Odemkněte prodej Shopify přes Helpdesk s Gorgias

Dobrá zákaznická podpora je základem pro budování ziskového eCommerce podnikání.

Zaměstnání týmu pro úspěch zákazníků v počáteční fázi však může být pro malé podniky nákladné.

V tomto článku prozkoumáme výhody používání platformy zákaznických služeb, jako je Gorgias, vytvořené tak, aby pomáhala malým podnikům zlepšit zákaznickou zkušenost a zároveň udržet nízké náklady.

Bez dalšího zdržování, začněme!

Co je software Helpdesk?

Software Helpdesk je obvykle produktem Saas, který pomáhá společnostem pomáhat zákazníkům nebo lidem s předprodejními dotazy.

Jakýkoli helpdesk, který se často nazývá software zákaznické podpory, umožňuje uživatelům zasílat vstupenky (e-maily) společnosti na základě dotazu nebo problému.

Je důležité si uvědomit, že software helpdesku není samostatný produkt, ale softwarová služba, kterou lze integrovat do stávající infrastruktury jiné společnosti a zlepšit tak zákaznickou zkušenost.

Některý software helpdesku nabízí možnost sledovat problémy zákazníků, automatizovat reakce a vytvářet zprávy pro správu. Kvalitní software helpdesku je uživatelsky přívětivý pro agenty zákaznických služeb a je schopen integrovat různé kanály pro příjem dotazů v centralizovaném systému.

Dovolte nám prozkoumat některé hlavní problémy, se kterými se můžete setkat bez správného softwaru helpdesku.

Výzvy v zákaznickém servisu bez helpdesku

Zde je seznam některých běžných problémů:

  • Výběr správných nástrojů: Nabízet zákaznickou podporu je snahou potěšit vaše již placené členy. I když je to pro každou firmu drahé, nedá se o tom vyjednávat. Je těžké najít správné nástroje pro rychlý zákaznický servis bez centralizovaného softwaru.
  • Školení agentů zákaznických služeb: Školení agentů pro používání jediného softwaru helpdesku je pohodlnější, než je určovat do různých kanálů.
  • Překročení servisních lístků: Řešení několika zákaznických dotazů je jednoduché, pokud k úspěchu zákazníků používáte různé nástroje. Pokud se však nacházíte v konkurenčním prostředí, můžete zákazníkům rychle odpovědět a pomoci si je udržet.
  • Výpadek softwaru: Různé nástroje SaaS mohou způsobit výpadky služby, čímž se zvýší vaše šance na rozzlobení zákazníků.
  Vlastní ikony aplikací Zpomalte svůj iPhone

Dále se ponoříme hluboko do plošiny Gorgias.

Úvod

Gorgias je software helpdesku jako platforma služeb, která vám pomůže splnit vaše cíle podpory produktů. Jeho uživatelsky přívětivý řídicí panel umožňuje vašim zástupcům podpory rychle a efektivně vyřizovat požadavky na zákaznickou podporu.

Zakladatelé Gorgias věří, že značky eCommerce by měly být schopny poskytovat svým zákazníkům bezproblémové služby. Gorgias se proto hladce propojí s předními platformami elektronického obchodu, jako je Shopify, BigCommerce, Magento a mnoha dalšími.

Kromě toho tento helpdesk také nabízí několik integrací třetích stran. Tímto způsobem můžete snadno sledovat dotazy zákazníků z různých kanálů a okamžitě je řešit.

Pojďme prozkoumat některé funkce Gorgias, které pomáhají obchodníkům Shopify vybudovat efektivní helpdesk pro jejich podnikání.

Funkce

Centralizovaný systém jízdenek

Gorgias je perfektní řešení pro firmy, které chtějí centralizovat veškerou komunikaci se zákazníky z různých kanálů na jednom místě. S Gorgias můžete propojit své účty na sociálních sítích, podporovat e-mailové adresy a telefonní čísla a odpovídat na všechny vstupenky, aniž byste opustili svůj help desk.

Automatizace pracovních postupů

Můžete automatizovat opakující se úkoly, jako je vyjímání a vkládání často kladených otázek a uzavírání vstupenek, takže váš servisní tým může trávit více času rozhovory se zákazníky a méně času tím, že budete vypadat zaneprázdněně. A tak budete moci svým zákazníkům poskytnout rychlou možnou podporu!

