Který je lepší tvůrce stránek elektronického obchodu?

Elektronický obchod se stal trendem v moderním světě. V tomto ohledu patří Wix a Shopify mezi nejpoužívanější tvůrce webových stránek eCommerce. Wix vs. Shopify, se kterým stavitelem byste se měli spokojit?

S eCommerce builderem nemusíte vytvářet vše od začátku. K vytvoření funkčního obchodu můžete použít přizpůsobitelná témata/šablony a různé integrace. Tvůrci webových stránek jsou navrženi tak, aby uživatelům pomohli spouštět obchody a další webové stránky bez kódování.

Výběr správného nástroje pro tvorbu eCommerce vám ušetří spoustu problémů při budování vašeho dalšího online obchodu. Ideální platforma by vám měla umožnit snadnou správu objednávek a zpracování plateb. Flexibilita a škálovatelnost platformy jsou další funkce, které byste měli zvážit, než si vyberete tvůrce webových stránek elektronického obchodu.

V tomto článku porovnám Wix a Shopify, jejich funkce, klady a zápory, které vám pomohou učinit informované rozhodnutí.

Co je Wix?

Wix je cloudový tvůrce webových stránek, který uživatelům umožňuje vytvářet a spouštět webové stránky prostřednictvím snadno použitelného editoru. Platforma má více než 900 profesionálně navržených šablon, které lze použít v různých odvětvích a oblastech. Pomocí tohoto tvůrce webových stránek se můžete rozhodnout pro prázdné plátno a navrhnout vše od nuly.

Platforma obsahuje kompletní nástroje pro vývoj webových aplikací, které můžete využít k vytvoření plně funkčního webu. Wix vám umožňuje importovat vlastní loga a vytvořit vlastní doménu, která bude odrážet identitu vaší značky.

Jaké jsou výhody používání Wix?

 • Platforma vše v jednom: Wix vám umožňuje vytvořit web a zakoupit název domény a hosting z jeho platformy. Nemusíte se tedy zabývat mnoha konfiguracemi, abyste mohli spustit platformu eCommerce.
 • Uživatelsky přívětivé rozhraní: Drag-and-drop editor se postará o většinu věcí, které potřebujete k vybudování obchodu. Pro aktivaci různých funkcí ve vašem eCommerce shopu nemusíte psát kód.
 • Rozsáhlý trh s aplikacemi: Trh s aplikacemi Wix umožňuje uživatelům přidávat funkce, jako jsou funkce elektronického obchodování a propojení s poštovními aplikacemi.
 • Funkce SEO: Wix má vestavěné funkce SEO, které zajistí, že váš elektronický obchod bude zjistitelný a prohledatelný vyhledávači.

K čemu se Wix používá?

I když porovnáváme Wix a Shopify na základě funkcí eCommerce, můžete Wix použít také k vytváření dalších webových stránek. Ve skutečnosti Wix a WordPress sdílejí různé funkce a jsou konkurenty po mnoho let. Můžete jej použít ke stavbě:

 • Blogy
 • Portfoliové webové stránky
 • Sociální platformy
 • Fóra
 • Místa členství
 • Rezervační platformy
 • Webové stránky akcí

Co je Shopify?

Shopify je platforma elektronického obchodu, která uživatelům umožňuje vytvářet, spouštět a spravovat online obchody. Platforma umožňuje majitelům obchodů prodávat na různých místech, jako jsou mobilní, webové, kamenné obchody nebo dokonce vyskakovací obchody. Shopify neomezuje, jak můžete prodávat své produkty, protože své produkty můžete prosadit na online tržištích nebo dokonce na platformách sociálních médií.

  7 tipů, jak dosáhnout svých čtenářských cílů rychleji s Apple Books

Jaké jsou výhody používání Shopify?

