etechblog

Jak zakázat oznámení o nahrávání hovorů na Androidu (Realme, Oppo, Vivo, iQOO, Xiaomi & OnePlus)

Po roce 2020 to Google dokázal povinné pro výrobce OEM předinstalovat aplikace Google Dialer a Messages. To vedlo k odstranění vytáčení akcií a aplikací pro zasílání zpráv vyvinutých jednotlivými výrobci zařízení. Na rozdíl od Google Dialer měly burzovní číselníky funkci nahrávání hovorů, která neoznamovala, že se hovor nahrává. To je hlavní důvod, proč uživatelé hledají alternativu. V tomto článku vám tedy přinášíme pracovní návod, jak zakázat oznámení nahrávání hovorů na všech telefonech s Androidem. Od Realme, Oppo a OnePlus po Vivo, iQOO a Xiaomi jsme pokryli všechny způsoby nahrávání hovorů bez oznámení nebo varování.

Povolit nahrávání hovorů bez oznámení v systému Android (2023)

Zde jsme přidali tři různé způsoby, jak nahrávat hovory bez jakéhokoli oznámení na zařízeních Realme, Oppo, OnePlus, Vivo, iQOO, Xiaomi a dalších zařízeních Android. V zásadě, pokud je váš telefon dodáván s aplikací Google Dialer, můžete použít níže uvedené metody. Ještě předtím se však níže dozvíte, proč Google oznamuje, že se hovor nahrává.

Proč Google Dialer oznamuje upozornění na nahrávání hovorů?

V některých zemích existují zákony týkající se nahrávání a sledování telefonních hovorů a v závislosti na vaší poloze můžete být požádáni, abyste si před nahráváním hovoru vyžádali souhlas nebo informovali druhou stranu. V některých zemích je nahrávání hovorů přísně zakázáno. Například v některých státech USA si volající i příjemce musí být vědomi toho, že hovor je nahráván, zatímco v jiných regionech musí být informována pouze jedna osoba.

  Top 20 nejlepších generátorů doménových jmen

V Indii zákon o indickém telegrafu z roku 1885 povoluje odposlouchávat konverzace pouze ústřední nebo státní vládě a existují právní postupy, které je třeba dodržovat. I když funkce nahrávání hovorů Google Dialer splňuje zákonné požadavky, existuje několik uživatelů, kteří chtějí možnost nahrávání hovorů, která neinformuje druhou stranu. Z právního hlediska je tedy břemeno uživatele informovat druhou stranu před nahráváním hovoru. A to je důvod, proč společnost Google informuje příjemce, aby se vyhnula jakémukoli porušení zákona, že hovor je nahráván.

Povolte nahrávání hovorů bez ohlášení na telefonech OnePlus a Oppo

Pokud máte telefon OnePlus nebo Oppo, existuje snadný způsob, jak stáhnout starou aplikaci ColorOS Dialer, která vám umožní nahrávat hovory bez jakéhokoli oznámení. V této metodě demonstrujeme kroky, jak používat standardní vytáčení ColorOS a nahrávat hovory na telefonech OnePlus a Oppo bez upozornění na nahrávání hovorů.

1. Nejprve pokračujte a nainstalujte ODialer (Volný, uvolnit) na vašem smartphonu. Toto je aplikace pro vytáčení akcií nabízená týmem ColorOS.

2. Dále otevřete aplikaci a nastavte ji jako výchozí číselník. Udělte všechna požadovaná oprávnění.

3. To je ono. Nyní otevřete ODialer (aplikaci Telefon), zavolejte a klepněte na „Nahrát“. Hovor bude nahráván na telefonech Oppo a OnePlus bez jakéhokoli oznámení nebo varování. Pokud to nefunguje, přejděte k poslední části pro potenciální řešení.

Povolte nahrávání hovorů bez ohlášení na telefonech Vivo a iQOO

V případě, že to nevíte, telefony Vivo a iQOO se dodávají se skrytou aplikací Telefon, která podporuje nahrávání hovorů bez ohlášení, ale po vybalení je zakázáno. Ale pomocí šikovného triku to můžete povolit a bez problémů nahradit aplikaci Google Dialer. Zde je návod, jak na to.

  6 nejlepších monitorovacích programů Nutanix pro udržení zdravé infrastruktury

1. Pokud máte telefon Vivo nebo iQOO a chcete nahrávat hovory bez jakéhokoli oznámení, otevřete aplikaci Google Dialer (Phone) a zadejte níže uvedený kód. Tento skrytý kód USSD vám umožňuje nahradit základní Google Dialer alternativní aplikací pro telefon. Na některých telefonech Vivo kód nefunguje. Pokud je tomu tak, přejděte k další části.

