Nejlepší doplňky Tabulek Google

Doplňky Tabulek Google fungují podobně jako rozšíření prohlížeče. Jsou to aplikace třetích stran, které si nainstalujete do Tabulek, abyste získali další funkce. Některé doplňky zvyšují produktivitu a některé přidávají rozsáhlejší možnosti. Zde je návod, jak začít.

Instalace doplňku

Chcete-li získat doplněk, otevřete nový nebo existující soubor v Tabulkách Google, klikněte na „Doplňky“ a poté klikněte na „Získat doplňky“.

Můžete procházet seznamem všech doplňků, pomocí rozbalovací nabídky třídit podle kategorií nebo vyhledávat pomocí vyhledávací lišty. Jakmile najdete doplněk, který se vám líbí, klikněte na tlačítko „Zdarma“ a nainstalujte doplněk (pokud se jedná o placený doplněk, toto tlačítko bude odrážet kupní cenu).

Při instalaci doplňků jim musíte udělit konkrétní oprávnění. Ty jsou zásadní pro správnou funkci doplňku. Před instalací jakéhokoli doplňku se ujistěte, že plně rozumíte oprávněním a důvěřujete vývojáři.

Klikněte na „Povolit“.

Po instalaci doplňku klikněte na „Doplňky“, ukažte na ten, který chcete použít, a poté klikněte na „Start“ nebo „Otevřít“. Tím se spustí doplněk nebo ukotví postranní panel k oknu.

Odebrání doplňku

Pokud již doplněk nepotřebujete, lze jej z Tabulek Google snadno odebrat.

V dokumentu klikněte na „Doplňky“ a poté na „Spravovat doplňky“.

V okně, které se objeví, přejděte dolů na doplněk, který chcete odebrat, klikněte na zelené tlačítko „Spravovat“ a poté klikněte na „Odstranit“.

Vybraný doplněk je odstraněn a tlačítko Správa je nyní nahrazeno modrým instalačním tlačítkem „Zdarma“.

Naše oblíbené doplňky

Nyní, když jsou věci s návody z cesty, přejděme k některým z našich oblíbených doplňků.

Elektrické nářadí: Automatizujte nudné úkoly

Elektrické nářadí je sada více než 20 funkcí, které vám pomohou dokončit běžné i nejnudnější a nejsložitější úkoly. Každý nástroj je navržen tak, aby zpracování dat bylo snadné pro každého. Snižte počet kliknutí na opakované úkoly tím, že budete sledovat vzorce a operace, které používáte nejčastěji, abyste mohli rychle znovu použít sadu akcí na různé rozsahy. Ale to není vše; můžete najít duplicitní nebo jedinečné položky, porovnat a sloučit data, porovnat listy, rozdělit text a mnoho dalšího.

Power Tools je zdarma po dobu prvních 30 dnů, 43 $ na rok a 90 $ za doživotní licenci.

Doctopus: „Rozdávat“ dokumenty

Doctopus je postaven s ohledem na učitele. Umožňuje vám kopírovat a „rozdávat“ soubory na Disku Google určenému seznamu studentů, takže máte plnou kontrolu nad tím, jak své úkoly spravujete.

Při použití ve spojení s Goobric (Google + rubrika) Rozšíření pro Chrome, Doctopus vám umožňuje vytvářet rubriky a zkracovat čas potřebný ke čtení, komentování a hodnocení studentské práce pomocí rubrik, dokonce i zanechání zvukového komentáře k práci studenta.

Doctopus je 100% zdarma k použití.

WolframAlpha: Najděte fakta a vypočítejte vzorce

V dnešní době je dost těžké udělat cokoliv na vašem počítači bez rozptylování otevřením nové karty a ztracením se v králičí noře, kterou je internet. S pomocí Bezplatný doplněk WolframAlpha, nikdy nemusíte opouštět Tabulky Google, abyste na internetu vyhledávali matematické výpočty, otázky z oblasti vědy a techniky, historická fakta a tak dále.

WolframAlpha využívá rozsáhlé databáze a algoritmy k zodpovězení otázek, provádění analýz a generování zpráv pro téměř vše, co vás napadne nebo potřebujete vědět. V tabulce vyberte libovolný text nebo buňky, které chcete vypočítat – nebo o nich dokonce jen vyhledejte další informace – a poté v nabídce doplňku WolframAlpha klikněte na „Vypočítat výběr pomocí Wolfram Alpha“ a nahraďte vybraný text jeho výsledky.

