etechblog

Nejlepší 144Hz monitory pro hraní her

Zatímco stále můžete hrát hry se standardním 60Hz monitorem, monitor s vysokou obnovovací frekvencí posune váš herní zážitek na další úroveň. Existuje spousta možností, ale monitor s obnovovací frekvencí 144 Hz nabízí dokonalý střed mezi výkonem a cenou.

A přestože je vyšší obnovovací frekvence pro hraní her důležitějším faktorem než rozlišení, neznamená to, že byste se měli spokojit s méně. S 4K 144Hz monitorem můžete jít naplno a rychle a plynule hrát s vysokou úrovní detailů, nebo si pořídit možnost QHD nebo 1080p pro cenově dostupný výběr.

Zde jsou nejlepší 144Hz monitory pro hraní her, které si dnes můžete koupit.

Naše nejlepší výběry 144Hz herních monitorů v roce 2023

LG UltraGear 27GP950-B

Celkově nejlepší

Zkontrolujte všechny herní boxy a užijte si jízdu

798 $ 900 $ Ušetříte
102 dolarů

LG UltraGear 27GP950-B nabízí hráčům téměř vše, co potřebují. Od rozlišení 4K po obnovovací frekvenci až 160 Hz při přetaktování, navíc s rychlou dobou odezvy 1 ms, je více než vhodný jako herní monitor. Díky širokému barevnému gamutu a špičkovému jasu 600 nitů vypadají filmy také fantasticky. Je to všestranný monitor ideální pro všechny vaše herní a zábavní potřeby.

Klady

 • Nádherný 4K displej
 • Vynikající doba odezvy a nízké vstupní zpoždění
 • Přizpůsobitelné RGB osvětlení
 • Dobrý výběr portů, včetně HDMI 2.1
 • Dobré pozorovací úhly

Nevýhody

 • Žádné vestavěné reproduktory
 • Úrovně kontrastu nejsou tak vysoké, jak byste očekávali
 • Zpracování odrazů vyžaduje zlepšení

LG UltaGear 27GP950-B nabízí hráčům zážitek ve 4K 144Hz na 27palcovém Nano IPS displeji s poměrem stran 16:9. Díky certifikaci VESA DisplayHDR 600 se tento monitor může pochlubit také komplexním 98procentním barevným gamutem DCI-P3 a špičkovým jasem 600 nitů, který poskytuje živé, realistické barvy s přesnými detaily.

Panel Nano IPS se také může pochlubit 178stupňovým pozorovacím úhlem, který umožňuje, aby barvy zůstaly syté bez ohledu na to, kde v místnosti sedíte. LG UltraGear 27GP950-B také obsahuje VESA DSC, špičkovou technologii, která umožňuje rozlišení 4K při vysokých obnovovacích frekvencích bez snížení kvality obrazu. A díky přetaktování můžete monitor donutit k obnovovací frekvenci až 160 Hz.

Byl to také první monitor, který nabízel podporu HDMI 2.1, umožňující optimální kvalitu zobrazení při hraní konzolí nové generace. Získáte podporu VRR, která zahrnuje kompatibilitu s G-SYNC a FreeSync Premium Pro. Navíc má vynikající dobu odezvy 1 ms, čímž eliminuje téměř všechny viditelné duchy a rozmazání. A konečně, docela cool vypadající RGB prsten na zadní straně vylepšuje celou show a vytváří dynamickou herní atmosféru.

Gigabyte M32U

Většina funkcí

Herní monitor s frekvencí 144 Hz nabitý funkcemi

650 $ 730 $ Ušetříte
80 dolarů

Pokud se zaměřujete na monitor s velkým množstvím herních funkcí, zvažte Gigabyte M32U. Obsahuje funkce, jako je Aim Stabilizer Sync pro minimalizaci rozmazání a Black Equalizer, který pomáhá odhalit nepřátele ve stínech, mezi další cenné doplňky. Obsahuje také všechny zvonky a píšťalky, které potřebujete, od HDMI 2.1 až po rychlou dobu odezvy 1 ms.

