Jak změnit hesla na iPhone

Když čelíte neustále se množícím hrozbám podvodů, vždy se vyplatí mít další vrstvu štítu. Pravděpodobně nejlepším způsobem, jak se vyhnout hackování, je rozloučit se s uhodnutelnými hesly jako 1234 nebo 4321, která způsobují potíže oběma rukama. I když se nikdo nechce zabývat složitými hesly, vytváření a správa silných bezpečnostních kódů se na iOS stalo bezbolestným cvičením. Nemluvě o tom, že se již nemusíte spoléhat na nástroje třetích stran pro generování a ověřování kódů. Pokud jste tedy všichni připraveni zvýšit zabezpečení svého účtu, dovolte mi, abych vám ukázal, jak snadno změnit heslo na iPhone a iPad.

Jak změnit heslo na iPhone a iPad (2022)

Jak funguje správa hesel na iOS a iPadOS?

Díky iCloud Keychain se správa hesel stala bezproblémovou napříč zařízeními Apple. Vestavěný správce hesel je hluboce integrován do ekosystému Apple a umožňuje vám udržovat hesla aplikací a webových stránek, informace o síti Wi-Fi a informace o kreditních kartách aktualizované napříč zařízeními (podpora, iOS 7 a novější, iPadOS 13 a novější, OS X 10.9 a novější).

Kromě toho iCloud Keychain nabízí bezpečnostní doporučení, která zabrání prolomení vašich bezpečnostních kódů. Vestavěný správce hesel sleduje vaše hesla a upozorní vás, pokud jsou nalezena u známých úniků dat. Zkombinujte tento bezproblémový zážitek s 256bitovým šifrováním AES během ukládání i přenosu a iCloud Keychain ponechává jen velmi malý prostor pro stížnosti.

  Co jsou body Google Play a jak je používáte?

Změňte heslo Apple ID na iPhone a iPad

Heslo k Apple ID můžete změnit přímo v nastavení profilu.

1. Na svém iOS/iPadOS zařízení otevřete aplikaci Nastavení a nahoře uprostřed klepněte na svůj profil.

2. Nyní zvolte Heslo a zabezpečení a potom klepněte na Změnit heslo.

3. Dále zadejte přístupový kód zařízení a poté zadejte nové heslo a potvrďte. Nakonec stiskněte Změnit vpravo nahoře pro dokončení.

Změňte hesla aplikací a webových stránek na iPhonu a iPadu

S iCloud Keychain je správa hesel aplikací a webů na iPhonu a iPadu docela jednoduchá.

1. Chcete-li začít, otevřete na svém zařízení aplikaci Nastavení a vyberte Hesla.

2. Nyní se ověřte pomocí Face ID/Touch ID.

3. Dále byste měli vidět dlouhý seznam položek Keychain. Klepněte na konkrétní záznam a poté klepněte na Upravit v pravém horním rohu obrazovky.

4. Nyní zadejte své nové heslo do pole pro heslo a potvrďte stisknutím Hotovo vpravo nahoře.

Upozorňujeme, že na webu máte také možnost změnit heslo. Chcete-li tak učinit, klepněte na Změnit heslo na webu, přejděte na web a poté proveďte potřebné.

Změňte heslo pro uzamčení obrazovky na iPhone a iPad

Při nastavování iPhonu vám iOS umožňuje vytvořit heslo zamykací obrazovky pro požadované zabezpečení. Kromě toho můžete heslo vždy upravit podle svých potřeb, abyste zajistili, že vaše první ochranná linie zůstane silná.

1. Otevřete na svém iPhonu a iPadu aplikaci Nastavení. Poté přejděte dolů a vyberte Face ID & Passcode nebo Touch ID & Passcode v závislosti na modelu vašeho zařízení.

2. Nyní zadejte svůj stávající přístupový kód a stiskněte Změnit přístupový kód.

3. Dále zadejte svůj starý přístupový kód. Poté zadejte svůj nový přístupový kód a ověřte jej. Nyní budete muset chvíli počkat, než se heslo aktualizuje.

