etechblog

6 funkcí s umělou inteligencí na LinkedIn, o kterých byste měli vědět

Klíčové věci

  • LinkedIn využívá umělou inteligenci k poskytování doporučení pracovních míst na základě vašich dovedností a zájmů, což vám pomáhá objevovat nové kariérní příležitosti a provádět úspěšné kariérní změny.
  • Zprávy podporované umělou inteligencí na LinkedIn usnadňují náborářům oslovit potenciální kandidáty, poskytují pomoc při vytváření poutavých e-mailů a zdůrazňují silné stránky společnosti.
  • Funkce „Lidé, které možná znáte“ navrhuje spojení na základě vašich současných a minulých kolegů a dalších ve vašem oboru, což usnadňuje vytváření sítí a budování profesionálních vztahů.

Několik platforem sociálních médií využívá umělou inteligenci (AI), aby svým uživatelům poskytlo širokou škálu možností a LinkedIn se v tomto ohledu neliší. Pomocí funkcí AI můžete svůj profil zatraktivnit pro potenciální zaměstnavatele a najít lidi, které byste mohli znát v reálném životě nebo ve svém oboru.

Znalost toho, co LinkedIn nabízí z hlediska umělé inteligence, vám pomůže získat z platformy více, a pokud se o tom chcete dozvědět, jste na správném místě. Tato příručka vám ukáže některé z nejlepších funkcí LinkedIn AI, o kterých byste měli vědět.

1. Poskytování pracovních doporučení pro uživatele

Už jste někdy hledali novou práci na LinkedIn a všimli jste si seznamu doporučených pracovních míst? Ty vám dodala AI. Doporučení práce jsou jednou z nejdostupnějších funkcí LinkedIn s umělou inteligencí a mohou být užitečná pro identifikaci zajímavých nových příležitostí, které vyhovují vašim dovednostem.

Funkce doporučených pracovních míst může zobrazovat volná místa, která jsou specifická pro vaši aktuální roli, ale můžete také vidět příležitosti, které jsou trochu v levém poli. Takže kromě toho, že zůstanete ve své oblasti odborných znalostí, je to fantastická funkce, pokud hledáte úspěšnou změnu kariéry.

  Nejlepší nástroje DNS pro pomoc správcům sítě

Jednoduše klikněte na záložku Jobs na LinkedIn a v části Doporučeno pro vás vyberte Zobrazit vše.

2. Zprávy asistované AI

Image Credit: LinkedIn/Youtube

Přestože je LinkedIn vynikajícím nástrojem pro uchazeče o zaměstnání, je to také klíčová síť pro náboráře. Umělá inteligence se při náboru používá mnoha způsoby a s LinkedIn můžete používat zprávy s pomocí AI, které vám pomohou oslovit potenciální kandidáty.

S funkcí zpráv generovaných umělou inteligencí můžete mnohem snadněji vytvářet informační e-maily pro volná pracovní místa. LinkedIn vám pomůže nastínit dovednosti, které jsou pro danou roli nezbytné, a zároveň vám usnadní poutavým způsobem vysvětlit popis práce. Kromě toho můžete použít nástroj pro zasílání zpráv s podporou umělé inteligence, abyste mohli mluvit o společnosti a o tom, proč je to skvělé místo pro práci.

V době psaní této zprávy v listopadu 2023 jsou zprávy podporované umělou inteligencí dostupné pouze malému počtu náborářů. Navíc musíte mít svůj profil nastavený na angličtinu, abyste měli šanci používat ranou verzi této funkce. LinkedIn si však klade za cíl dostupnost nástroje v pravý čas rozšířit.

Pokud pracujete v HR a chcete, aby se do vaší společnosti připojilo více talentovaných zaměstnanců, podívejte se na tyto skvělé náborové aplikace pro najímání kvalifikovaných kandidátů.

3. Funkce „Lidé, které možná znáte“.

Další funkcí, kterou jste na LinkedIn pravděpodobně viděli, je sekce „Lidé, které možná znáte“ na pravé straně vašeho profilu. Zde obvykle vidíte seznam lidí, které byste mohli znát ze svých kontaktů, jako jsou kolegové ve vašich současných nebo minulých společnostech a také ostatní ve vašem oboru.

