NFT.

Co je ražba

Mining je proces zaznamenávání vašeho NFT na blockchainu. Pokrývá umístění vašeho běžného mediálního souboru do trvalé neupravitelné datové jednotky zaznamenané na blockchainu. Stejně jako skutečné mince získávají NFT po vyražení svou hodnotu a identitu. Poté je můžete prodat nebo uložit. Mějte na paměti, že mediální soubor se neukládá na blockchain. Ukládá pouze místo nebo umístění, kde je na internetu uložen váš mediální soubor.

Každý ražený NFT má své ID tokenu, standard tokenu, adresu smlouvy a metadata. Tyto prvky však nejsou něčím, o co byste se měli starat. Co většinu lidí znepokojuje, jsou náklady na plyn na blockchainu. Jsou to transakční poplatky, které musíte zaplatit při registraci jakýchkoli dat na blockchainech včetně NFT. Takže vytváření NFT je svým způsobem zdarma, ale ražba stojí peníze, alespoň pro většinu platforem.

Je možné razit NFT zdarma?

Jak jste možná zjistili z našeho předchozího popisu, bezplatné NFT jsou možné pouze dvěma způsoby. První zahrnuje převod poplatků za plyn. Znamená to, že buď kupující vašeho NFT, nebo někdo jiný zaplatí poplatek za plyn, který jde do ražby. Technicky tedy poplatek za plyn zde nebude odstraněn, ale bude převeden na zákazníka, který se snaží koupit vaše NFT. Zůstanete původním tvůrcem tohoto NFT, ale nemusíte platit za jeho registraci na blockchainu.

Druhou možností je použití netradičních blockchainů. Obvykle je většina NFT registrována na Ethereum, které má velmi vysoký poplatek za plyn. Své NFT však můžete razit zdarma pomocí jiných novějších blockchainů. Vaše NFT bude mít stále všechny jedinečné vlastnosti jako Ethereum NFT, i když pro vás ani pro kupujícího tohoto NFT nebudou účtovány žádné poplatky za plyn. Obě tyto metody si projdeme jednotlivě a podrobně. Můžete provést poslední hovor o tom, který z nich použít.

Vytvořte NFT zdarma pomocí Lazy Minting

Populární kryptotržiště Rarible nabízí funkci zvanou Lazy Minting. Umožňuje uživatelům razit NFT bez placení předem. Náklady na plyn související s ražbou jsou převedeny na zákazníka, který si koupí vaše NFT od Rarible. Je to docela přímočarý proces. Zde je návod, jak na to.

Vytvořte si vzácný účet

1. Otevřete domovskou stránku Rarible a klikněte na tlačítko „Vytvořit“ v pravém horním rohu.

2. Poté vás Rarible požádá o výběr kryptopeněženky pro přihlášení na jejich webové stránky. Klikněte na možnost MetaMask a vyzve MetaMask, aby požádala o vaše heslo. Po zobrazení výzvy zadejte své heslo a klikněte na tlačítko „Odemknout“.

3. Poté vás vyskakovací okno MetaMask požádá o potvrzení vašeho přihlášení. Zde musíte nejprve vybrat svůj účet a kliknout na „další“. Poté musíte kliknout na tlačítko „připojit“, abyste se konečně přihlásili na web.

  Zlepšete rychlost prohlížení Firefoxu, streamování a stahování pomocí Fasterfox

Proměňte své umění v NFT

1. Po přihlášení se vás web zeptá, zda chcete vytvořit jeden NFT nebo jejich sbírku. Klikněte na jedinou možnost pro svůj první NFT.

2. Nyní je čas vytvořit si NFT zdarma. Začněte kliknutím na možnost „vybrat soubor“ a nahráním mediálního souboru, ze kterého chcete vytvořit NFT. Poté můžete funkci vypnout a uvést ji na trh nebo zadat cenu, za kterou chcete své NFT prodat. Existují dokonce možnosti uspořádat aukci a změnit kryptoměnu, ve které chcete prodávat.

4. Po zadání informací o tržišti přejděte dolů a ujistěte se, že jste zapnuli možnost „Bezplatná ražba“ kliknutím na přepínač vedle ní. Zde můžete také zadat další informace o vašem NFT včetně jména, popisu, licenčních poplatků, které chcete, a dalších. Nakonec klikněte na tlačítko „vytvořit položku“ pro vytvoření NFT.

