Android

Nejlepší telefony s fotoaparátem Android roku 2024

Možnost nosit v kapse telefon schopný pořizovat vysoce kvalitní snímky znamená, že už nikdy nezmeškáte žádný okamžik. Nejlepší telefony s fotoaparátem Android soupeří s kvalitou zařízení Apple a existuje více možností pro každý účel a rozpočet.

Justin Duino / MakeUseOf

Google Pixel 8 Pro je nejlepší telefon Pixel pro fotografování a jeden z nejlepších telefonů Android vůbec. 50MP primární fotoaparát je podobný předchozímu modelu, ale nyní má širší clonu a automatické ostření je podpořeno vícezónovým laserovým AF, což vám umožní pořizovat detailní snímky ještě rychleji.

Nejvýznamnějšího vylepšení se dočkal ultraširokoúhlý fotoaparát. Získává větší snímač a schopnost automatického ostření s rozlišením zvýšeným z 12 na 48 MP. Teleobjektiv 5x 48MP je vylepšen o širší clonu, zatímco přední selfie čočka zůstává stejná.

Všechny objektivy poskytují přesný obraz, a to i při slabém osvětlení nebo při použití optického zoomu, s detaily ve stínech a zachovanými světly, což je zjevná síla. Barvy jsou přirozeně syté a obrazy jsou jasné a živé s vynikajícím dynamickým rozsahem.

Neexistuje žádný slot pro microSD kartu, takže si budete muset vybrat vhodné interní úložiště pro uložení všech vašich fotografií, s možnostmi od základní 128 GB až po 1TB.

Google Pixel 8 Pro

Celkově nejlepší

799 $ 999 $ Ušetřete 200 $

Fotoaparáty telefonů Google Pixel vždy získaly chválu kritiků. Pixel 8 Pro to však zabírá se čtyřmi vylepšenými čočkami a nabízí vynikající kvalitu obrazu bez ohledu na světelné podmínky. Získáte také inovativní nástroje pro úpravu fotografií a ostré 4K/60 video na každém objektivu.

Klady

 • Může přepsat výběr automatického objektivu
 • Možnosti manuálního ostření, rychlosti závěrky a ISO
 • Zobrazte barevný prostor P3 a spolehlivé vyvážení bílé
 • Dobrá stabilizace pro fotografie a video
 • Výjimečně jasný, barevně přesný, 120Hz AMOLED displej
 • Sedm let aktualizací softwaru

Nevýhody

 • Výdrž baterie a rychlost nabíjení za ostatními vlajkovými loděmi zaostává

Nejlepší levný telefon s fotoaparátem Android: Google Pixel 7a

Justin Duino / MakeUseOf

  Jak přidat zástupce souborů Disku Google na domovskou obrazovku [Android]

Google Pixel 7a je vynikající telefon s fotoaparátem Android pro ty, kteří mají nízký rozpočet. Zatímco upgrady na ultraširokouhlý u Pixel 8 Pro z něj činí nejlepší volbu pro tento objektiv, hlavní fotoaparát 7a má rychlou clonu f/1,9 a může se pochlubit vyšším rozlišením 64 MP. Počet pixelů selfie kamery je také vyšší na 13MP a na primární čočce získáte 4K/60 video, ačkoli je omezeno na 30 snímků za sekundu na ultraširokoúhlých a selfie čočkách.

Snímky jsou vynikající kvality na hlavním i ultraširokoúhlém fotoaparátu. Barvy jsou přirozené a živé, doplněné ostrými detaily a dobrým kontrastem. Vyvážení bílé je také spolehlivé bez ohledu na světelné podmínky. Je také odolný proti prachu a vodě, takže fotografování u bazénu a pláže je bez starostí a 24hodinová výdrž baterie je v této cenové hladině dostatečná.

Google Pixel 7a

Nejlepší rozpočet

374 $ 499 $ Ušetřete 125 $

Google Pixel 7a je vynikající alternativou rozpočtu, pokud hledáte skvělý telefon Android s vynikajícími fotoaparáty. Má vynikající primární fotoaparát a vynikající ultraširokoúhlý objektiv a kvalitní selfie objektiv a záznam 4K videa v celém rozsahu.

