Jaký je rozdíl mezi My Photo Stream a iCloud Photos?

Ochrana vašich rodinných fotografií před selháním zařízení je hlavním důvodem, proč existují zálohy. iCloud tvrdí, že zálohuje všechny vaše fotografie „v cloudu“, ale způsob, jakým to funguje, se liší v závislosti na tom, jaká nastavení jste povolili.

Můj fotostream vs. iCloud Fotky

„iCloud Photos“ dělá to, co byste očekávali – ukládá všechny vaše fotografie na iCloud. Kdykoli vyfotíte svůj iPhone, okamžitě se nahraje na iCloud, kde se zálohuje, i když si rozbijete telefon. Fotky na iCloudu také pošlou všechny pořízené fotografie do vašeho Macu a jakéhokoli jiného zařízení, které jste připojili k iCloudu, aby bylo vše synchronizováno. To za předpokladu, že je vše připojeno k internetu a že jste nevypnuli iCloud Photo Library pomocí mobilních dat.

Fotky na iCloudu jsou skvělé, ale mají hlavní problém: úložný prostor. Bezplatný datový tarif iCloud vám poskytuje pouze 5 GB úložného prostoru, což je extrémně málo, dokonce i ve srovnání s jinými bezplatnými tarify úložiště ze služeb, jako je Disk Google. Na 5 GB prostoru se vám vejde asi 1600 obrázků, ale to nezahrnuje videa a vše ostatní, co máte uložené na iCloudu.

Když se vaše úložiště zaplní, Fotky na iCloudu přestanou fungovat. Rychle se plní, a když se tak stane, budete obtěžováni upozorněními s žádostí o upgrade.

Tento problém se snaží vyřešit „My Photo Stream“. Uloží pouze prvních 1000 snímků pořízených za poslední měsíc a odstraní staré snímky z vašeho Photo Stream. To dává vašemu Macu nebo jinému zařízení dostatek času na synchronizaci s iCloud a zálohování obrázků na vašich ostatních zařízeních. Vaše obrázky nebudou uloženy v cloudu, ale nebudete je muset ručně zálohovat do počítače. Pokud se jedno z vašich zařízení porouchá, budete mít stále všechny své fotky na ostatních zařízeních.

Pokud tedy nerozbijete všechna svá zařízení najednou, My Photo Stream vám stále zajistí kopie vašich fotografií. Hlavním problémem je, že když si pořídíte nové zařízení nebo upgradujete svůj telefon, vaše obrázky se do tohoto zařízení automaticky nestahují, protože My Photo Stream ukládá pouze nejnovější fotografie. Fotky si budete muset do nového telefonu nahrát ručně z Macu, a pokud nemáte Mac, máte smůlu, pokud nemáte na iCloudu dostatek místa pro zapnutí Fotek na iCloudu.

Které byste měli používat?

Pokud vám vyhovuje platit 0,99 $ měsíčně za úroveň 50 GB na iCloudu, použijte Fotky na iCloudu. Je to mnohem lepší řešení a je to menší problém než My Photo Stream. A pokud se opravdu bojíte ztráty svých fotografií, použijte tuto možnost, protože všechny vaše fotografie budou zálohovány, pokud budete mít svůj účet na iCloudu.

Pokud máte více zařízení a pořizujete hodně snímků, Photo Stream je vhodné použít. Dělá dobrou práci při synchronizaci fotografií mezi zařízeními; Pokud budete obě zařízení pravidelně používat, budou se vaše obrázky zálohovat na každém zařízení, které máte. Když přijde čas na upgrade, budete muset své obrázky přesunout do nového zařízení ručně, takže to není nejlepší možnost. Také je nejlepší podívat se na získání plánu zálohování pro váš Mac, abyste měli jistotu, že je vše v bezpečí.

Pokud moc nefotíte nebo tolik nepoužíváte iCloud, můžete nechat Fotky na iCloudu zapnuté, dokud se vašich 5 GB nezaplní. Když se tak stane, budete se muset rozhodnout, zda zaplatíte za více místa, nebo přejdete na Photo Stream.

Nepoužívejte Photo Stream, pokud máte pouze jedno zařízení nebo pokud pravidelně nepoužíváte druhé zařízení a nesynchronizujete ho s iCloud. Pokud rozbijete hlavní zařízení, vaše staré fotografie budou pryč. Pokud máte jedno zařízení a máte více než 5 GB obrázků, budete muset zaplatit za více místa nebo přesunout své fotografie do úložiště, jako je Disk Google.

Máte také další možnosti pro automatické zálohování fotografií vašeho iPhone. Pomocí Fotek Google můžete například uložit neomezené množství fotografií.