Klady

 • Nízké vstupní zpoždění
 • Rychlá doba odezvy 1 ms
 • Vynikající kvalita obrazu
 • Spousta herních funkcí

Gigabyte M32U je 32palcový, 4K, 144Hz herní monitor s bohatými funkcemi se slušným 1 ms MPRT a podporou AMD FreeSync Premium Pro. Konstrukce je robustní, černý plast a displej má antireflexní matný povrch s tenkými rámečky. Navíc nemá RGB osvětlení, takže pokud vás tento vzhled nezajímá, může být pro vás jednoduchý, ale elegantně vypadající Gigabyte M32U.

Monitor se může pochlubit podporou HDMI 2.1 a jedním portem USB Type-C pro vstup displeje a napájení. K dispozici je také DisplayPort 1.4, tři downstream porty USB-A, jeden USB-B upstream a 3,5mm audio výstup. Displej se vyznačuje 90procentním pokrytím DCI-P3, špičkovým jasem 400 nitů a podporou 10bitové (8bitové plus Frame Rate Control) barevné hloubky.

Některé z výjimečných funkcí monitoru zahrnují Aim Stabilizer Sync, který snižuje rozmazání na obrazovce, a Black Equalizer, který zesvětluje tmavé oblasti displeje, aniž by ovlivnil světlejší body. Získáte také funkce Picture-in-Picture a Picture-by-Picture, které vám umožní sledovat dvě připojená zařízení současně. A konečně, máte Game Assist pro nepřeberné množství užitečných herních funkcí.

ASUS TUF Gaming VG249Q

Nejdostupnější

Kvalitní a přitom cenově dostupný 144Hz herní monitor

Pro ty, kteří mají nízký rozpočet, nabízí Asus TUF Gaming VG249Q hráčům obnovovací frekvenci 144 Hz a rychlou odezvu MPRT 1 ms. Je to kapesní varianta s kvalitním Full HD displejem s přidanými funkcemi, aby byl váš herní zážitek co nejkvalitnější.

Klady

 • Cenově dostupné
 • Pevná konstrukce
 • Dobrá kvalita obrazu
 • Vynikající input lag

Pokud hledáte 144Hz herní zážitek s nízkým rozpočtem, zvažte ASUS VG249Q. Má znatelně pevnou konstrukci, ale výběr kapesní varianty znamená, že se budete muset obejít bez některých funkcí, které dražší monitory nabízejí. Mezi těmito opomenutími je nedostatek HDMI 2.1 a žádné USB porty.

24palcový IPS panel s poměrem stran 16:9 a rozlišením Full HD však nezatěžuje oči, stejně jako vaše GPU. Barvy jsou také živé a živé, se 100% pokrytím sRGB. I když kontrast může občas vypadat mírně na spodní straně pro IPS panel, stále nabízí dostatečné detaily a ostrost pro svou cenovou kategorii a může dosáhnout maximálního jasu 250 nitů.

Vstupní zpoždění je vynikající, ale odezva pixelů zaostává za prémiovými monitory. Nicméně při 4 ms (1 ms MPRT) je to stále docela dobré a můžete použít nastavení Trace Free overdrive pro snížení duchů a režim ELMB pro zlepšení rozmazání pohybu. Je to herní monitor FreeSync, který je také kompatibilní s G-Sync, takže můžete eliminovat trhání obrazovky a trhané snímkové frekvence bez ohledu na GPU.

Sony Inzone M9

Nejlepší pro PS5

Uživatelé PS5 mohou využívat další výhody se Sony M9

Uživatelé PS5 si mohou užít několik malých bonusů, pokud se rozhodnou pro Sony M9. Je to však vynikající herní monitor pro jakoukoli konzoli se všemi potřebnými funkcemi, od obnovovací frekvence 144 Hz až po podporu VRR a HDMI 2.1. Má také jasný a zářivý UHD displej s celoplošným lokálním stmíváním, který zajišťuje pohlcující herní zážitek.