 • Uživatelsky přívětivé rozhraní: Tato platforma má úžasného průvodce, kterého můžete použít k rychlému nastavení svého obchodu. Shopify má také skvělé zdroje, na které se můžete vždy obrátit, když uvíznete.
 • Podporuje celou komunitu eCommerce: Shopify mohou používat offline i online podnikatelé.
 • Velké místo pro aplikace: Funkčnost svého obchodu Shopify můžete rozšířit pomocí aplikací třetích stran hostovaných na trhu.
 • Škálovatelnost: Shopify je navrženo tak, aby rostlo s vámi, jak roste vaše aplikace. Platforma je také flexibilní a umožňuje vám přidávat nebo mazat položky, aniž by to ovlivnilo funkčnost vašeho obchodu.
 • Vysoce přizpůsobitelné: Shopify vám umožňuje přizpůsobit váš obchod tak, aby odpovídal vašim jedinečným potřebám značky a hlasu. Můžete importovat logo a měnit písma podle svých představ.

Wix vs. Shopify: Deep-Dive srovnání

#1. Snadnost použití

Tvůrci webových stránek jsou navrženi tak, aby pomáhali vytvářet stránky i nekodérům. Tyto platformy nabízejí následující:

Wix vychází vstříc těm, kteří mají omezené dovednosti v oblasti designu a kódování, ale stále potřebují profesionální webové stránky. Zjistil jsem, že při vytváření různých sekcí stránky se editor přetažením snadno používá.

Při používání Wix můžete přidávat nové stránky jediným kliknutím. Také jsme na této platformě shledali vzrušujícím nástrojem „What You See Is What You Get“ (WYSIWYG), protože vám umožňuje vidět změny při budování vašeho obchodu v reálném čase.

Shopify byl navržen speciálně pro vytváření internetových obchodů. Jako taková má tato platforma různé vestavěné nástroje, které pomáhají rychle spustit obchod. Vytvoření internetového obchodu může být náročné, protože se musíte vypořádat s variacemi produktů, správou nákupního košíku, cenami, plněním objednávek atd. Zjistili jsme však, že přidání všech těchto funkcí na Shopify je jednoduché.

Vítěz

Bylo pro nás těžké určit vítěze, protože editor Wix se snadno používá. Na druhou stranu má editor Shopify úžasné funkce, díky kterým je tvorba internetového obchodu hračkou.

#2. Motivy a šablony

Tvůrce elektronického obchodu bude obsahovat různá témata a šablony, které si můžete přizpůsobit tak, aby vyhovovaly potřebám vaší značky.

Wix má přes 800 šablon, ale jen asi 120 z nich cílí na uživatele elektronického obchodu. Editor typu drop-and-drag nám nabídl flexibilitu v přizpůsobení. Tato platforma také umožňuje používat editor Wix Artificial Design Intelligence (ADI), kde odpovíte na pár otázek a editor vám vytvoří návrh. Experimentovali jsme s tím a výsledky nás ohromily.

Shopify má více než 100 témat pro váš internetový obchod. Platforma má také více než 10 šablon návrhu s více než jednou variantou. Můžete se také rozhodnout pro placené šablony v rozmezí od 180 do 360 USD. Tato platforma má editor založený na blocích a sekcích, což se nám zdálo trochu komplikované ve srovnání s editorem drag-and-drop.

Vítěz

Shopify vyhrává, pokud jde o témata a šablony, protože jsou vhodné pro eCommerce. Wix má mnoho šablon, ale naše analýza ukazuje, že funkce eCommerce byla dodatečným nápadem.

#3. Ceny

Důležitým faktorem je částka, kterou pravděpodobně utratíte za zřízení a provozování obchodu. Ideální platforma by měla nabízet konkurenceschopné ceny založené na funkcích.

  13 výkonných kryptografických skenerů pro obchodníky

Wix má bezplatný plán. Tento plán však dává vašemu obchodu rozšíření wix.com na název domény. Nastavení elektronického obchodu na Wix vás bude stát 17 USD měsíčně. Platforma má také vlastní plány pro ty, kteří chtějí spustit velké obchody. S obchodními plány můžete přijímat online platby a zpracovávat objednávky.