5. Nakonec, za účelem registrace vašeho NFT, tržiště Rarible podepíše smlouvu s vaší peněženkou. Během vytváření NFT se dvakrát objeví vyskakovací okno MetaMask. Pokaždé, když se objeví smlouva, klikněte na tlačítko „podepsat“ na MetaMask pro dokončení transakce.

6. Jakmile je vaše NFT vytvořeno, Rarible vám ukáže možnosti, jak vytvořit více NFT, zobrazit vaše NFT a sdílet je na vašich sociálních médiích.

Vytvořte NFT zdarma pomocí Polygon Blockchain

I když se zdá, že převod vašich nákladů na ražbu na kupujícího je životaschopný, vaše NFT není zcela zdarma. Aby bylo naše NFT zcela zdarma a abychom se úplně zbavili poplatků za ražbu, musíme používat Polygon-Matic blockchain. Je to poměrně nový blockchain, který funguje podobně jako blockchain Ethereum, ale jeho uživatelé nemusí platit transakční poplatek při registraci NFT.

NFT vytvořený na polygonovém blockchainu je stejně rychlý a spolehlivý jako ten na blockchainu Ethereum. Můžete jej prodat, převést a sdílet online, aniž byste cokoli platili blockchainu nebo jakémukoli NFT tržišti. Než ji však vytvoříme, budeme muset provést nějaké úpravy v naší peněžence MetaMask.

Přidejte síť Polygon-Matic do peněženky MetaMask

Ve výchozím nastavení naše peněženka MetaMask funguje v síti Ethereum. Ale abychom mohli razit NFT na polygonovém blockchainu, potřebujeme na tomto blockchainu peněženku. Nebojte se o svůj bezpečnostní klíč a heslo, protože nic z toho se nezmění. Začněme.

1. Začněte kliknutím na ikonu rozšíření MetaMask ve vašem prohlížeči. Může se nacházet vedle tlačítka nabídky v pravém horním rohu nebo pod nabídkou rozšíření v něm.

2. Poté zadejte heslo pro otevření peněženky. Zde si můžete všimnout možnosti „Ethereum Mainnet“ v pravém horním rohu MetaMask. Klikněte na něj a poté z nabídky vyberte možnost „Přidat síť“.

3. Kliknutím na tlačítko „přidat síť“ se dostanete na novou kartu s řídicím panelem MetaMask. Zde vás rozšíření požádá o zadání podrobností o vaší vlastní síti. Do každého sloupce pečlivě zadejte následující údaje:

  • Název sítě: Polygon
  • Nová adresa URL RPC: https://polygon-rpc.com
  • ID řetězce: 137
  • Symbol měny: MATIC
  • Blokovat URL Průzkumníka: https://polygonscan.com/

Klikněte na tlačítko „Uložit“ pro registraci sítě Polygon.

Vaše peněženka MetaMask je nyní registrována v síti Polygon blockchain. Vše, co nyní musíme udělat, je najít NFT tržiště, které podporuje Polygon, a vytvořit NFT zdarma.

Vytvořte si účet OpenSea

OpenSea je první a největší tržiště NFT na světě, kde najdete téměř všechny populární NFT. Naštěstí je to také jedno z prvních trhů, které přijímají NFT na bázi Polygonu. A vytvoření účtu je zde stejně jednoduché jako na Rarible. Podívejme se jak.

1. Otevřete domovskou stránku OpenSea v prohlížeči, který má nainstalovanou MetaMask. Zde klikněte na tlačítko „vytvořit“ v pravé horní části nebo v hlavní (hlavní) části webu.

2. Nyní vás OpenSea požádá, abyste si vybrali peněženku, se kterou se zaregistrujete. Klikněte na možnost MetaMask. Vyzve rozšíření, aby požádalo o váš souhlas. Klikněte na tlačítko „další“ a poté na možnost „podepsat“ pro vytvoření účtu. Ujistěte se, že při přihlašování zobrazuje váš účet Matic/Polygon namísto účtu Ethereum.

3. Pokud je vaše rozšíření MetaMask v předchozím kroku stále na Ethereu, můžete snadno přejít na Polygon. Chcete-li tak učinit, klikněte na rozšíření MetaMask a poté na možnost „Ethereum Mainnet“ v jeho horní části. Zde uvidíte svou nově vytvořenou vlastní polygonovou síť. Kliknutím na jeho název se k dané síti připojíte.

  Chcete přežít Ransomware? Zde je návod, jak chránit svůj počítač

Vytvořte bezplatný polygon NFT

1. Jakmile bude váš účet připraven, OpenSea vás požádá o nahrání vašeho mediálního souboru. Na rozdíl od Rarible sem můžete nahrávat i 3D modely. Kliknutím na prázdné pole pod možností nahrání nahrajete svůj mediální soubor.