  Oprava Halo Infinite neustále padá při spuštění

Jakmile tyto lidi najdete, můžete buď přímo navštívit jejich profily, nebo jim poslat žádost o připojení. Karta Lidé, které možná znáte, je jedním z mnoha užitečných nástrojů pro vytváření sítí. A pokud chcete své dovednosti v této oblasti posunout na další úroveň, zvažte naše nejlepší způsoby budování profesionální sítě na LinkedIn.

4. Pravděpodobnost zájmu

Kredit obrázku: LinkedIn

Dalším příkladem umělé inteligence při náboru na LinkedIn je funkce „Pravděpodobnost zájmu“, která byla spuštěna v roce 2023. Když náboráři osloví lidi, existuje vysoká pravděpodobnost, že mnoho uživatelů nebude mít zájem o prozkoumání nové příležitosti. Ve výsledku to může vést ke spoustě promarněného času a ztrátě talentovaných kandidátů, kteří by se chtěli připojit k jejich společnosti.

LinkedIn používá několik parametrů k určení, zda by kandidát měl zájem o potenciální pracovní místo. Patří mezi ně, zda má uchazeč o zaměstnavatele zájem a zda hledá nové pracovní příležitosti či nikoli.

Pokud by potenciální zaměstnanec pravděpodobně měl zájem o roli, náboroví manažeři uvidí zelenou zprávu s názvem Vysoká pravděpodobnost zájmu. Pro ty, které by mohlo zajímat další informace, se místo toho zobrazí možnost Střední pravděpodobnost zájmu.

Pokud hledáte nové pracovní příležitosti na LinkedIn, možná nebudete chtít, aby lidé věděli, že jste si prohlíželi jejich profil. Můžete si přečíst tuto příručku o tom, jak anonymně prohlížet profily jiných lidí na LinkedIn, pokud to zní jako vy.

5. Vytváření profilu

Obrazový kredit: John Espirian/LinkedIn

V roce 2023 LinkedIn spustil funkci optimalizace profilu v beta režimu s názvem Enhance your profile. Tento nástroj můžete použít k úpravě nadpisu spolu s vyladěním sekce O aplikaci. Od října 2023 je tato funkce dostupná pouze pro předplatitele LinkedIn Premium (vyplatí se LinkedIn Premium platit?).

  5 způsobů, jak vydělat více peněz v 'Stardew Valley'

Dobrou zprávou však je, že k vytvoření úžasného profilu nepotřebujete předplatné Premium. Svůj profil na LinkedIn můžete optimalizovat, abyste získali více klientů jako freelancer, a tyto tipy platí i pro lidi, kteří hledají práci na plný úvazek.

6. Vytváření popisů úloh

Kromě používání umělé inteligence k navrhování zpráv mají náboráři na LinkedIn také možnost vytvářet popisy práce pomocí této technologie. Od října 2023 je tato funkce dostupná pouze v angličtině a pro malý výběr účtů LinkedIn – ale v budoucnu bude mít k této funkci pravděpodobně přístup více uživatelů.

Pomocí funkce popisu práce s umělou inteligencí můžete nastavit umístění svého otevření. Kromě toho máte také možnost mluvit o typu práce a názvu společnosti – spolu s různými dalšími funkcemi.

Pokud hledáte novou práci, měli byste si dávat pozor na několik červených vlajek v popisu práce (ať už byly vyrobeny AI nebo ne). Díky tomu si snáze vyberete roli, která vám bude lépe vyhovovat.

LinkedIn využívá umělou inteligenci několika efektivními způsoby

Ať už chcete optimalizovat svůj profil na LinkedIn nebo zlepšit vyhledávání vysoce kvalifikovaných kandidátů jako náborář, na LinkedIn existuje několik funkcí založených na umělé inteligenci, které si můžete vyzkoušet. Některá z nich, jako jsou doporučení práce, jsou dobře zavedená. Ale jiné, jako jsou zprávy generované umělou inteligencí, jsou stále v začátcích.

Ačkoli můžete některé funkce založené na umělé inteligenci používat zdarma, pro ostatní budete potřebovat předplatné LinkedIn Premium. Pokud máte pocit, že by tyto nástroje byly pro vaši kariéru nezbytné, možná by stálo za to upgradovat.

x