Nejnovější aktualizace ChatGPT vám umožní vytvářet zcela vlastní modely GPT

Klíčové věci

  • Příchod GPT-4 Turbo zavádí významná vylepšení ChatGPT, včetně většího kontextového okna, aktuální znalostní báze a vylepšených schopností následovat instrukce. Nabízí největší kontextové okno ze všech komerčně dostupných AI chatbotů.
  • Možnost vytvářet vlastní značky GPT umožňuje uživatelům přizpůsobit ChatGPT pro konkrétní účely. Uživatelé mohou vytvářet mini verze ChatGPT s předinstalovanými relevantními daty, což usnadňuje a zefektivňuje úkoly, jako je identifikace chytrých telefonů nebo získávání doporučení filmů.
  • Uživatelé si mohou vybrat ze široké škály předpřipravených značek GPT optimalizovaných pro konkrétní funkce, aby se zlepšila jejich zkušenost s výzvami. Tyto specializované značky GPT pokrývají různé oblasti, jako je kreativní psaní, vysvětlování matematiky, plánování výletů, odstraňování skvrn a pravidla hry, a poskytují vynikající výkon pro specializovaná použití.

ChatGPT, vlajková loď AI produktu OpenAI, obdržel aktualizaci, která mění hru s řadou nových funkcí. Díky několika klíčovým aktualizacím, které se vydávají současně, OpenAI skutečně rozmazlila uživatele ChatGPT, zejména předplatitele ChatGPT Plus.

Je toho hodně, co je potřeba překonat, a nechceme, abyste to propásli – proto jsme prozkoumali nejnovější aktualizaci ChatGPT, abychom zjistili, jak ovlivní vaši zkušenost s chatbotem AI.

1. Příchod GPT-4 Turbo

Bezesporu nejvýznamnějším přírůstkem ChatGPT je model GPT-4 Turbo. I když GPT-4 Turbo není úplně nový model umělé inteligence, obsahuje několik vylepšení, která mění hru, včetně většího kontextového okna, novějšího data ukončení, vylepšených schopností následovat instrukce a vylepšených multimodálních schopností. Jak to ovlivní vaši zkušenost s ChatGPT?

Podle OpenAI bude GPT-4 Turbo dodáván s výrazně větším kontextovým oknem 128 000 tokenů. To znamená, že uživatelé ChatGPT budou moci používat výrazně delší a podrobnější výzvy při jednání s chatbotem AI. Pro představu, budete technicky schopni poskytovat výzvy velké až 300 stran textu. Toto je největší kontextové okno ze všech komerčně dostupných chatbotů s umělou inteligencí, které překonává Anthropic’s Claude 2, předchozího držitele titulu, který má kontextové okno se 100 000 tokeny.

GPT-4 Turbo je také vybaven aktuální znalostní základnou, která trvá až do dubna 2023, což z něj dělá jeden z nejaktuálnějších modelů AI v prostoru chatbotů AI. Technická vylepšení, jak model funguje, také usnadní jeho schopnost sledovat jemné detaily vašich pokynů, aniž by se zatoulaly.

Stojí za zmínku, že omezení dat platí pro obecné znalosti GPT-4 Turbo. Pokud položíte konkrétní otázku, GPT-Turbo se nyní přepne do svého integrovaného režimu prohlížení, aby odpověděl na jakoukoli otázku, takže jste technicky neomezeni v rozsahu dotazů. Například na obrázku níže ChatGPT potvrzuje svůj nový datový limit a poté správně odpoví, kdo vyhrál mistrovství světa jezdců F1 2023.

Také uživatelé ChatGPT Plus se mohou radovat – těžkopádná rozbalovací nabídka pro přepínání mezi modely bude brzy ukončena. Vylepšené multimodální dovednosti ChatGPT díky upgradům GPT-4 Turbo mu umožní automaticky vybrat optimální model pro daný úkol, sbohem ručnímu přepínání. Toto vylepšení se může zdát nepatrné, ale pokročilí uživatelé ocení, že nebudou muset neustále přepínat modely uprostřed konverzace.