Klady

 • Ostrý, zářivý OLED displej
 • Skvělá kvalita obrazu
 • Bezdrátové nabíjení
 • Konkurenční cena
 • Dobrý režim fotografování pohybu

Nevýhody

 • Žádné automatické ostření na ultraširokoúhlých nebo selfie objektivech
 • Chybí teleobjektiv
 • Pomalé nabíjení
 • Žádné rozsáhlé možnosti úložiště nebo slot pro paměťové karty

Justin Duino / MakeUseOf

Samsung zůstává nejlepší volbou telefonu Android pro nahrávání videa s uvedením Samsung Galaxy S24 Ultra. Díky většímu snímači než jeho předchůdce vykazují celkové videozáznamy lepší kontrast a detaily, zatímco barvy jsou věrnější. Máte také možnost záznamu 8K/30/24 pro ohromující detaily a jsou zde předvolby pro rychlé přiblížení s možnostmi 3x, 5x a 10x.

S tímto výjimečným telefonem můžete také pořizovat videa ve 4K při 120 snímcích za sekundu pomocí režimu Pro Video. Budete potřebovat gimbal nebo stativ, protože v tomto režimu je veškerá stabilizace obrazu vypnutá. Poskytuje výjimečně plynulé záběry, včetně filmového zpomaleného záběru. Můžete také snížit rozlišení na Full HD pro ještě dokonalejší snímání při 240 FPS. Je k dispozici s úložnými kapacitami 256 GB, 512 GB nebo dokonce 1 TB pro neúnavné štěnice.

Samsung Galaxy S24 Ultra

Nejlepší pro video

Samsung Galaxy S24 Ultra poskytuje nejen úžasné fotografie díky 200MP primárnímu fotoaparátu, ale získáte také fantastické videozáznamy. S možnostmi od 8K po Full HD si můžete vybrat od úžasných detailů až po podmanivé zpomalení. S rychlým procesorem, vynikající výdrží baterie, špičkovým jasem 2 600 nitů a úžasným perem S-Pen, které je součástí balení, to opravdu nebude o moc lepší.

  8 nejlepších bezplatných aplikací pro Android k nalezení přátel pomocí GPS

Klady

 • Kvalitní 50MP periskopický teleobjektiv s 5x optickým zoomem
 • 12MP selfie objektiv s videem 4K/30
 • Ohromující AMOLED displej s vynikajícím zpracováním odrazů
 • Kvalitní funkce AI
 • Odolná konstrukce
 • Dlouhá softwarová podpora

Nevýhody

 • Velký a drahý
 • Těžkopádný systém menu

Nejlepší telefon s fotoaparátem Android pro pořizování selfie: Samsung Galaxy A54

Samsung

Pokud je vaším primárním zájmem fotografování selfie a pořizování kvalitních fotografií, Samsung Galaxy A54 je vynikající výkřik nejen pro kvalitu, ale také pro hodnotu. Je k dispozici za velmi příjemnou cenu a má funkce, které byste v této cenové kategorii nečekali.

Kromě vynikajícího 32MP selfie fotoaparátu získáte kvalitní 50MP primární s clonou f/1,8, slušný ultraširokoúhlý a 5MP makro, pokud chcete občas fotografovat zblízka. Selfie jsou vysoce kvalitní; obrázky nabízejí vynikající detaily a kontrast s věrnou sytostí barev.

Jako další ukázku nabízené hodnoty získáte také jasný 120Hz Super AMOLED displej s živými barvami a ostrými detaily. Bonusem navíc je krytí IP67, které v této cenové relaci běžně nenajdete a výdrž baterie je výborná.

Samsung Galaxy A54 5G

Nejlepší na selfie

Samsung Galaxy A54 nabízí milovníkům selfie kvalitu i hodnotu. Jeho 32MP přední kamera poskytuje ostré, živé snímky s dobrým dynamickým rozsahem a můžete ji použít také pro natáčení 4K/30 videa. Tato hodnota se vztahuje na kvalitní konstrukci telefonu, vynikající displej a výdrž baterie.

