Jak změnit zemi v aplikaci Windows Store

Windows Store obsahuje bezplatné i placené aplikace. Když si stahujete bezplatné aplikace, nezáleží na tom, do kterého obchodu země přistupujete. U placených aplikací je to jiné. Abyste si mohli koupit placenou aplikaci, musíte zadat platební metodu. To zahrnuje zadání vaší fakturační adresy, která zahrnuje vaši zemi. Země se musí shodovat se zemí vaší kreditní nebo debetní karty nebo jakéhokoli jiného platebního nástroje. Aplikace Windows Store vám bohužel neumožňuje změnit zemi. Je pro vás předem vybráno bez možnosti jeho změny. To neznamená, že je nemožné změnit zemi. Chcete-li tak učinit, musíte upravit nastavení regionu v Ovládacích panelech. Zde je návod.

  Jak odstranit heslo z Facebooku uložené v systému Windows 10

Otevřete aplikaci Ovládací panely. Můžete jej vyhledat pomocí Windows Search. Přejděte do skupiny nastavení Hodiny, jazyk a oblast. Klikněte na ‚Změnit oblast‘.

Tím se otevře okno ‚Region‘. Na kartě „Umístění“ je rozbalovací nabídka s názvem „Domovské umístění“. Vyberte zemi, která odpovídá vaší fakturační adrese, a klikněte na Použít.

Vraťte se do aplikace Windows Store a ta vám řekne, že je třeba ji obnovit. Umožněte mu to a po opětovném načtení zadejte své fakturační údaje. Země vybraná v okně fakturačních údajů bude aktualizována. Umístění můžete kdykoli znovu změnit, jakmile dokončíte nákup aplikace.

Je samozřejmé, že Microsoft měl usnadnit nalezení tohoto nastavení. Podle konvence se země pro jakýkoli obchod s aplikacemi, např. Obchod Google Play nebo Mac App Store, nastavuje buď v aplikaci, nebo při vytváření účtu. Jen velmi málo lidí pravděpodobně zjistí, že je třeba změnit zemi v nastavení regionu, aby ji změnili v aplikaci obchodu.

  Jak povolit Power Throttling v aktualizaci Windows 10 Fall Creators

I když je nastavení špatně umístěné, má jednu výhodu. Změna země ve Windows Store je směšně snadná, jakmile víte, kde je nastavení. U jiných obchodů s aplikacemi musíte přeskakovat a často si vytvářet samostatné účty, abyste si mohli stáhnout bezplatné aplikace z obchodu jiné země.

x