Shopify má různé plány, jak uspokojit různé potřeby. Pokud se rozhodnete platit ročně, bude provoz na této platformě stát od 24 $ měsíčně. Dokonce se to zlepší, protože první 3 měsíce můžete získat za 1 $/měsíc na ročních plánech. Ceny mohou být vyšší, pokud se rozhodnete pro prémiová témata.

Vítěz

Je levnější spustit eCommerce obchod na Wix než na Shopify. Zjistili jsme však, že první 3 měsíce za 1 $/měsíc v nabídce ročních plánů na Shopify jsou dobré.

#4. Integrace

Integrace a pluginy umožňují uživatelům propojit své obchody s nástroji třetích stran. Tyto nástroje můžete použít pro funkce, jako je zpracování objednávek, správa a komunikace.

Wix má na svém trhu přes 300 aplikací. Zjistili jsme, že většina aplikací je zdarma, zatímco jiné jsou placené. Pomocí tlačítka vyhledávání můžete zúžit aplikace, které hledáte. S těmito aplikacemi můžete dělat různé věci, od analýzy provozu až po zpracování objednávek.

Shopify má více než 6000 aplikací, které můžete použít ke spuštění a provozování internetového obchodu. Většina aplikací je zdarma, zatímco jiné nabízejí kombinaci bezplatných a placených plánů. Výběr aplikace bude záviset na povaze obchodu, který chcete provozovat.

Vítěz

Shopify byl náš konečný vítěz v integracích. Přítomnost více než 6000 aplikací nabízí vše, co ke správě internetového obchodu potřebujete.

#5. Marketing

Marketing je nedílnou součástí zvyšování návštěvnosti internetového obchodu. Obě platformy mají následující jedinečné funkce/nástroje:

Wix má různé funkce, jako je e-mailový marketing, reklamní kampaně, sekce blogu a integrace sociálních médií pro marketingové účely. Milovali jsme vestavěné nástroje SEO, jako jsou přizpůsobitelné adresy URL, vykreslování na straně serveru a strukturovaná data.

Uživatelé Shopify mohou k marketingu svých obchodů využít vestavěnou sekci blogu, e-mailový marketing a integraci sociálních médií. Zkontrolovali jsme také obchod s aplikacemi Shopify, který má stovky aplikací, které mohou uživatelé používat k marketingu svých značek a produktů. Můžete se také spolehnout na organickou návštěvnost, protože Shopify vám umožňuje upravovat značky záhlaví, alt tagy a meta popisy pro posílení SEO.

Vítěz

Naše analýza dává těmto dvěma tvůrcům eCommerce remízu v marketingu. Obě platformy mají úžasné marketingové funkce.

#6. Lodní doprava

Wix a Shopify umožňují majitelům obchodů uvádět fyzické a digitální produkty. Pokud se zabýváte fyzickými produkty, potřebujete přepravní cestu, aby bylo vaše zboží doručeno vašim klientům.

Wix nabízí různé možnosti dopravy na základě umístění a typu produktu. Můžete mít například místní doručení, standardní zásilku, expresní zásilku nebo venkovní zásilku. Platforma vám umožňuje zasílat zásilky do různých zemí za různé sazby.

Shopify má zabudované všechny přepravní funkce pro usnadnění plnění objednávek. Obzvláště se nám líbila funkce, která vám umožňuje nakupovat a tisknout přepravní štítky, které můžete přidat k vašim produktům. Pro své produkty můžete nastavit různé sazby podle regionu nebo hmotnosti.

  Analýza rozptylu (ANOVA) vysvětlená za méně než 5 minut

Vítěz

Přepravní štítky nás přiměly hodnotit Shopify jako vítěze na této frontě.