Klady

 • 2x HDMI 2.1 porty a USB-C
 • Široký pozorovací úhel 178 stupňů
 • Stojan na stativ s nastavitelnou výškou a sklonem
 • DisplayPort přes USB-C
 • Ohromující 4K displej

Nevýhody

 • Průměrná kvalita zvuku z vestavěných reproduktorů
 • Kabely nejsou součástí dodávky (kromě napájecího kabelu)

Sony má se svým prvním 4K herním monitorem spoustu práce. S rozlišením UHD, 16:9 IPS LCD panelem a přesným podsvícením z celoplošného lokálního stmívání monitor zajišťuje, že videohry a mediální obsah budou plné detailů a živých barev.

Sony M9 se také může pochlubit certifikací DisplayHDR600. To znamená, že si vychutnáte veškeré 95procentní barevné pokrytí DCI-P3, výjimečné detaily a všestrannou živost s vynikajícím špičkovým jasem 600 nitů. Je ideální pro sledování a přehrávání obsahu HDR a rychle odhalíte nepřátele číhající ve stínech.

Monitor se také může pochlubit výbornou dobou odezvy 1 ms, která bez problémů udrží krok s obnovovací frekvencí 144 Hz. Vstupní zpoždění je také výjimečně nízké, což má za následek pohybové rozmazání na nesledovatelných úrovních kolem rychle se pohybujících objektů. PC hráči mohou využívat podporu HDMI 2.1 na obou vstupech a trhání a zadrhávání obrazovky s kompatibilitou NVIDIA G-Sync neexistuje.

Sony je samozřejmě mírně zaujatá vůči svým věrným zákazníkům Playstation. Díky funkcím, jako je Auto HDR Tone Mapping a Auto Genre Picture Mode, Sony odměňuje uživatele PS5 tím malým extra.

Acer Predator XB323QK

Nejrychlejší doba odezvy

Ohromně rychlá doba odezvy 0,5 ms pro hraní bez rozmazání

Acer Predator XB323QK je herní monitor s jednou z nejrychlejších časů odezvy 0,5 ms (G až G). Má velký 31,5palcový displej s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí 144 Hz a může se pochlubit podporou HDMI 2.1. Je to stylově vypadající monitor s živým a jasným displejem, který uspokojí všechny úrovně hráčů.

Klady

 • HDMI 2.1 a USB-C
 • Ohromující 4K displej
 • Dá se sehnat za skvělé ceny
 • Ultra rychlá doba odezvy

Acer Predator XB323QK je obrovský 31,5palcový monitor s obnovovací frekvencí 144 Hz, dvěma porty HDMI 2.1 a kompatibilitou s NVIDIA G-Sync. Je to perfektní displej pro herní počítače a konzole nové generace s rozlišením 4K a panelem Agile-Splendor IPS poskytujícím široký pozorovací úhel.

Doba odezvy je ultra rychlá až 0,5 ms (G až G) a displej můžete nastavit do jednoho z osmi režimů, včetně Action, Eco, Graphics, HDR, Racing, Standard a User. Díky 90procentnímu barevnému gamutu DCI-P3 máte přirozené barvy, které nejsou příliš syté, a díky špičkovému jasu 400 nitů je displej jasný a detailní.

Je to také poměrně stylový černý a chromovaný monitor s přizpůsobitelným zadním LED světlem. Stojan je nastavitelný; můžete naklonit a otočit obrazovku, abyste získali dokonalý úhel. Jednou konstrukční chybou však je, že porty, včetně napájecího konektoru, jsou na spodní straně monitoru, což může být při připojování vašich zařízení složité. Kromě portů HDMI 2.1 je zde také port USB-C, stejně jako USB-A a B, jeden DisplayPort a zvukový výstup.