  Jak hrát Borderlands 2 na Linuxu

Nastavte si vlastní alfanumerický přístupový kód na iPhone a iPad

Pro lepší ochranu byste si měli na svém iPhone nastavit vlastní alfanumerický přístupový kód. To, co je mnohem silnější a obtížnější uhodnout, je kombinace čísel, písmen a speciálních znaků.

1. Chcete-li začít, spusťte na svém iPhonu nebo iPadu aplikaci Nastavení -> Face ID a heslo/Touch ID a heslo -> zadejte svůj přístupový kód -> Změnit heslo.

2. Dále musíte zadat svůj starý přístupový kód a poté zvolit Možnosti kódu.

3. Dále vyberte v nabídce možnost Vlastní alfanumerický kód.

4. Nakonec zadejte písmena, čísla a speciální znaky pro vytvoření silného přístupového kódu a jeho ověření.

Nastavte 4místný přístupový kód na iPhone a iPad

Z bezpečnostního hlediska je 4místný přístupový kód zranitelný, a proto byste se mu měli vyhnout. Pravděpodobně to je důvod, proč jej Apple v nabídce přístupového kódu mírně skryl. Pokud vám bezpečnostní hrozba nevadí, podívejte se na rychlé kroky k nastavení 4místného přístupového kódu na vašem iOS zařízení.

1. Na iPhonu nebo iPadu spusťte aplikaci Nastavení -> Face ID & Passcode/Touch ID & Passcode -> zadejte svůj stávající přístupový kód -> Change Passcode.

2. Nyní zadejte svůj starý přístupový kód a klikněte na Možnosti hesla.

3. Dále v nabídce vyberte 4místný číselný kód.

4. Dále zadejte svůj nový přístupový kód a potvrďte.

Změňte heslo hlasové schránky na iPhonu a iPadu

V závislosti na vašich potřebách můžete také nastavit robustní heslo pro svou hlasovou schránku, abyste zabránili neoprávněnému přístupu.

1. Otevřete na svém iPhonu nebo iPadu aplikaci Nastavení a vyberte Telefon.

2. Nyní klepněte na Změnit heslo hlasové pošty. Poté aktualizujte pole pro heslo novým kódem. Nakonec potvrďte klepnutím na Hotovo.

Použijte Built-In Password Authenticator na iOS a iPadOS

S iOS 15 a novějším již nemusíte při správě dvoufaktorových ověřovacích kódů spoléhat na aplikace třetích stran, jako je Google Authenticator a Authy. Ano, čtete správně! Apple přímo do iCloud Keychain zabudoval dvoufaktorový autentizátor hesel, který vám umožní bezpečněji generovat 2FA kódy.

  Nejlepší RAM pro CPU Ryzen (Průvodce nákupem) v roce 2021

1. Spusťte na svém zařízení aplikaci Nastavení a vyberte Hesla.

2. Nyní vyberte konkrétní položku a klepněte na Nastavit ověřovací kód. Poté zvolte preferovaný způsob nastavení ověřovacího kódu. Můžete zadat klíč nastavení nebo naskenovat QR kód.

Vzhledem k tomu, jak pozoruhodná je tato funkce, vytvořili jsme podrobného průvodce, jak nastavit a používat vestavěný ověřovač hesla v systému iOS 15 a novějším. Pokud se tedy chcete o jeho bezpečnostní funkci dozvědět více, nezapomeňte si to ověřit.

Změňte heslo na iOS a iPadOS snadno

Takže takto můžete snadno změnit hesla na svém iPhone. Robustní dvojice hesel s dvoufaktorovou autentizací může výrazně pomoci udržet váš účet v bezpečí. Kromě toho se také doporučuje čas od času měnit hesla, aby se zabránilo prolomení bezpečnostních kódů. Mimochodem, máte nějaké nápady týkající se správy hesel v systému iOS a druhu vylepšení, která byste v této oblasti rádi viděli? Pokud ano, uvítáme váš názor v sekci komentářů níže. Pokud byste chtěli prozkoumat více takových užitečných tipů, prozkoumejte naše rozsáhlé shrnutí zkratek pro iPhone.

x