etechblog

Jak využít trénink zóny srdečního tepu Zova ke spálení více kalorií

Klíčové věci

  • Zova je fitness aplikace, která vám pomůže maximalizovat spálené kalorie pomocí funkce Heart Rate Zone na Apple Watch.
  • Aplikace nabízí tři nová cvičení každý týden a trenéři poskytují jasné pokyny pro cvičení.
  • Kromě cvičení nabízí Zova kurzy na různá wellness témata a sekci Motivace s posilujícími přednáškami a videi na podporu zdravějšího životního stylu.

Zova je fitness aplikace navržená tak, aby vám pomohla co nejlépe využít naměřené hodnoty zóny srdečního tepu na Apple Watch. Ale s tolika fitness aplikacemi, které soutěží o posílení vašeho tréninku, proč Zova stojí za vaši pozornost? Vysvětlíme podrobně.

Jak začít s aplikací Zova

Jako mnoho podobných aplikací vás při prvním spuštění Zova přivítá krátkým dotazníkem o vašem fyzickém a duševním zdraví a stravě. To je mnohem méně rušivé než mnoho jiných aplikací, ale Zova si neklade za cíl poskytovat personalizovaný cvičební program. Místo toho vám pomůže denně zavřít kroužky aktivity Apple Watch.

Vzhledem k tomu, že budete používat funkci Zóna srdečního tepu hodinek Apple Watch, po zobrazení výzvy během úvodního nastavení vyberte na obrazovce Zdraví Apple možnost Povolit zdraví. V této fázi můžete zapnout tolik kategorií, kolik vám vyhovuje sdílení.

  Jak nastavit hodinová opakující se připomenutí na iPhone a iPad

Získáte také možnost povolit upozornění, která vám připomenou, abyste zůstali motivováni a dokončili naplánované tréninky. Jakmile dokončíte tyto počáteční fáze, jste připraveni začít s možnostmi cvičení Zova.

Stažení: Zova (Vyžaduje se předplatné, k dispozici je bezplatná zkušební verze)

Pomocí Zova’s ZX5 Cardio Workouts

Každý týden uvidíte na kartě Program ve své aplikaci tři nová cvičení rozdělená do tří kategorií: Kardio pot, Síla a tvarování a Spalovač těla. Klepnutím na Další informace v horní části obrazovky získáte doporučený plán používání těchto programů v průběhu týdne, včetně dnů odpočinku.

Každé cvičení využívá program Zova ZX5, který využívá měření zóny srdečního tepu na Apple Watch k maximalizaci efektivity.

Chcete-li používat ZX5 Program Zova, musíte si nainstalovat Zova na své Apple Watch a zajistit, že jste přihlášeni pomocí stejného profilu jako na vašem iPhone. Poté, když stisknete Start Class, uvidíte, že se aplikace Zova Apple Watch automaticky otevře a zobrazí zóny vašeho srdečního tepu. Odpovídající informace se také zobrazí ve spodní části obrazovky s pokyny pro cvičení na vašem iPhone.

V praxi se trenéři nezmiňují o těchto zónách tepové frekvence tak často, jak by mohli. Neustálé zobrazení na hodinkách Apple Watch a na obrazovce cvičení je však vizuální připomínkou, abyste nepřestali tlačit, abyste dosáhli vyšších zón srdečního tepu a nepolevovali.

  Nesdílejte své digitální hry s Xboxem svého přítele

Pokyny od video trenérů jsou jasné, i když Zova nesdílí inkluzivní přístup Apple Fitness+, který vždy poskytuje alternativní pohyby pro každou akci.

Dalším rysem tréninků Zovas ZX5 je, že používají hudbu z vaší knihovny Spotify nebo Apple Music k podpoře vašich rutin. Pro mnohé jsou správné stopy silným motivačním nástrojem pro kardio cvičení a mohou vás přimět tvrději. Během většiny tréninků Zova jsem byl vděčný za možnost vybrat si vlastní melodie, protože návrhy vůbec neodpovídaly mému hudebnímu vkusu.

Prozkoumejte rozsáhlý katalog cvičení Zova

Zova fitness katalog nabízí v době psaní více než 500 tréninků a strečinků. S tak rozsáhlou knihovnou vám na nějakou dobu nedojdou možnosti cvičení, i když se nerozhodnete pro týdenní přírůstky programu.

Široká škála aktivit se točí kolem silových cvičení, kardio a programů flexibility. Všechny rutiny, ke kterým se chcete při procházení vrátit, si můžete uložit do záložek. Navigace je jednoduchá.

Vzhledem k tomu, že programy Zova nevyžadují zvláštní vybavení do posilovny, můžete aplikaci používat ke cvičení kdekoli. A pokud máte specifické potřeby, například chcete zhubnout, existují speciální kategorie, které vám pomohou s běháním, jógou a cvičením.

  Jak získat emotikony na Androidu

Naučte se upřednostňovat své zdraví pomocí kurzů a motivace Zova

Wellness samozřejmě znamená víc, než jen cvičit a zvyšovat tepovou frekvenci. Zova se odlišuje od Apple Fitness+ tím, že nabízí řadu dalších kurzů, které vám pomohou žít zdravějším životním stylem. Přejděte do sekce Kurzy aplikace, kde najdete rady ohledně všeho od spánku po trávení a detox.

Sekce Motivace navíc poskytuje řadu posilujících přednášek a videí s názvy jako Stát pevně, Neúspěch je tvůj učitel a Vytěžit z každého dne maximum. Tato krátká sezení jsou vynikajícím doplňkem k mnoha možnostem cvičení. Existuje mnoho dalších skvělých způsobů, jak zvýšit motivaci ke cvičení.

Využijte zóny srdečního tepu k maximalizaci tréninků Zova

Pokud máte Apple Watch, ale nemáte předplaceno Apple Fitness+, Zova by mohla být perfektním řešením pro maximalizaci vašeho tréninku. Sledovat, jak se váš srdeční tep pohybuje v různých barevných zónách, je mocným ukazatelem toho, jak tvrdě pracujete, a neustále vám připomíná, abyste se posunuli o kousek dál.

I když se nemůžete dostat do posilovny nebo máte omezený čas na cvičení, přístup Zova ZX5 by vám měl pomoci zajistit, aby se vám zvýšila tepová frekvence, a pomůže vám každý den uzavřít tyto kroužky aktivity.

x