Jak zkopírovat složky na Disku Google

Pokud potřebujete zkopírovat složku Disku Google z webového prohlížeče, Google vám to neusnadňuje. Můžete však použít řešení nebo si stáhnout desktopovou aplikaci pro efektivnější přístup.

Kopírování složek pomocí Disku Google (druh)

Disk Google nenabízí způsob, jak zkopírovat složku a veškerý její obsah, když používáte webovou aplikaci. Místo toho musíte zkopírovat obsah složky, vytvořit novou složku a poté vše vložit do cílové složky.

Chcete-li to všechno obejít, spusťte prohlížeč a přejděte na Disk Googlea otevřete složku, kterou chcete zkopírovat. Stisknutím Ctrl+A na Windows nebo Command+A na Macu vyberte všechny soubory, klikněte pravým tlačítkem a poté klikněte na „Vytvořit kopii“.

Klikněte

Disk Google vytvoří kopii každého vybraného souboru, umístí jej do aktuální složky a před název každé položky přidá „Kopírovat“.

Nyní vyberte všechny kopie souborů, klikněte pravým tlačítkem myši a poté klikněte na „Přesunout do“.

Klikněte

Vyberte adresář, kam chcete kopie uložit, a poté klikněte na ikonu „Nová složka“ v levém dolním rohu.

Klikněte na

Pojmenujte novou složku a poté klikněte na ikonu zaškrtnutí.

Nakonec kliknutím na „Přesunout sem“ přesunete všechny vybrané soubory do tohoto adresáře.

Klikněte

Všechny vaše soubory by se měly přesunout do složky, kterou jste právě vytvořili.

To je složitá metoda a měla by být mnohem jednodušší.

Kopírování složek pomocí zálohování a synchronizace

Případně, pokud máte v počítači nainstalovanou aplikaci Zálohování a synchronizace, můžete složky Disku Google zkopírovat přímo z aplikace pro stolní počítače, aniž byste museli otevírat webový prohlížeč. Tento přístup, na rozdíl od řešení v předchozí metodě, je přímočarý. Jednoduše zkopírujete složku a veškerý její obsah na jiné místo – žádný hloupý, oklikou.

V této příručce používáme Zálohování a synchronizaci pro Windows, ale funguje stejně na macOS.

Spusťte desktopovou aplikaci Zálohování a synchronizace a nechte všechny své soubory a složky synchronizovat do cloudu, než začnete. Po dokončení by ikona měla vypadat takto.

Po dokončení synchronizace otevřete Průzkumník souborů ve Windows nebo Finder na Macu, otevřete složku Disku Google, klikněte pravým tlačítkem na složku, kterou chcete duplikovat, a poté klikněte na „Kopírovat“.

Klepněte pravým tlačítkem myši na složku, kterou chcete zkopírovat, a potom klepněte na

Případně můžete na složku kliknout jedním kliknutím a poté stisknutím Ctrl+C v systému Windows nebo Command+C v systému Mac ji zkopírovat.

Dále přejděte do cílového adresáře – nebo kamkoli, kam chcete tuto složku zkopírovat – klikněte pravým tlačítkem myši a poté klikněte na „Vložit“ nebo stiskněte Ctrl+V na Windows nebo Command+V na Macu.

Klikněte

Stejně tak se složka zkopíruje do aktuálního adresáře.

Zálohování a synchronizace okamžitě synchronizuje složku s Diskem Google, abyste k ní měli přístup odkudkoli.

Dokud Google neintegruje příkazy pro kopírování a vkládání do Disku, jsou dvě výše uvedené metody jedinými způsoby, jak můžete zkopírovat složku. Zálohování a synchronizace je nejpřímější a uživatelsky přívětivá možnost, ale nejprve musíte nainstalovat a správně nakonfigurovat aplikaci na ploše.