etechblog

Co je Intel Stream Assist a jak zlepšuje streamování her?

Klíčové věci

 • Intel Stream Assist přesměruje úlohy související se streamováním z vašeho GPU na váš integrovaný GPU, což umožňuje lepší herní výkon při streamování, a to i na počítačích s nižší specifikací.
 • Je podporována ve velkých streamovacích aplikacích, jako je Intel Arc Control, poskytuje lepší výkon pro funkce AI, aniž by zatěžoval váš GPU.
 • Ke spuštění Intel Stream Assist potřebujete procesor Intel 11. generace nebo vyšší spárovaný s Intel Arc GPU a v současnosti je podporován pouze čtyřmi streamovacími aplikacemi.

Živé vysílání vašich her zabírá značnou část zdrojů vašeho CPU a GPU, což může způsobit pokles výkonu, pokud jde o hraní her. Pokud nemáte špičkový počítač s dostatečně výkonným CPU, GPU a dostatečnou pamětí na zvládnutí hry a streamovacích úloh, budete si pravděpodobně muset vybrat mezi streamováním nebo hraním her.

Cílem Stream Assist společnosti Intel je to změnit snížením zátěže vašeho GPU a umožnit lidem bez špičkových počítačů streamovat i hrát.

Co je Intel Stream Assist a k čemu slouží?

Intel Stream Assist je technologie Deep Link, která přesměruje úlohy související se streamováním z vašeho vyhrazeného GPU na jiný grafický engine – integrovaný GPU vašeho procesoru. Jednoduše řečeno, Intel Stream Assist rozděluje úlohy vykreslování a streamování her do dvou samostatných procesů GPU, takže můžete dosáhnout lepšího výkonu ve hře při streamování ve stejné kvalitě, ne-li lepší.

  Jak někoho zmínit ve skupinách iMessage na iPhonu a iPadu

To dává vašemu GPU extra režii pro správné vykreslení vaší hry. Integrovaný GPU se zároveň stará o kódování a další úlohy související se streamováním a poskytuje lepší výkon, než jaký byste získali, kdyby vaše vyhrazené GPU zabíralo dvojí službu. Alespoň teoreticky.

Kredit obrázku: Intel

Stream Assist je podporován v několika hlavních streamovacích aplikacích, včetně Arc Control společnosti Intel. Pokud například používáte funkci výměny pozadí Intel Arc Control, úloha dedukce – během níž neuronová síť vypočítá, jak správně vyříznout objekt z pozadí – se provádí na integrovaném GPU.

To znamená, že vaše FPS ve hře je prakticky neovlivněno, zatímco program Arc Control spouští své funkce AI, aniž by se potýkal s vaším GPU o zdroje, a poskytuje lepší výkon na obou koncích.

To může být opravdu užitečné pro hráče s relativně slabšími CPU a GPU. Obecně řečeno, streamování při hraní hry může být pro váš systém náročné. Zatímco špičkový stolní hardware zvládne tyto zátěže bez problémů, je také poměrně drahý, takže streamování v dobré kvalitě je problém, pokud používáte počítač s nižší specifikací.

  Vše, co jste chtěli vědět

Jaký hardware potřebujete ke spuštění Intel Stream Assist?

Jakkoli je Stream Assist od Intelu skvělý, má překážky vstupu. Pro začátek potřebujete CPU Intel 11. generace nebo vyšší spárované s Intel Arc GPU, což vám dává další důvod, proč přejít na Arc GPU, pokud o něm uvažujete. To znamená, že Intel má některé poněkud matoucí hardwarové požadavky pro spuštění Stream Assist.

V době psaní tohoto článku můžete Intel Stream Assist spustit na následujícím hardwaru:

 • Notebooky s GPU Intel Arc
 • Notebooky s GPU Intel Iris X MAX
 • Stolní počítače s GPU Intel Arc (při spárování s procesorem Intel 12th Gen nebo vyšším s integrovanou grafikou)

Kromě poměrně omezených hardwarových možností podporují Intel Stream Assist v tuto chvíli pouze čtyři streamovací aplikace:

 • Intel Arc Control
 • Open Broadcaster Software (OBS)
 • Xsplit
 • AVerMedia CamEngine

Jediným stříbrným lemem je, že pokud používáte Stream Assist, nastavení by mělo být bezproblémové, protože je automaticky povoleno na všech systémech s grafikou Intel Arc Graphics. To znamená, že stačí nainstalovat jeden z výše uvedených streamovacích softwarů a můžete vyrazit na závody.

  Proč vzdálený tým potřebuje správce hesel [+4 Tools]

Obrazový kredit: Intel/Youtube

Pokud tedy hledáte důvod k upgradu na Intel GPU, Stream Assist (a další technologie Deep Link, které Intel nabízí), by měl být na tomto seznamu. GPU Arc od Intelu podporují ray tracing a i když neobstojí s nejnovějšími GPU Nvidie nebo AMD, poměr ceny a výkonu není špatný.

V neposlední řadě Intel Stream Assist nabízí také hlavní body automatických her pro následující hry:

 • CrossFire
 • Counter-Strike: Global Offensive (podpora CS2 teprve dorazí)
 • DOTA 2
 • Fortnite
 • League of Legends
 • Naraka Bladepoint
 • Rainbow Six Siege
 • Overwatch
 • PlayerUnknown’s Battlegrounds
 • World of Tanks

Intel Stream Assist detekuje a zaznamená tyto okamžiky spojky – už žádné proklínání, protože si uvědomíte, že jste nenahrávali pro tento 360 noscope nebo stropní trojitý reset.

Intel Stream Assist je skvělý pro streamery – pokud máte správný hardware

Bez ohledu na omezenou hardwarovou a softwarovou podporu, pokud máte to správné vybavení, má Stream Assist potenciál změnit vaši streamovanou hru. Nejen, že budete moci dosáhnout lepšího herního výkonu při streamování, ale také vytěžíte maximum ze svého hardwaru – bez ohledu na to, zda je na špičkové úrovni, nebo ne.

x