2. Možnost vytvářet vlastní značky GPT

Příchod GPT-4 Turbo je velkou novinkou, ale co vás možná vzruší, je funkce GPTs. Ve své nejjednodušší podobě vám vlastní GPT umožňují vytvářet mini verze ChatGPT přizpůsobené pro konkrétní účely. Během několika sekund jsem našel příklad extrémně základní vlastní značky GPT a požádal jsem model, aby mi pomohl ve Football Manager 2024.

Řekněme například, že chcete identifikovat a označit smartphony z obrázků pomocí ChatGPT Vision. ChatGPT nezná všechny nejnovější telefony, takže to musíte pokaždé naučit. To se může nepříjemně opakovat. S vlastní značkou GPT můžete vytvořit mini GPT s předinstalovanými daty ze smartphonu, takže můžete kdykoli přejít přímo na výzvu k identifikaci nových zařízení.

Můžete také vytvořit další vlastní značky GPT, například jednu pro doporučení filmů s databází filmů. Poté si kdykoli vyžádejte doporučení od svého vlastního filmového robota. Nejlepší na tom je, že nakonec budete moci tyto specializované značky GPT sdílet veřejně a potenciálně profitovat, když je ostatní považují za užitečné. Vlastní GPT vám umožní snadno přizpůsobit ChatGPT pro specializované účely nad rámec jeho obecných znalostí, aniž byste museli psát jakýkoli kód.

3. Použijte předem uvedené značky GPT

Můžete si vytvořit vlastní značku GPT nebo si můžete vybrat z dlouhého seznamu stovek předpřipravených možností, které obohatí vaši zkušenost s výzvami. Protože jsou optimalizovány pro konkrétní funkce, můžete získat ještě lepší odezvy než běžné ChatGPT pro specializované účely. Předpřipravené GPT již byly vybaveny speciálními znalostmi, aby zvýšily výkon pro cílené výzvy.

S tolika možnostmi můžete najít GPT na míru pro téměř jakýkoli účel, který si dokážete představit. Možnosti zahrnují trenéra kreativního psaní, který vám poskytne zpětnou vazbu k vaší práci, matematického mentora, který vám vysvětlí složité koncepty, a plánovač výletů, který vám pomůže vytvořit dokonalou dovolenou. Můžete dokonce získat Laundry Buddy pro pomoc se skvrnami nebo asistenta Game Time, který vám vysvětlí pravidla rodinného herního večera. Každá předem sestavená možnost má specializované odborné znalosti, aby poskytovala vynikající výkon pro výzvy související s oblastí, na kterou se zaměřuje. S touto rozsáhlou řadou značek GPT můžete snadno najít přizpůsobenou umělou inteligenci s ideálními dovednostmi a znalostmi, které vám ve vaší jedinečné zájmové oblasti nabídnou další výzvy. Značky GPT vám umožňují využít sílu přizpůsobené umělé inteligence, aniž byste se museli snažit vytvářet vlastní.

Vývoj ChatGPT pokračuje

Meteorický vzestup ChatGPT nevykazuje žádné známky zpomalení. Kdykoli se zdá, že ChatGPT ztrácí dech, OpenAI zavádí klíčové upgrady, které výrazně zlepšují schopnosti chatbota. Chatbot s umělou inteligencí je na trajektorii strmého růstu, o čemž svědčí herní změny, jako je výkonný model GPT-4 Turbo a schopnost vytvářet specializované GPT.

Do budoucna můžeme očekávat ještě další vylepšení, protože OpenAI pokračuje ve zdokonalování a rozšiřování dovedností ChatGPT. Brzy se ChatGPT může stát pro mnohé nepostradatelným každodenním pomocníkem, který poskytuje užitečné informace a přizpůsobenou pomoc na vyžádání. Jeho pravidelná vylepšení předznamenávají budoucnost, kde se umělá inteligence bohatá na funkce stane samozřejmostí. Prozatím vám doporučujeme, abyste si pořídili účet ChatGPT Plus, posadili se a užili si sedadla v první řadě, protože ChatGPT se před našima očima rychle vyvíjí.