Jak změnit jazyk v aplikaci Microsoft Word

Pokud píšete v jiném jazyce, možná budete chtít změnit také rozhraní Wordu na tento jazyk. Ať už potřebujete změnit jazyk úprav, nástroje kontroly pravopisu nebo dokonce uživatelské rozhraní, Word má způsob.

Přidání jazykových balíčků pro Office

První věc, kterou budete chtít udělat, je přidat balíček jazykového příslušenství pro jazyk, který chcete používat. Tyto jazykové balíčky jsou zcela zdarma a jsou k dispozici pro 32bitovou nebo 64bitovou architekturu.

Na stránce jazykového balíčku příslušenství Office vyberte verzi Office, kterou aktuálně používáte. V části „Krok 1: Instalace sady jazykového příslušenství“ najdete tři dostupné karty.

Z rozevíracího seznamu vyberte požadovaný jazyk. V tomto příkladu půjdeme s japonštinou.

Po výběru se níže zobrazí podrobnosti o jazykovém balíčku. Na pravé straně okna vyberte stahování odpovídající architektuře, kterou používáte ve Windows.

Nyní budete vyzváni k výběru umístění pro stažení aplikace. Udělejte to a pak uložte. Dále vyhledejte a otevřete aplikaci. Office vás pak provede procesem instalace.

Tento proces může trvat několik minut, takže buďte trpěliví.

Abyste se ujistili, že byl jazykový balíček nainstalován správně, otevřete Word a poté vyberte „Možnosti“ v dolní části levého podokna. (Pokud máte dokument otevřený ve Wordu, budete muset nejprve kliknout na nabídku Soubor a poté na Možnosti.

Zobrazí se okno „Možnosti aplikace Word“. V podokně možností vlevo vyberte „Jazyk“.

V části „Vyberte jazyky úprav“ byste měli vidět nainstalované jazyky.

Nyní, když je jazykový balíček úspěšně nainstalován, pojďme si projít některá z dostupných jazykových nastavení.

Nastavení jazyka pro úpravy a korekturu

V seznamu dostupných jazyků v části „Vybrat jazyky úprav“ vyberte požadovaný jazyk. Dále vyberte tlačítko „Nastavit jako výchozí“ vpravo.

Zobrazí se zpráva, která vás informuje, že zvolený jazyk úprav se projeví při příštím spuštění Office. Také vás varuje, že některá z vašich nastavení se mohou změnit, takže si to vezměte na vědomí. Pokud se chcete posunout vpřed, vyberte „Ano“.

To je vše, co potřebujete k nastavení jazyka pro úpravy a korekturu. Pokud je však v části „Rozvržení klávesnice“ v jazyce uvedeno „Not Enabled“, klikněte na odkaz a postupujte podle pokynů pro přidání jazykového balíčku.

Nastavení jazyka zobrazení a nápovědy

Nyní je čas změnit jazyk uživatelského rozhraní aplikace Word. Tím se změní tlačítka, nabídky, ovládací prvky a upozornění nápovědy.

Stále budeme pracovat v okně „Možnosti aplikace Word“. Tentokrát najděte část „Vyberte jazyk zobrazení“. Zde uvidíte dvě samostatné nabídky: „Jazyk zobrazení“ a „Jazyk nápovědy“. Vyberte požadovaný jazyk pro oba. U obou budete také muset vybrat „Nastavit jako výchozí“. Až budete hotovi, klikněte na „OK“.

Nyní budete vyzváni k restartování Office. To je nezbytné, aby se nový jazyk projevil.

Zavřete a znovu otevřete Word, abyste se ujistili, že funguje správně.

Vše je připraveno!