Klady

 • Elegantní, stylový design
 • Prach a voděodolný
 • Kvalitní selfie
 • Displej předčí očekávání
 • Dostupná cena

Nevýhody

 • Stabilizace videa je dostupná pouze v režimu 1080p

Nejlepší telefon s fotoaparátem Android pro výdrž baterie: OnePlus 12

Jerome Thomas / MakeUseOf

Pokud je výdrž baterie vaší hlavní prioritou, nemůžete udělat o mnoho lépe než OnePlus 12. Díky své 5 400 mAh baterii konkuruje mnoha vlajkovým modelům a při smíšeném používání budete moci získat až dva dny. Podporuje také rychlé nabíjení SuperVOOC s výkonem až 100 W (80 W v USA) a bude nabito za méně než 25 minut.

Pokud jde o fotoaparát, získáte vynikající primární 50MP, který funguje dobře při slabém osvětlení, 64MP periskopický teleobjektiv s 3x optickým zoomem, 48MP ultraširokoúhlý a 32MP selfie. Kvalita videa je také dobrá a má vynikající stabilizaci. Na hlavním fotoaparátu můžete natáčet ve 4K/60 nebo dokonce v ohromujících 8K.

  Co dělat, když zařízení Android není uvedeno po příkazu zařízení ADB

OnePlus 12

Nejlepší pro životnost baterie

800 $ 900 $ Ušetřete 100 $

I když je OnePlus 12 známý svou vynikající baterií, nabízí mnohem více. Jeho displej je jasný s výjimečnými barvami a kontrastem, zatímco fotoaparát poskytuje kvalitní snímky a video, včetně špičkových selfie. Má výkonný procesor a podporuje rychlé bezdrátové nabíjení.

Klady

 • Jasný, barevně přesný OLED displej
 • Podpora Dolby Vision
 • Vynikající selfie
 • Výkonný procesor Snapdragon 8 Gen 3
 • Spousta RAM a spousta úložného prostoru
 • Superrychlé nabíjení

Nevýhody

 • Špičkový jas nemusí poskytovat to, co naznačuje 4 500 nitů
 • Není plně vodotěsný

FAQ

Otázka: Jsou telefony Android pro fotografování lepší než telefony Apple?

Pokud jde o rozlišení fotoaparátu, Android vyhrává závod, alespoň na papíře. Debata o iPhone nebo Samsungu je vždy zajímavá. Vzhledem k tomu, že Samsung Galaxy S23 Ultra a nyní S24 Ultra mají oba ohromující 200MP fotoaparáty, je snadné říci, že jste s Androidem v lepších rukou. Nativní aplikace fotoaparátu pro iPhone je také docela jednoduchá záležitost. Aplikace fotoaparátu pro Android často nabízejí lepší režimy a manuální ovládání snímků, které chcete pořídit. Nicméně edice Pro iPhonů dávají nejlepším telefonům s fotoaparátem Android za své peníze a dokonce je v některých aspektech předčí.

Otázka: Jak dostanu obrázky z telefonu Android do počítače?

Nejjednodušší způsob je použít USB kabel. Pomocí kabelu se připojte k počítači, poté klepněte na oznámení o režimu nabíjení, které pravděpodobně dostanete, a změňte režim na „Přenos souborů“. Otevřete v počítači „Průzkumník souborů“ a najděte své zařízení Android. Vyhledejte složku DCIM a měli byste tam vidět všechny své fotografie. Odtud můžete jednoduše zkopírovat a vložit nebo přetáhnout obrázky, které chcete přenést, do souboru, který vytvoříte na ploše.

Existují i ​​​​jiné způsoby, jak to udělat, například pomocí aplikace Windows Fotky v počítači nebo nahráním do Fotek Google.

Otázka: Proč jsou selfie fotoaparáty obvykle méně kvalitní než zadní fotoaparáty?

Výrobci považují za důležitější zadní fotoaparát. I když mnoho lidí miluje pořizování nekonečných snímků sebe sama, zachycení obklopujícího světa pomocí dobrého fotoaparátu je pro většinu stále prioritou. Kvalitní primární objektiv je tedy pro výrobce velkým prodejním argumentem.

Proto mít přední selfie kameru stejného standardu není praktické. To by znamenalo větší senzory, širší objektivy a více funkcí, což by značně zvětšilo objem fotoaparátu a zvýšilo cenu telefonu.

Otázka: Jak najdu svůj ztracený telefon Android?

Zapnutí funkce Najít můj telefon na vašem zařízení je nejjednodušší způsob. Pokud však vaše loď nevyplave, existuje několik dalších způsobů, jak najít ztracený telefon Android.

x