Jak zabránit tomu, aby vaše domovská stránka Google zaznamenávala všechny vaše konverzace

Google může ukládat vše, co říkáte na domovskou stránku Google, a uchovává záznamy navždy, stejně jako Alexa. Google nedávno změnil výchozí chování tak, aby záznamy neuchovával. Tato změna se však dotkla pouze nových uživatelů, nikoli stávajících.

Domovská stránka Google zaznamenává, co říkáte

Hlasové nahrávky Google zobrazujícíDruhý výsledek je falešně pozitivní. Televizní postava řekla: „Dobře, lidi, uděláme to ještě lépe! Vědecký!“

Vaše zařízení Google Home tráví většinu času posloucháním slov „Hej Google“ nebo „OK Google“. Zařízení poté zaznamená vše, co řeknete po probuzení, a odešle to na servery Google k analýze. Google potřebuje tyto nahrávky dočasně uložit. Google však může ukládat to, co říkáte, navždy.

Jako Washington Post poukazuje na to, že věčné uchovávání nahrávek bývalo výchozím chováním, ale již tomu tak není. Google vás nyní nutí přihlásit se k zasílání vašich hlasových nahrávek společnosti. Google však změnu provedl pouze pro nové uživatele, nikoli pro stávající uživatele. Pokud váš účet dříve odesílal hlasové nahrávky do Googlu, bude tak činit, dokud jej nevypnete.

Již dříve jsme se zabývali tím, proč společnosti uchovávají vaše data takto, ale je to docela přímočaré. Umělá inteligence není příliš inteligentní, a pokud jde o hlasové asistenty, stále často míjejí cíl. Stejně jako Amazon pro Alexu, Google zaměstnává lidi, aby naslouchali vašim příkazům, porovnávali je s tím, co si Asistent myslel, že slyšel, a jak reagoval. Google tento proces používá ke zlepšení svých výsledků nebo ke zjištění, jaké funkce chtějí uživatelé implementovat a které zatím neexistují.

Pokus o vylepšení Google Assistant je dobrá věc, ale změna výchozího chování z opt-out na opt-in je ještě lepší. Google je v tomto směru daleko před Amazonem – s Alexou je výchozím nastavením stále nahrávání a co je ještě horší, nemůžete se vůbec odhlásit.

Jak zabránit Googlu ve shromažďování hlasových záznamů

Pokud jste stávajícím uživatelem, který pracuje se starými výchozími nastaveními, dobrou zprávou je, že můžete Googlu říci, aby přestal shromažďovat vaše hlasové nahrávky. Ještě lepší zprávou je, že je to neuvěřitelně snadné.

Chcete-li to zastavit, přejděte na stránku Google Ovládací prvky aktivity webová stránka. Přejděte na „Hlasová a zvuková aktivita“ a vypněte ji. Zobrazí se varování, že zařízení Google vám nemusí rozumět, když řeknete „Hej Google“, ale myslíme si, že jde o starý varovný text. Při našem testování příkazy stále fungují.

Klikněte na možnost „Pozastavit“ ve spodní části upozornění.

Tento proces budete muset zopakovat s každým účtem Google, který jste připojili k domovské stránce Google. Toto nastavení platí pro každé zařízení, kterému můžete říct „Hey Google“, od telefonu přes Nest Home Hub (dříve známý jako Google Home Hub) až po chytrý displej Lenovo.

Jak smazat všechny vaše hlasové záznamy

Nyní, když jste shromažďování hlasu vypnuli, můžete smazat to, co Google již má. Stačí kliknout na „Spravovat aktivitu“ pod přepínačem na Ovládací prvky aktivity webová stránka.

Klikněte na „Smazat aktivitu podle“ v levém horním rohu stránky.

Dialogové okno hlasové aktivity se šipkou ukazující na

Vyberte, které nahrávky chcete smazat. Chcete-li smazat vše, klikněte na políčko pod „Odstranit podle data“ a vyberte „Všechny časy“.

Nakonec klikněte na „Smazat“ pro smazání vybraných nahrávek.

Je skvělé, že Google novým uživatelům povolil možnost citlivější na soukromí. Přáli bychom si však, aby Google provedl změnu se zpětnou platností. Doufejme, že Amazon bude následovat a v budoucnu poskytne všem podobné ovládací prvky.