LG 38WN95C-W

Nejlepší Ultrawide

S ultraširokým herním monitorem uvidíte více a vyhrajte více

$ 1272 $ 1400 Ušetřete
128 dolarů

Širší zorné pole může nabídnout konkurenční výhodu ve střílečkách z pohledu první osoby a závodních hrách. Jsou však také vynikající volbou pro hráče, kteří potřebují monitor pro produktivitu. LG 38WN95C-W nabízí ohromující displej s poměrem stran 21:9. Může být také velmi jasný a barvy jsou přesné a živé.

Klady

 • Nízké vstupní zpoždění a rychlá doba odezvy
 • USB-C s 94W napájením
 • Dobré pro hry a produktivitu
 • Působivá kvalita obrazu
 • Přesná barva

Nevýhody

 • Nízký kontrastní poměr
 • Drahý

Pokud máte pocit, že potřebujete širší zorné pole pro konkurenční výhodu, ultraširoký monitor jako LG 38WN95C-W by mohl být skvělou investicí. Impozantní 38palcová zakřivená obrazovka Nano IPS je antireflexní a nabízí rozlišení QHD+ při 3840 x 1600p s obnovovací frekvencí 144 Hz. Má také neuvěřitelně nízké vstupní zpoždění a dobu odezvy 1 ms. Pozorovací úhel je také široký, a to 178 stupňů, což je ideální pro kooperativní hraní. Kontrastní poměr je však poměrně nízký, což může v zatemněné místnosti zklamat.

Monitor s těmito specifikacemi nepostačí pouze pro hraní her, ale pokud jej potřebujete i pro produktivitu a zábavu. I když se jedná o monitor za prémiovou cenu, barevný gamut má 98procentní pokrytí DCI-P3. Společně s certifikací VESA DisplayHDR600 si užijete víc než jen hraní. Filmy vypadají fantasticky, tvůrci obsahu si mohou vychutnat obrázky s jemnými detaily a displej je ostrý, ostrý a jasný pro každodenní produktivitu.

Hráči si mohou užít podporu VRR s technologiemi AMD FreeSync Premium Pro a NVIDIA G-Sync Compatible, které pomáhají eliminovat trhání a zadrhávání obrazovky. Monitor však nepodporuje HDMI 2.1, ale jsou zde dva porty HDMI 2.0 a port Thunderbolt 3 USB-Type C s výkonem 94 W. To znamená, že můžete nabíjet svůj notebook, když přenášíte video na monitor.

LG 49WQ95C-W

Nejlepší Super Ultrawide

Podívejte se více z bojiště na super ultraširokoúhlém monitoru 32:9

$ 1050 $ 1500 Ušetřete
450 dolarů

LG 49WQ95C-W je super ultraširoký 144Hz monitor s poměrem stran 32:9. Je to vynikající volba pro hraní her a produktivitu a dokonce můžete rozdělit obrazovku na dva monitory 16:9 a připojit dvě konzole současně. Nebo si můžete hrát do sytosti a přitom sledovat chaty nebo grafy. Je to ideální volba pro hráče multitaskingu.

Klady

 • Spousta obrazovky nemovitostí
 • Vynikající zvuk
 • USB-C s 90W napájením
 • Lze jej použít jako dva samostatné monitory
 • Skvělé pro hráče multitaskingu

Pokud poměr stran 21:9 není dostatečně pohlcující, proč nevyužít super ultraširokoúhlého 32:9? LG 49WQ95C-W je zakřivený panoramatický monstrum, které hráčům nabízí lepší ponoření a vylepšené periferní vidění. Je to vynikající volba pro střílečky z pohledu první osoby a závodní hry, ale pokud jste multitasker, tento monitor se rozdělí na dva, což vám umožní hrát a zároveň dohlížet na jiné úkoly. Jedinou nevýhodou je, že si stůl před nákupem určitě budete muset změřit.

Má Dual Quad HD displej s Nano IPS obrazovkou, obnovovací frekvencí 144 Hz a pozorovacím úhlem 178 stupňů. Vstupní zpoždění je nízké a doba odezvy je docela dobrá na 5 ms a dostatečně rychlá pro příležitostné hráče až středně velké hráče. Je kompatibilní s NVIDIA G-Sync a AMD FreeSync Premium Pro pro snížení trhání a zadrhávání obrazovky.

