Jak změnit Alexovo jméno nebo Wake Word na něco lepšího

Klíčové věci

 • Můžete změnit jméno Alexy nebo probudit slovo pomocí aplikace Alexa s možnostmi jako „Amazon“, „Počítač“, „Echo“ a „Ziggy“.
 • Jméno Alexy nebo budící slovo můžete změnit pouze na jednom zařízení, takže více zařízení bude nutné změnit jednotlivě.
 • Změna jména Alexa je zábavný způsob, jak přidat rozmanitost, zapůsobit na hosty a vyhnout se zmatkům, pokud někdo ve vaší domácnosti sdílí podobné jméno.

Každý, kdo vlastní zařízení Echo nebo jiný chytrý reproduktor s podporou Alexa, ví, že „Alexa“ je název/probuzení pro virtuální asistentku Amazonu. Až na to, že to tak být nemusí. Můžete změnit jméno Alexy a probudit ji pomocí několika dalších jmen.

Co potřebujete vědět, než změníte jméno Alexa/Wake Word

Alexino jméno a budící slovo jsou v podstatě totéž. Pokud jde o Amazon, jméno jeho virtuální asistentky je „Alexa“. Uživatelé však mohou změnit jméno, které používají k probuzení Alexa; tedy změna jejího budícího slova také změní její jméno ve vaší domácnosti a na vašich zařízeních.

  Seznamte se s nejslavnějšími hackerskými skupinami, které jsou dnes aktivní

Kdysi jste mohli změnit jméno Alexa / slovo probuzení pomocí hlasu. Jednoduše byste řekli: „Alexo, změň své probuzení na [Name]“ a zařízení v dosahu bude následovat váš příkaz. Ale to už nefunguje, Alexa vás nasměruje, abyste místo toho použili aplikaci.

Nemůžete změnit jméno Alexa/probuzení na nic, co chcete. Místo toho si můžete vybrat z „Alexa“, „Amazon“, „Počítač“, „Echo“ a „Ziggy“. Poslední z nich je odkaz na počítač vystupoval v televizním pořadu Quantum Leap.

Jméno Alexy/probuzení můžete změnit pouze na jednom zařízení najednou. Pokud tedy vlastníte více zařízení Echo nebo chytrých reproduktorů s podporou Alexa, budete muset postupně změnit každý z nich pomocí aplikace Alexa.

Jak změnit jméno Alexa/Wake Word v aplikaci Alexa

Chcete-li změnit jméno Alexa/probuzení pomocí aplikace Alexa:

 • Pokud jste tak ještě neučinili, stáhněte si aplikaci Alexa pro Android nebo iOS z webu Google Play obchod nebo Apple App Storeresp.
 • Jakmile máte aplikaci nastavenou, otevřete ji a v nabídce ve spodní části obrazovky klikněte na Zařízení.
 • Zobrazí se seznam zařízení; vyberte ten, jehož budící slovo chcete změnit.
 • V tomto vyskakovacím okně klikněte na ozubené kolečko Nastavení vpravo nahoře a dostanete se do Nastavení zařízení.
 • Posouvejte se v seznamu nastavení dolů, dokud neuvidíte Wake Word, pod kterým je vidět aktuální název.
 • Kliknutím na to zobrazíte seznam možností, které máte k dispozici (které jsou v době psaní tohoto článku Alexa, Amazon, Computer, Echo a Ziggy).
 • Klikněte na svůj nový výběr jména/probuzení pro Alexa a zobrazí se vyskakovací okno, které vás informuje, že změna může trvat několik minut.
 • Klikněte na OK a aplikace by vám měla ukázat, že aktualizuje dané zařízení pomocí vašeho nového slova probuzení.
 •   Kde je umístěn snímač složení paliva?

  A to je všechno. Jakmile bude vaše zařízení Echo úspěšně aktualizováno, bude reagovat pouze na vaše nové jméno/probuzení.

  Proč byste mohli chtít změnit jméno Alexy / probuzení

  Proč byste tedy chtěli změnit jméno Alexy na něco?

  Nejpraktičtějším důvodem, proč byste mohli chtít změnit jméno Alexa na něco jiného, ​​je, když se člen vaší domácnosti nazývá „Alex“, „Alexa“ nebo něco, co zní blízko k některému z nich. Stejně jako beze změny jména můžete Alexu (virtuální asistentku) probudit pokaždé, když vyslovíte jméno svého člena rodiny.

  Změna jména Alexa/probuzení také nabízí určitou rozmanitost. Pokud vás tedy nudí křičet „Alexa“ do vašeho chytrého reproduktoru, změna jména potřebného k probuzení virtuálního asistenta Amazonu na něco jiného je nejjednodušší způsob, jak to zmírnit.

    Jak opravit žádný mikrofon v aplikacích po aktualizaci Spring Creators

  Konečně vám nabízí možnost buď žertovat členy rodiny, nebo zapůsobit na hosty. Pokud si neuvědomují, že změna jména Alexa je dokonce možností, předvedení, že jste to udělali, je nechá v úžasu nad vašimi technickými dovednostmi alespoň na několik minut; zvláště pokud změníte jméno na „Ziggy“ a jsou to fanoušci Quantum Leap.

  Můžete změnit jméno Alexy nebo probudit slovo zpět na „Alexa“?

  Změna jména Alexa na něco jiného je bez rizika, protože změna zpět je jednoduchá. Postupujte podle stejných kroků jako výše, ale jméno, které jste aktuálně vybrali, nahradí „Alexa“.

  Můžete změnit jméno Alexy tam a zpět, kolikrát chcete, bez pokuty. Pokud tak učiníte, riskujete, že zmate členy rodiny, kteří také mluví s Alexou, protože nebudou vědět, jaká zařízení jsou nastavena tak, aby reagovala na jaké upozornění v daný den.

  Celkově je změna jména Alexa na něco jiného extrémně jednoduchá záležitost. A protože jej můžete kdykoli změnit zpět, můžete také experimentovat, dokud nenajdete název, který vám nejlépe vyhovuje. Moje osobní oblíbené jméno pro Alexu je Ziggy, kvůli výše zmíněné televizní show Quantum Leap.