Nejlepší webové stránky pro výuku nového jazyka

Člověk by si myslel, že s obrovským množstvím informací na internetu bude snadné naučit se nový jazyk. Ale dostupnost všech těchto informací je součástí problému. Prohledali jsme hlubiny internetu, abychom sestavili tento seznam nejlepších webových stránek pro výuku nového jazyka.

Duolingo: Nejlepší pro většinu lidí

Duolingo je jedním z nejpopulárnějších webů, kde se můžete zdarma naučit nový jazyk. Duolingo, určené především pro nadšence, začíná tím, že vás naučí nejzákladnější slova v jazyce, který si vyberete. Jakmile se se slovy seznámíte, následují jednoduché věty. Je to přirozenější způsob učení se jazyku ve srovnání se standardním procesem učení.

Síla Duolingo je ve způsobu, jakým materiál prezentuje. Projdete lekcemi s rodilými mluvčími, po kterých budou následovat kvízy, které vám pomohou posílit vaše učení. Aplikace poslouchá, jak mluvíte, aby mohla určit, jak postupujete. Dokonce používá opakování s roztečemi (kde opakujete předchozí látku v postupně se zkracujících intervalech), které vám pomohou posílit vaše učení. Přidání gamifikačních prvků, jako jsou učební pruhy a hodnocení v průběhu lekce, pomáhá udržet věci zajímavé.

Duoling má však i své stinné stránky. I když je to skvělé, protože vám pomůže začít se základy nového jazyka, není to skvělé pro pokročilejší věci. Pokud hledáte jakoukoli úroveň plynulosti, budete nakonec muset přejít na jinou službu.

Duolingo je zdarma na webu, iOS, Androidu a Windows Phone.

FluentU: Učte se sledováním cizojazyčných videí

FluentU vás naučí nové jazyky pomocí videí. Videa nejsou výuková, ale spíše běžná videa s cizím jazykem. Můžete například vidět filmový klip, hudební video nebo mluvit jen osobu. Videa mají interaktivní titulky, které vám pomohou naučit se jazyk. Titulky jsou uvedeny v obou jazycích (v tom, který znáte, i v tom, který se snažíte naučit), a můžete umístit kurzor myši na libovolné slovo, abyste pochopili jeho význam. Interaktivní kvízy vám pomohou měřit váš pokrok.

FluentU není zdarma, ale nabízí 15denní zkušební verzi, takže si ji můžete vyzkoušet. Poté je k dispozici základní plán 10 $ měsíčně, který vám umožní používat jejich mobilní aplikace (iOS a Android) a poskytuje neomezené vyhledávání slov a neomezená videa. Plán 20 $ měsíčně Plus přidává neomezené množství karet a kvízů, stejně jako opakování s odstupem.

Rype: Získejte osobního instruktora

Rype je další web pro výuku jazyků se zajímavým obchodním modelem. Místo používání kvízů nebo videí k výuce nového jazyka se učíte od osobního instruktora prostřednictvím videohovoru. Naplánujete si 30- nebo 60minutový hovor s instruktorem, který vás jazyk naučí osobně. Nenabízejí tolik jazyků jako jiné stránky, ale v budoucnu plánují přidat další.

Kromě jazyků se stejným způsobem můžete učit i akademické předměty.

Rype nabízí přesvědčivý a osobní způsob učení, ale má svou cenu. Po sedmidenní zkušební verzi zaplatíte za používání služby téměř 65 USD měsíčně.

Memrise: Používejte slovní hry, které vám pomohou učit se

Memrise je další webová stránka pro výuku jazyků určená spíše pro začátek s jazykem než pro skutečnou plynulost. Podobně jako u Duolingo se jazyk učíte hraním slovních her, které vám pomohou jazyk snadno zapamatovat. Pomocí aplikací můžete pokračovat v učení na cestách – podporován je i režim offline.

Základní funkce jsou k použití zdarma; verze Pro stojí 4,95 $ měsíčně. Verze Pro vám poskytuje přístup k Grammarbotu, cvičením poslechových dovedností, režimu videa a analýze vašeho studijního výkonu.

Babbel: Vyberte si téma, které vás zajímá

Babbel zaujímá osobní přístup k výuce nových jazyků. Místo abyste začínali stejnými slovy jako všichni ostatní, musíte si vybrat téma, o kterém se chcete dozvědět. Několik příkladů témat zahrnuje zvířata, jídlo, cestování a životní styl. Jakmile si vyberete téma, nejprve se naučíte slovní zásobu pro toto téma, díky čemuž budou lekce zajímavé a užitečné.

Předplatné Babbel stojí 12,95 $ měsíčně a náklady klesnou, pokud si zakoupíte delší předplatné. Neexistuje žádná bezplatná zkušební verze, ale nabízejí 20denní záruku vrácení peněz.

Obrazový kredit: Autor titulní fotografie Patrik Tomasso na Unsplash