Nechte svůj telefon vyzvánět, pouze pokud je to důležité [Android]


Přesměrování hovorů a hlasová pošta jsou způsob, jakým řešíme hovory, když nás něco důležitého dožene. Samozřejmě ne všechny hovory lze pouze přesměrovat do hlasové schránky. Některé jsou natolik důležité, že je lze vzít na schůzku. Essential Calls je aplikace pro Android, která umožňuje hovorům od kontaktů na seznamu povolených přenést váš telefon z tichého režimu a vyzvánět nebo vibrovat, podle toho, co chcete. Aplikace má verzi Lite a prémiovou verzi. Verze Lite vám umožňuje uvést na seznam povolených pouze dva kontakty (trochu příliš omezující, abych byl upřímný), zatímco prémiová verze vám umožňuje přidávat neomezené kontakty a dostávat upozornění SMS na jimi zaslané textové zprávy.

Spusťte Essential Calls a přidejte kontakty, které jsou velmi důležité. Možná by bylo dobré dát těmto kontaktům vědět, že by se s vámi měli spojit pouze v případě skutečné nouze, aby aplikace sloužila svému účelu stejně jako vám. Klepnutím na tlačítko plus přidejte kontakt z telefonního seznamu nebo přidejte kontakt přímo do aplikace. Klepněte na Aktivovat. Nyní můžete telefon nastavit na tichý režim nebo vibrace, podle toho, co vám vyhovuje, když nechcete být rušeni.

Když je aplikace aktivní, v oznamovací oblasti se zobrazí ikona, přičemž ikona tichého režimu nebo vibrace bude stále viditelná. Když přijmete hovor, ikona ticha/vibrace zmizí a vaše zařízení vás upozorní vyzváněním nebo vibracemi. Můžete si vybrat, zda má aplikace vibrovat nebo vyzvánět vaše zařízení, když vám zavolá kontakt z bílé listiny. Klepněte na tlačítko více a vyberte, jak chcete být upozorněni. Můžete také deaktivovat ikonu v oznamovací oblasti aplikace.

Aplikace není určena k tomu, aby byla neustále aktivní, takže pokud nejste v situaci, kdy potřebujete selektivně přijímat telefonní hovory, měli byste ji deaktivovat. Za zmínku stojí, že aplikace není vhodná pro filtrování otravných hovorů. Pokud chcete číslo zablokovat, měli byste zkusit jinou aplikaci nebo kontaktovat poskytovatele služeb.

Aplikace funguje dobře a má pěkné rozhraní, ale omezení dvou kontaktů je příliš omezující, jak bylo uvedeno dříve. S Androidem L by se člověk mohl divit, jak užitečná aplikace bude, protože je zde funkce Nerušit s funkcí bílé listiny pro hovory i textové zprávy. Tato aplikace se může spustit dříve než později.

Nainstalujte si základní hovory z obchodu Google Play