Displej je barevně přesný s 98% pokrytím DCI-P3 a špičkovým jasem, který může dosáhnout 400 nitů. Překvapivě dobrý zvuk z duálních 10W reproduktorů doplňuje krásný displej, i když při rozdělení obrazovky si musíte vybrat, který z nich přehraje zvuk.

Máte také dva porty HDMI 2.1, abyste získali maximum z jakékoli konzole nové generace, kterou vlastníte, USB-C s výkonem 90 W, DisplayPort, dva USB-A a konektor pro sluchátka. LG také poskytuje všechny kabely pro HDMI, DisplayPort a dokonce i USB-C.

Výběr správného 144Hz monitoru pro vás

144Hz monitory jsou k dispozici s různými rozlišeními. I když je obnovovací frekvence kritičtějším faktorem než rozlišení, pokud máte rozpočet, můžete se rozhodnout pro 4K monitor a užít si výjimečné detaily. Také potřebujete, aby měl váš monitor dobrou dobu odezvy. Hráči pro příležitostné hráče až střední úrovně se mohou rozhodnout pro 5 ms nebo méně, ale pokud jste seriózní hráči, měli byste se podívat na 1 ms nebo ještě rychleji.

Budete také potřebovat monitor s kompatibilitou G-SYNC nebo FreeSync, který pomůže snížit trhání a zadrhávání obrazovky, ale měli byste také zkontrolovat, zda je vaše grafická karta dostatečně výkonná, aby mohla ovládat 144Hz monitor. Hráči PS5 a Xbox Series X nové generace budou potřebovat podporu HDMI 2.1, aby mohli ze svých konzolí vytěžit maximum. Jedním z nejlepších monitorů, které toto vše a ještě více nabízí s dalšími herními funkcemi, je Gigabyte M32U. Je to 4K monitor s ohromujícím displejem a obsahuje všechny důležité funkce a některé další, které jsou užitečné pro hráče.

Prvořadým zájmem je však také rozpočet. Volba FHD nebo QHD přes UHD je dobrá volba, jak ušetřit nějaké peníze. ASUS TUF Gaming VG249Q je vysoce cenově dostupný monitor s dostatkem informací, aby poskytoval vynikající 144Hz hraní.

Nejlepším celkově 144Hz herním monitorem je LG UltraGear 27GP950-B. Může být o něco dražší než ostatní v této kategorii, ale má ohromující rozlišení 4K s dobou odezvy 1 ms. Může být také docela jasný a je ideální pro hry a filmy v HDR. Nechybí ani HDMI 2.1 a obnovovací frekvenci můžete přetaktovat až na 160 Hz.

LG UltraGear 27GP950-B

Celkově nejlepší

Zkontrolujte všechny herní boxy a užijte si jízdu

798 $ 900 $ Ušetříte
102 dolarů

LG UltraGear 27GP950-B nabízí hráčům téměř vše, co potřebují. Od rozlišení 4K po obnovovací frekvenci až 160 Hz při přetaktování, navíc s rychlou dobou odezvy 1 ms, je více než vhodný jako herní monitor. Díky širokému barevnému gamutu a špičkovému jasu 600 nitů vypadají filmy také fantasticky. Je to všestranný monitor ideální pro všechny vaše herní a zábavní potřeby.

Klady

 • Nádherný 4K displej
 • Vynikající doba odezvy a nízké vstupní zpoždění
 • Přizpůsobitelné RGB osvětlení
 • Dobrý výběr portů, včetně HDMI 2.1
 • Dobré pozorovací úhly

Nevýhody

 • Žádné vestavěné reproduktory
 • Úrovně kontrastu nejsou tak vysoké, jak byste očekávali
 • Zpracování odrazů vyžaduje zlepšení
  Nejlepší online tvůrci vám legálně načrtnou vaše poslední přání
x