*#*#556688#*#*

2. Tím se dostanete na skrytou stránku „Alternativní telefon a kontakty“. Nyní povolte přepínač a klepněte na „OK“ a poté na „Nastavit nyní“.

3. Dále nastavte alternativní aplikaci Telefon jako výchozí vytáčení.

4. Dále pokračujte a zavolejte pomocí nové aplikace Telefon. Nakonec klepněte na „Nahrát“ a hovor bude nahrán, aniž by o tom příjemce věděl. Pokud pro vás tato metoda nefunguje, přejděte k další části pro pracovní metodu.

Zakázat oznámení nahrávání hovorů na Google Dialer (Realme, Xiaomi, Moto atd.)

Pokud máte smartphone od Realme nebo Xiaomi a chcete nahrávat hovory bez jakéhokoli oznámení na straně přijímače, existuje skvělé řešení, jak to obejít. Tato metoda je také použitelná pro všechny telefony Android, které se dodávají se základní aplikací Google Dialer. V případě, že výše uvedené metody pro vás nefungovaly, vyzkoušejte níže uvedené kroky a vypněte oznámení nahrávání hovorů na telefonech Android.

1. Nejprve otevřete Obchod Play a vyhledejte „Google Dialer“. Nyní jej otevřete a klepněte na „Odinstalovat“. Tím se odinstaluje nejnovější verze aplikace a obnoví se starší verze dodaná s vaším zařízením. Děláme to, protože společnost Google opravila toto řešení na nejnovější verzi.

2. Ujistěte se, že klepnete na nabídku se třemi tečkami v pravém horním rohu a deaktivujete zaškrtávací políčko „Povolit automatickou aktualizaci“. Tím zabráníte automatické aktualizaci aplikace Google Dialer na nejnovější verzi. Aby tato metoda fungovala, ujistěte se, že Google Dialer je vždy na starší verzi.

  9 oblíbených skriptovacích jazyků, které musíte znát jako vývojář nebo správce systému

3. Poté nainstalujte aplikaci TTSLexx (Volný, uvolnit) z Obchodu Play. Je to bezplatná aplikace, která vám umožní vytvářet a používat vlastní slovník pro službu Text-to-Speech společnosti Google. Tuto bezplatnou aplikaci však můžeme použít jako řešení k deaktivaci oznámení v aplikaci Google Dialer na všech telefonech Android. Podle vývojáře aplikace neshromažďuje žádná data.

4. Po instalaci aplikace otevřete Nastavení v telefonu a vyhledejte „text to speech“. Nyní vyberte „Výstup převodu textu na řeč“. To je obecně dostupné v nabídce Usnadnění.

5. Zde klepněte na „Preferovaný motor“ a vyberte aplikaci „TTSLexx“.

6. Dále klepněte a podržte ikonu Google Dialer (aplikace Telefon) a vyberte „Informace o aplikaci“. Na obrazovce Informace o aplikaci klepněte na „Úložiště“.

7. Nyní klepněte na „Vymazat data“ a vyberte možnost „Vymazat všechna data“. Upozorňujeme, že tím smažete celou historii hovorů, takže si ji zálohujte, pokud k ní budete potřebovat znovu přístup.

8. Nakonec restartujte telefon Android. Nyní zavolejte pomocí aplikace Google Dialer (Telefon) a klepněte na „Nahrát“. Tentokrát aplikace neoznámí, že se hovor nahrává.

9. Pokud stále nefunguje a oznamuje, že se hovor nahrává, nezapomeňte odinstalovat nejnovější aktualizaci, jak je uvedeno v kroku č. 1, a vymazat stávající data aplikace.

Nahrávejte hovory na telefonech Android bez oznámení o nahrávání hovorů

Takže ano, takto můžete deaktivovat oznámení o nahrávání hovorů na telefonech Android, které jsou dodávány s aplikací Google Dialer. Přestože společnost Google nařídila výrobcům OEM, aby dodávali s aplikací Google Phone and Messages, existují řešení, jak povolit starý dialer a přeskočit zprávu „tento hovor se nyní nahrává“. Každopádně to je od nás vše. Pokud máte telefon Xiaomi a chcete uvolnit úložiště, postupujte podle našeho návodu, jak odstranit soubory „Jiné“ na MIUI. A chcete-li odstranit bloatware z telefonu Android, přejděte do našeho propojeného průvodce. A konečně, pokud máte nějaké problémy, dejte nám vědět v sekci komentářů níže.

x