Statistika

Panel statistik Gorgias v reálném čase vám poskytuje rychlý přehled o všech vašich metrikách tiketů, jako je objem tiketu, doba odezvy a doba řešení, spolu s podrobnostmi, na kterých záleží.

Můžete vidět, kolik lístků se vytváří, odpovídá a zavírá, jak k nim dojde. Porovnejte trend vytvořených vstupenek se vstupenkami, na které jste odpověděli, a optimalizujte své strategie zpracování podpory se statistikami o vstupenkách v předprodeji, převedených vstupenkách a celkovém prodeji.

Kromě toho můžete použít různé filtry k identifikaci kanálů, které způsobují nárůst objemu, a požádat své servisní zástupce, aby uspokojili zákazníky podle priority.

Připojení více obchodů

Co když spravujete více obchodů Shopify? Víme, že sledování požadavků zákaznické podpory je časově náročné a náročné. Naštěstí existuje řešení.

Pomocí Gorgias můžete propojit všechny své obchody Shopify a zkontrolovat všechny dotazy na zákaznickou podporu na jediném řídicím panelu. Tímto způsobem můžete rychle a efektivně vyřešit problémy všech svých zákazníků bez ohledu na to, ve kterém obchodě nakupují.

  Jak získat stále zapnutý displej na iPhone X

Integrace zásobníku Shopify

Jak již bylo zmíněno, Gorgias se hladce integruje se Shopify a rozšiřuje integraci s populárními aplikacemi, jako je Instagram, Facebook, Microsoft Office 365, Gmail atd.

Některé pokročilé integrace zahrnují Attentive, Recharge, Yotpo a Klaviyo. Yotpo je marketingová platforma eCommerce a Klaviyo pomáhá automatizovat vaše marketingové úsilí pomocí transakčních dat a údajů o chování.

Automatická odpověď živého chatu

Pomocí funkce živého chatu Gorgias můžete mluvit se svými návštěvníky v reálném čase a zvýšit svůj konverzní poměr. Kromě toho můžete spouštět kampaně živého chatu na základě adresy URL a automaticky zahájit konverzaci.

K dispozici je automatická odpověď, která vám umožní vytvořit pravidla pro řešení běžných otázek zákazníků. Kombinací pravidel můžete automatizovat až 20 % žádostí o podporu pomocí personalizovaných odpovědí, což vám pomůže ušetřit drahocenný čas, abyste se mohli soustředit na naléhavější problémy.

Jak vám Gorgias pomáhá zlepšit prodej Shopify

Pomocí Gorgias helpdesku můžete výrazně zlepšit pracovní tok zákaznických služeb a ušetřit prostředky na úspěch produktu u zákazníků.

Zde je několik věcí, kde helpdesk Gorgias vyniká v jiných metodách úspěchu zákazníků.

#1. Stanovení priorit

Dobrý zákaznický servis zaručuje dlouhotrvající a personalizované zkušenosti. Software strojového učení Gorgias rychle a snadno detekuje záměry a pocity každé zprávy. Pomůže vám nastavit priority a kategorizovat vstupenky, takže se můžete soustředit na to nejdůležitější.

#2. Rychlá a lepší podpora

Vytváření šablon odpovědí na často kladené otázky vám umožní reagovat na více zpráv. Musíte jednou napsat zprávu s vlastními datovými proměnnými a uložit ji jako makro. Tímto způsobem můžete zprávu automaticky znovu použít, aniž byste ji pokaždé vypisovali.

Automatická odpověď Gorgias se navíc stará o nejběžnější dotazy před prodejem, čímž zvyšuje vaše prodeje alespoň o 5 %, aniž byste museli utrácet za reklamu.

#3. Personalizace

Komplexní řídicí panel Gorgias vám poskytuje všechny informace o historii objednávek vašeho zákazníka, což znamená, že nemusíte zákazníky dráždit kvůli podrobnostem souvisejícím s nákupem.

#4. Chycení příležitostí

Přiznejme si to! Všichni vaši noví zákazníci nebudou vždy pocházet z firemních webů, ale z různých sociálních kanálů.

