Windows

Jak získat aktualizaci Windows 10 Creators Update

Je duben a probíhá aktualizace Windows 10 Creators Update. Microsoft formálně oznámil datum vydání Creators Update a trochu osvětlil, jak bude roll out probíhat. Stejně jako u Anniversary Update bude zavádění pomalé. Uživatelé na novějších zařízeních získají aktualizaci jako první. Můžete se rozhodnout počkat, až se vám aktualizace spustí, ale to může trvat až dva měsíce. Dobrá zpráva, pokud již používáte Windows 10, můžete aktualizaci vynutit pomocí Update Assistant nebo můžete získat ISO. Zde je návod.

Co potřebuješ

Váš počítač nebo notebook se systémem Windows 10
Aktualizační asistent verze 28085: Stahujte zde (stahování začne okamžitě)

  Jak se připojit k doméně ve Windows 10

Několik opatření

Ujistěte se, že jsou ve vašem systému nainstalovány všechny dostupné aktualizace. Chcete-li být na bezpečné straně, začněte proces stahování a aktualizace ze svého účtu správce, nikoli z místního nebo jiného účtu. Update Assistant stáhne a nainstaluje aktualizaci Windows 10 Creators Update. Pokud k upgradu používáte místní účet. aplikace před zahájením stahování souborů a před instalací aktualizace požádá o oprávnění správce. To znamená, že je stále možné, že aktualizace selže. Nejlepší je použít účet správce.

Pokud jste v minulosti měli potíže s aktualizacemi systému Windows, zejména s aktualizací Anniversary Update, je vhodné zálohovat systém a/nebo vytvořit bod obnovení pro případ, že by se situace vytratila.

Stáhněte si aktualizaci Creators přes Update Assistant

Spusťte aplikaci Update Assistant. Řekne vám, jaká je aktuální verze Windows 10 ve vašem systému a na kterou budete upgradovat. Aktualizace Creators Update je verze 15063. Klikněte na tlačítko ‚Aktualizovat nyní‘ vpravo dole.

  Jak vytvořit klíč Windows, pokud jej nemáte

Zkontroluje, zda váš počítač splňuje minimální požadavky pro aktualizaci.

A stahování začne po krátkém odpočítávání. Můžete kliknout na ‚Další‘ a přeskočit odpočítávání úplně.

Během stahování aktualizace můžete systém používat. Upgrade Assistant se minimalizuje na hlavní panel. Můžete jej otevřít ze systémové lišty a zkontrolovat průběh stahování.

Jakmile však aktualizace začne, nebudete moci systém používat, dokud nebude dokončena. Pokud jste uprostřed něčeho, je nejlepší to dokončit, než začnete instalovat aktualizaci Creators Update.

V ideálním případě, pokud aktualizace selže, Update Assistant ji vrátí zpět a vrátí vás na verzi Anniversary Update. Vaše soubory tam budou stále stejně jako všechny vaše aplikace. Upgrade, bez ohledu na to, zda bude úspěšný, nebo ne, ponechá vaše soubory a aplikace nedotčené.

  Jak změnit vyhledávač ve Windows Search na Windows 10

Stáhněte si Windows 10 Creators Update ISO

Microsoft také zpřístupnil Windows 10 Creators Update ISO. Můžete si jej stáhnout, pokud podvrhnete uživatelského agenta vašeho prohlížeče, takže váš systém společnosti Microsoft nemůže spustit nástroj Media Creation. Je to velmi jednoduchý proces, který jsme zde podrobně popsali.

Jakmile zfalšujete svého uživatelského agenta, pokračujte a stáhněte si Windows 10 Creators Update ISO z odkazu níže. Odkaz bude platný pouze 24 hodin. K instalaci budete muset ISO vypálit na USB. Tím se provede čistá instalace Windows 10.

Stáhnout Creators Aktualizace ISO

Pokud vás zajímá, co je nového v této aktualizaci pro běžného uživatele, podívejte se na náš seznam nových funkcí v aktualizaci Creators Update.

x