Supermetrics: Generování obchodních zpráv

Supermetrika je výkonný doplněk, který přemění vaše Tabulky Google na kompletní systém podnikových výkazů s integrací pomocí SEM, SEO, webové analýzy a sociálních médií. Přeneste data z více webů do jedné tabulky, což vám ušetří čas a námahu při porovnávání dat napříč portfolii. Propojuje analytické nástroje jako Google Analytics, AdWords, Facebook Ads, Twitter Ads, Amazon Ads, Instagram a mnoho dalších.

Chcete-li importovat data, můžete použít filtry pouze k výběru polí, která chcete přidat do tabulky. Tabulky se poté automaticky aktualizují a udržují všechna vaše data aktuální. Poté můžete nastavit automatické zasílání e-mailů pro odesílání ve formátech PDF, Excel, CSV nebo HTML, a dokonce i umožnit přístup ke svým přehledům pomocí možností sdílení Google.

Supermetrics je zdarma po dobu 14 dnů; poté jej můžete nadále používat zdarma s omezenými funkcemi nebo upgradovat na verzi Pro nebo Super Pro za 69 USD/uživatel/měsíc a 149 USD/uživatel/měsíc.

Twitter Archiver: Ukládání tweetů do Tabulek

Twitter Archiver umožňuje snadno ukládat tweety do Tabulek Google pomocí libovolného klíčového slova nebo hashtagu. Po zadání vyhledávacího dotazu se všechny tweety, které odpovídají vašemu dotazu, automaticky uloží do tabulky Tabulek Google. Ukládejte tweety týkající se populárních hashtagů, zmínek vaší značky, tweetů s geografickými značkami a dalších.

Twitter Archiver je zdarma k použití, i když prémiový účet má přístup k zachycení více hledaných výrazů, více pravidel Twitteru a sníženého ochlazení dotazování. Bezplatní uživatelé hlasují na Twitteru jednou za hodinu, zatímco prémioví uživatelé hlasují každých 10–15 minut. Prémiové členství vám vyjde na 29 $/rok za předplatné.

Galerie šablon: Najděte skvělé šablony

Ušetřete čas pomocí profesionálně navržených šablon pro tabulky v Tabulkách Google Galerie šablon. Vyberte si z kalendářů, rozvrhů, pracovních výkazů, finančních kalkulaček, faktur a mnoha dalších. Po kliknutí na požadovanou šablonu doplněk uloží kopii šablony přímo do kořenové složky vašeho Disku Google.

Galerie šablon je zcela zdarma.

Ještě jedna hromadná korespondence

Ještě jedna hromadná korespondence (YAMM) vám umožňuje odesílat e-maily na základě šablon vašim kontaktům, automatizuje e-mailové kampaně a sleduje odeslané e-maily. Je to stejně snadné jako import všech kontaktů do dokumentu Tabulek, vytvoření šablony konceptu e-mailu v Gmailu a následné spuštění doplňku. Můžete dokonce přizpůsobit obsah e-mailu přímo z tabulky pomocí značkovacích příkazů a přizpůsobit každý e-mail konkrétní osobě.

YAMM je zdarma k použití pro 50 e-mailů denně. Placené plány začínají od 28 USD/rok a zahrnují plánované doručení a odeslání až 400 e-mailů denně.

Hunter: Najděte e-mailové adresy

lovec pro Tabulky Google snadno najde e-mailové adresy jakékoli domény a poté vyplní váš dokument svými výsledky. Najděte profesionální e-mailové adresy lidí ve zlomku sekundy, což vám pomůže obohatit vaši databázi e-mailů. Hunter používá velké množství signálů k nalezení nejpravděpodobnějších e-mailových adres kohokoli.

Zadejte doménu společnosti, od které chcete získat e-mailové adresy, a Hunter je všechny přidá do vašeho dokumentu Tabulky spolu s hodnocením, které ukazuje, jak jistá je, že jsou správné, a typ.

Hunter je zdarma k použití až pro 20 vyhledávání za měsíc. Placené účty se pohybují od 34 $ měsíčně za 1 000 vyhledávání a až 279 $ měsíčně za 50 000 vyhledávání a stažení souborů CSV.