S bezproblémovou integrací sociálních médií Gorgias můžete mít všechny své komentáře ze všech kanálů na jednom místě a zajistit, že nepřijdete o žádné zákazníky. Tímto způsobem můžete rychle a snadno reagovat na příspěvky a reklamy bez přepínání mezi platformami.

Ceny

Je čas prodiskutovat cenové modely. Gorgias helpdesk je k dispozici v pěti různých plánech. Můžete si vybrat měsíční nebo roční platební režim, podle toho, co vyhovuje vašim požadavkům. Níže jsou uvedeny měsíční cenové plány.

  Jak vynutit „tmavý režim“ v jakékoli aplikaci pro iPhone pomocí Smart Invert

#1. Startér

Pokud obchod Shopify zakládáte poprvé, doporučujeme použít jejich startovací plán. Za cenu pouhých 10 $ měsíčně získáte každý měsíc přístup k 50 zpoplatněným vstupenkám, 3 uživatelským místům a 2 kanálům sociálních médií.

#2. Základní

Základní plán s cenou 60 $ měsíčně vám nabízí 300 fakturovatelných vstupenek měsíčně, neomezený počet uživatelských míst, 150 integrací z knihovny 94 aplikací, přístup k řídicímu panelu sestav a základní služby zákazníkům.

#3. Pro

Plán Gorgias Pro je ideální pro podniky s rychlým růstem. Je dostačující pro střední až velké podniky se všemi základními funkcemi, 2000 fakturovatelnými vstupenkami, neomezeným počtem uživatelských míst, živými statistikami a statistikami výkonu podpory. Profesionální plán vás bude stát 360 $ měsíčně s vysoce prioritními zákaznickými službami.

#4. Pokročilý

Jejich pokročilý cenový plán vám umožní přístup k 5 000 fakturovatelných vstupenek každý měsíc. Je to nejvyšší cenový plán se všemi prémiovými funkcemi Gorgias a špičkovými službami podpory.

Cena tohoto plánu je 900 $ měsíčně a Gorgias můžete připojit k obchodům s elektronickým obchodem z různých platforem, jako je Shopify Plus, BigCommerce, Magento a tak dále.

#5. Podnik

Podnikový cenový plán je vhodný pro podnikání s mimořádnou trakcí, kde můžete získat cenovou nabídku na vlastní fakturovatelné vstupenky. Získáte také neomezená uživatelská místa, 150 aktivních integrací třetích stran a podnikové zákaznické služby se specializovaným manažerem úspěchu.

Alternativy

Přestože je Gorgias jednou z nejlepších platforem helpdesku Shopify, je dobré přehlédnout další dostupné možnosti na trhu.

Zde je seznam některých alternativ Gorgias.

Podpora

HelpDesk je jedním z nejstarších a nejspolehlivějších ticketingových systémů pro zpracování dotazů zákazníků. Pomáhá vám spravovat všechny zprávy z různých kanálů, jako jsou e-maily, webové formuláře a další zdroje, do jediného řídicího panelu, což vám umožňuje automatizovat úkoly podpory.

Helpdesk se hladce integruje se Shopify a pomáhá vám sledovat vaše vstupenky zákazníků.

Freshdesk

Dalším oblíbeným systémem úspěchu zákazníků je Freshdesk. Stejně jako Gorgias se Freshdesk integruje se Shopify a umožňuje vám poskytovat rychlou a přátelskou podporu zákazníkům vašeho obchodu.

Na jednom místě máte přístup k historii objednávek, fakturačním údajům, starým konverzacím a všem podrobnostem týkajícím se zákazníků. S Freshdeskem můžete dokonce spouštět automatické e-maily přímo z řídicího panelu v případě opuštění košíku a vyřešit jakékoli problémy, kterým vaši zákazníci čelí.

Závěrečná slova

Nyní víte, že Gorgias je skvělou volbou pro software Shopify helpdesk a efektivně se stará o vaše zákazníky. Pomáhá vám vytvořit vysoce citlivý helpdesk, který vytváří skvělou podporu.

Tento článek vám pomůže dozvědět se více o helpdesku Gorgias a prozkoumat další platformy pro úspěch zákazníků pro Shopify.

Další zdroje najdete v našem komplexním seznamu platforem zákaznických služeb pro zpracování lístků podpory.