2. Po vyplnění těchto údajů přejděte dolů na konec stránky. Zde v sekci blockchain kliknutím na rozbalovací nabídku vyberte místo Etherea Polygon. Poté klikněte na tlačítko „vytvořit“ pro uložení vašeho NFT.

3. Jakmile je NFT připraveno, klikněte na tlačítko „prodat“ v pravém horním rohu a uveďte jej na trhu. Mějte na paměti, že jakmile bude uveden do prodeje, již jej nebudete moci upravovat.

4. Na hlavním panelu nabídky můžete zadat cenu produktu v měně Ethereum. Vzhledem ke svému velkému publiku vám OpenSea v současné době umožňuje uvést jej pouze po dobu 6 měsíců. Můžete také nastavit vlastní množství, pokud chcete prodat více kopií ze zásob NFT. Po dokončení zbývajících položek klikněte na možnost „Dokončit výpis“.

5. Nakonec vás OpenSea požádá o schválení transakce a podepsání smlouvy se seznamem NFT. Obojí vás nebude nic stát. Nejprve klikněte na tlačítko „odemknout“ a poté na tlačítko „schválit“, když se objeví vyskakovací okno MetaMask. Za druhé, klikněte na tlačítko „podepsat“ na OpenSea a poté na tlačítko „podepsat“ ve vyskakovacím okně MetaMask.

Nyní bude vaše NFT k dispozici k prodeji na OpenSea po dobu trvání a za cenu, kterou jste si vybrali.

FAQ

Jaký software mohu použít k vytvoření NFT Art?

V závislosti na vašich schopnostech můžete k vytvoření NFT použít jakýkoli software pro úpravu médií. Jak již bylo zmíněno dříve, NFT může být obrázek, zvuk nebo video. Můžete se dokonce pokusit držet krok s trendy a zkusit vytvořit NFT pomocí 3D modelů. Nejnovější aktualizace Procreate 5.2 s 3D objekty bude v tomto kontextu určitě užitečná.

Jaká je nabídka a množství NFT?

Nabídka je počet kopií konkrétního NFT, které existují na blockchainu. Mezitím množství je množství, které je k dispozici k prodeji stejného NFT. Můžete nastavit zásobu při ražbě NFT a množství při uvedení na trh.

Mohou si lidé stáhnout můj NFT Art, aniž by za něj platili?

Ano i ne. Vaše umělecká díla NFT lze uložit jako jakýkoli mediální soubor viditelný v prohlížeči, ale to nikomu nedává vlastnictví tohoto NFT. Například může být více lidí s fotografiemi obrazu Mona Lisa, ale skutečný vlastník tohoto originálního obrazu může být pouze jeden. Podobně vám váš token NFT poskytuje vlastnictví tohoto konkrétního umění.

Je bitcoin NFT?

NFT je zkratka pro Non-Fungible Token. To znamená, že nemůže jít o kopie žádné konkrétní NFT. Každý NFT je jediný svého druhu se svým konkrétním vlastníkem. Mezitím bitcoin nebo jakékoli jiné kryptoměny mají více kopií, které jsou pravidelně obchodovány na trhu.

Co dělat, když se OpenSea nebo Rarible neotevře?

Především nepropadejte panice. Všechny NFT tržiště mají měsíční plánovanou periodu údržby. Musíte jen počkat na proces údržby, který netrvá déle než 1 hodinu v kuse. Pokud problém přetrvává, můžete zkusit přepnout svou blockchainovou síť na kryptopeněženku.

Vyrazte si NFT zdarma v roce 2022

Ať už jste umělec nebo obchodník, NFT mají potenciál být přínosem pro lidi ze všech sekcí. Díky schopnosti vytvářet NFt zdarma můžete potenciálně odemknout celou řadu příležitostí v budoucnosti kryptoměn. Je bezpečné předpokládat, že kryptoměny jsou zde, aby zůstaly se stále rostoucí poptávkou po měnách, jako je Shiba Inu. Mějte na paměti, že i když je technologie blockchain nová, stále se točí kolem financí. Proto buďte opatrní, abyste předešli nechtěným ztrátám. Pokud jde o uměleckou část NFT, můžete k dokončení práce použít Procreate nebo jeho alternativy. Pokud se při vytváření vlastního NFT zdarma setkáte s nějakými potížemi, můžete své dotazy vložit do komentářů níže. Náš tým vám pomůže.

x