Jak vzít svůj chytrý dům na cesty

To, že odcházíte z domova, neznamená, že si s sebou nemůžete vzít technologie pro chytrou domácnost. Ať už kempujete, cestujete v karavanu nebo bydlíte v hotelu, můžete si s sebou vzít některé ze svých smarthome technologií.

Vložte Google nebo Alexu do svého vozidla

To, že nejste doma, neznamená, že nemůžete mít svého oblíbeného hlasového asistenta. Někteří výrobci automobilů zapékají Google Assistant a Alexa do informačního systému, ale i když jste ve starším autě, stále máte možnosti.

Anker dělá obojí Alexa a Google verzi svého produktu Roav. Roav vypadá jako standardní nabíječka do auta, ale synchronizuje se s vaším telefonem a reproduktory vašeho vozidla a poskytuje vám hlasového asistenta na cestách. Aby zařízení fungovala, budete samozřejmě potřebovat datový signál z telefonu.

Amazon to oznámil Echo Auto, ale právě teď je to pozvánka, takže možnosti třetích stran jsou v současnosti jedinou schůdnou volbou.

Nebo pokud používáte hotspot, můžete si vzít svůj Echo Dot nebo Google Home mini s tebou. Některé hotely začínají zařazovat zařízení Echo i do pokojů pro hosty.

Určete možnosti internetu

Mnoho smarthome gadgets vyžaduje internet, aby fungoval. Váš videozvonek, kamery, zařízení Wi-Fi, to vše potřebuje přístup k síti, aby bylo možné aktivovat všechny funkce, které poskytují.

Takže jako první krok si určete, jaký bude váš přístup k internetu. Pokud kempujete ve stanu, možná nemáte pohodlný přístup k internetu; nebo pokud to uděláte, může to být pomalé. Ale pokud jste ubytováni v hotelu nebo máte mobilní hotspot s dobrým příjmem, pak máte více možností ke zvážení.

Mějte na paměti, že většina hotelů má přihlašovací stránku pro hosty, která může zabránit domovské stránce Google a dalším chytrým zařízením v přístupu k internetu. Pokud máte Amazon Echo, existuje postup pro práce s přihlašovacími stránkami webového prohlížeče. Ale u všeho ostatního možná budete chtít zvážit a cestovní router.

Cestovní routery se můžete připojit k hotelové síti a poté vytvořit vlastní síť Wi-Fi, kterou budete používat. Tento proces obchází přihlašovací stránku pro všechna vaše chytrá zařízení a obchází všechna pravidla „pouze jedno zařízení“, která mají některé hotely.

Nejjednodušší je udělat si plán, jak internet mít.

Zvažte Smarthome Hub s místním ovládáním

Vzhledem k tomu, že nemůžete zaručit přístup k internetu, ať jste kdekoli, a mobilní hotspoty mají často datové limity, je ovládání vašich zařízení bez internetu správnou cestou. Nejjednodušší způsob, jak to spravovat, je pomocí rozbočovače, který funguje lokálně.

Rozbočovače SmartThings a Wink mají malé množství možností místního ovládání, ale stále se spoléhají hlavně na cloud, takže je budete chtít přeskočit na cesty. Místo toho možná budete chtít zvážit Hubitat, HomeSeer, nebo OpenHab.

Místní huby jsou náročnější na nastavení než cloudové huby jako Wink nebo SmartThings, ale skutečnost, že mohou fungovat bez internetu, je hlavní výhodou jejich použití na cestování. Pokud si také vyberete chytré gadgety, které se nespoléhají na internet (nebo poskytnete mobilní hotspot), bude vaší jedinou starostí elektřina pro napájení vašich gadgetů.

Vyberte Z-Wave nebo Zigbee zařízení

Další výhodou použití rozbočovače, zejména místního ovládacího rozbočovače, je Z-wave a Zigbee. Většina smarthome hubů podporuje protokoly Z-Wave a Zigbee, které vytvářejí síť ve stylu mesh. To znamená, že můžete přinést zástrčky, světla, a senzory s vámi, i když nemáte způsob, jak poskytnout přístup k internetu.

Pokud pobýváte venku, vybírejte vychytávky, které spolupracují s počasím. Nastavení všeho je relativně blízko stejnému prostředí jako doma a tam byste pravděpodobně měli provést nastavení. Tímto způsobem, když dorazíte, zapojíte vše a poskytnete internet, pokud jej máte k dispozici.

Pomocí chytrých senzorů můžete zautomatizovat svůj příjezd a odjezd, a pokud máte přístup k internetu, můžete si dokonce vybudovat světelný bezpečnostní systém, který vás upozorní, pokud někdo vstoupí do vašeho pokoje, vozidla nebo kempu.

Bluetooth je slušná alternativa k Smart Hubs

Jak jsme uvedli výše, použití rozbočovačů pro chytré domácnosti s místním ovládáním je obvykle obtížné. Pokud byste to raději neřešili nebo utráceli peníze za další rozbočovač, Bluetooth je další možností.
Můžete ovládat Bluetooth žárovky a zástrčky přímo z vašeho telefonu bez nutnosti nastavovat rozbočovač. Tato možnost také funguje bez potřeby internetu, i když některá zařízení nabízejí kompatibilitu s Alexa nebo Google, pokud můžete poskytnout přístup k síti.

V hotelu, umístění Switchmates přes vypínače světel zabrání tomu, abyste museli ještě jednou vstát z postele, abyste našli ten vypínač, který jste minuli, abyste zhasli poslední světlo. Jsi unavený