#7. Zpracování plateb

Dobrý web eCommerce by vám měl umožnit zpracovávat platby od vašich klientů. Tyto dvě platformy nabízejí podobné možnosti, ale v některých ohledech se liší:

Wix zpracovává platby zákazníků pomocí více než 70 platforem, jako je PayPal, Stripe a Square. Dostupnost platebního procesoru se však liší v závislosti na lokalitě. Většina z těchto platforem platí ze svého zůstatku na účtu nebo připojené karty. Našli jsme také Koupit nyní Zaplaťte později možnost změnit hru, pokud chcete, aby zákazníci platili na splátky.

Shopify má širší škálu zpracovatelů plateb než Wix. Platforma má 100+ platebních procesorů, které můžete filtrovat podle umístění. Tito zpracovatelé plateb se dělí na hostované, hostované a nehostované.

Vítěz

Shopify je naším konečným vítězem, protože má více zpracovatelů plateb než Wix.

Zde je rychlý souhrn Wix vs. Shopify.

Zaměření LiteWixShopifyeCommerceZákladní funkce eCommerceNavrženo pro eCommerceObnovení opuštěného košíkuDostupné, ale s omezenými možnostmiPokročiláAnalytika a přehledyZákladní přehledy prodeje a analýzyPokročilévykazováníBezplatný plánAnoNe,ale má bezplatnou zkušební správuMožnosti přetahováníAno+6PokročiléProdukty+Správa300

Omezení Wix

I když Wix nabízí úžasné funkce elektronického obchodu, zjistili jsme, že má také nedostatky v následujících oblastech:

 • Transakční poplatky: Plány nízké úrovně na Wix budou účtovat provizi za každý váš uskutečněný prodej.
 • Omezená škálovatelnost: Wix je nejvhodnější pro malé obchody.
 • Omezení zpracovatelé plateb: Přestože tato platforma podporuje několik platebních bran, nemusí jich být tolik, kolik by si většina kupujících přála.
 • Omezené integrace třetích stran: Wix má tržiště aplikací, ale nemusí poskytovat vše, co potřebujete k provozování úspěšného online obchodu.

Omezení Shopify

Shopify byl speciálně vytvořen pro eCommerce. Naše analýza však ukazuje, že selhává na následujících frontách:

 • Opakující se náklady: Shopify má schéma měsíčních plateb, které může být pro majitele malých podniků nákladné, které se ještě nevyrovná.
 • Složitost přizpůsobení: Shopify může být obtížné přizpůsobit, pokud chcete komplexní funkce. Můžete skončit najímáním odborníků na kódování, aby implementovali některé funkce.
 • Náklady na téma: Shopify má témata zdarma. Mají však omezené funkce a můžete se rozhodnout pro prémiová témata.
 • Omezení inventáře: Tato platforma omezuje počet variant jednoho produktu ve vašem obchodě.

Kdy použít Wix

 • Když hledáte snadno použitelný nástroj pro tvorbu webových stránek.
 • Když chcete provozovat malý obchod s nízkým rozpočtem.
 • Když chcete vytvořit webovou stránku zaměřenou na obsah s funkcemi elektronického obchodu.
 • Pokud si chcete užít vysokou úroveň přizpůsobení při budování svého obchodu.

Kdy použít Shopify

 • Když chcete spustit velký obchod se všemi funkcemi elektronického obchodu.
 • Pokud chcete škálovatelnou platformu, která umožní vašemu obchodu růst.
 • Když hledáte platformu, která vám dává úplnou kontrolu nad vaším obchodem a umožňuje vlastní kód.
 • Když hledáte platformu, která má tisíce integrací třetích stran.

Závěr

Konečný výběr mezi Wix a Shopify bude záviset na povaze obchodu, který chcete vybudovat, a na vaší odbornosti. Zjistil jsem, že Wix se perfektně hodí pro ty, kteří chtějí rychle založit své obchody. Na druhou stranu Shopify vyhovuje uživatelům, kteří hledají větší kontrolu nad svými obchody, a těm, kteří se chtějí zvětšit.

Podívejte se na náš článek o tvůrcích webových stránek Wix vs. GoDaddy.