Android

Oprava Android nepřijímá správný PIN

Už jste se někdy setkali se situací, kdy vaše zařízení Android nepřijímalo váš PIN k odemknutí telefonu? Věřte tomu nebo ne, Android nepřijímá správný PIN je běžný problém s různými smartphony Android, který vás může dostat do velmi nepříjemné situace. Mnoho uživatelů zjistí, že vzor Android nefunguje na jejich zařízeních, když se pokoušejí odemknout telefon, a ani po vyzkoušení všeho nemohou přijít na to, jak problém nefunkčního vzoru zámku obrazovky opravit. Tento problém může mít různé důvody, jako jsou chyby, zpoždění a poškozené soubory mezipaměti. Někdy můžete mít tento problém po aktualizaci systémového softwaru. Pokud máte problémy s nefunkčním kódem Android PIN po problému s aktualizací na vašem telefonu Android, tato příručka je pro vás. Pokračujte ve čtení a zjistěte účinné způsoby, jak problém vyřešit.

Jak opravit, že Android nepřijímá správný PIN

Důvody mohou být různé Android nepřijímáte správný PIN na vašem telefonu. Některé z možných důvodů jsou uvedeny zde.

  • Tento problém může být způsoben problémy se zpožděním na vašem zařízení.
  • Tuto chybu mohou způsobit i výrobní chyby při výrobě zařízení.
  • Tento problém může také způsobit nadměrné nebo poškozené soubory mezipaměti.
  • Různé základní problémy s vaším zařízením Android jsou také zodpovědné za tento problém na telefonech Android.

V následující příručce probereme způsoby, jak vyřešit to, že Android nepřijímá správný PIN na vašem zařízení.

Poznámka: Vzhledem k tomu, že smartphony nemají stejné možnosti nastavení a liší se od výrobce k výrobci, před změnou jakýchkoli nastavení dvakrát zkontrolujte, zda jsou správná. Následující metody jsou ze smartphonu Moto G60.

Někdy je chyba nefunkčního vzoru Androidu dočasný problém a po nějaké době se sama vyřeší. Když se váš telefon nespustí správně, mnoho jeho funkcí může selhat a způsobit problémy, jako je nefunkční vzor zámku obrazovky. Tyto poruchy se většinou vyřeší samy a vy nemusíte nic dělat, abyste je opravili. Můžete jen počkat několik minut nebo hodin a zjistit, zda kód PIN systému Android nefunguje po vyřešení problému s aktualizací. Pokud však čekání nefunguje nebo pokud potřebujete telefon okamžitě, můžete vyzkoušet pokročilejší metody k vyřešení problému, jak je vysvětleno v této příručce.

  Nové funkce ve Firefoxu 42 pro stolní počítače a Android

Metoda 1: Restartujte zařízení

Pokud máte Android, který ve vašem telefonu nepřijímá správný problém s kódem PIN, je vždy dobré restartovat zařízení, abyste problém vyřešili. Problémy s nesprávným kódem PIN mohou být často způsobeny nesprávným načtením zařízení nebo problémy se zpožděním. Restartování telefonu může vyřešit různé další základní problémy, které mohou tuto chybu způsobovat. Můžete se podívat na Jak restartovat nebo restartovat telefon Android? průvodce bezpečným restartováním telefonu, abyste tento problém vyřešili.

Metoda 2: Použijte přihlašovací údaje Google (pokud je to možné)

Pokud váš telefon nepřijímá správný kód PIN k odemknutí, může vám použití přihlašovacích údajů Google zachránit život. K použití této metody však budete potřebovat aktivní účet Google, který již byl v telefonu přihlášen. Tuto funkci má obecně mnoho telefonů Android vyrobených společností Samsung. Pokud tedy máte problém se vzorem Androidu, který nefunguje na zařízení Samsung, můžete mít štěstí a můžete se pokusit odemknout zařízení pomocí přihlašovacích údajů Google, abyste opravili nefunkční vzor zámku obrazovky.

  • Pokračujte v zadávání kódu PIN, dokud vás telefon nevyzve k odemknutí telefonu pomocí přihlašovacích údajů Google; obecně je číslo pro většinu telefonů Android 10.
  • Opatrně zadejte své přihlašovací údaje Google a odemkněte telefon.

Poznámka: Ujistěte se, že jste si přečetli všechny informace na obrazovce a proveďte požadované kroky k uložení dat.

Pokud tato metoda nevyřeší nefunkčnost kódu Android PIN po problému s aktualizací, zkuste další metodu.

  Nainstalujte si aplikaci APK do zařízení Android z plochy [Windows]

Metoda 3: Vymažte oddíl mezipaměti

Data mezipaměti jsou dočasná data v telefonu. Tato data nemají vliv na vaše zařízení a jsou uložena v paměti telefonu. Pokud však vaše zařízení obsahuje nadměrné množství souborů mezipaměti, může to způsobit různé problémy s výkonem telefonu. Mnoho uživatelů dokázalo vyřešit problém s nefunkčním vzorem Androidu na svém zařízení vymazáním dat oddílu mezipaměti na svých zařízeních.

1. Dlouze stiskněte tlačítko Napájení a výběrem možnosti Vypnout zařízení vypněte.

2. Současným stisknutím tlačítka snížení hlasitosti a tlačítka napájení přejděte do režimu obnovení.

Poznámka: Různí výrobci mohou mít různé způsoby, jak vstoupit do nabídky Režim obnovení. Vždy se ujistěte, že pro přístup do režimu obnovy na vašem zařízení používáte správné klávesy.

3. Pomocí tlačítek hlasitosti přejděte do nabídky Režim obnovení a poté přejděte na položku Vymazat oddíl mezipaměti.

4. Pomocí tlačítka Napájení vyberte oddíl Wipe Cache. Počkejte, až proces skončí.

5. Chcete-li spustit telefon v normálním režimu, vyberte možnost Reboot.

Pokud tato metoda nevyřeší nefunkční vzor zámku obrazovky, zkuste přejít k dalšímu okamžiku.

Metoda 4: Použití nástroje třetí strany

Poznámka: Níže uvedené informace slouží pouze pro informační účely. Nepodporujeme takové nástroje třetích stran pro následné použití.

K vyřešení nefunkčnosti kódu Android PIN po problému s aktualizací pro váš telefon lze použít různé nástroje třetích stran. Chcete-li problém vyřešit, můžete si tyto nástroje nainstalovat do počítače a připojit telefon k počítači. Většina těchto nástrojů vám nejen pomůže odemknout telefon, ale může také pomoci obnovit data. Pokud tedy hledáte bezpečnou možnost, jak vyřešit problém s tím, že Android nepřijímá PIN, můžete zkusit nástroj třetí strany, např. iToolab UnlockGo (Android) nástroj k odemknutí telefonu a odstranění zamykací obrazovky.

Metoda 5: Proveďte tovární reset

Pokud žádná z předchozích metod nefunguje a stále máte stejný problém s telefonem, můžete se jej pokusit vyřešit obnovením továrního nastavení zařízení. Obnovení továrního nastavení telefonu obnoví jeho výchozí nastavení a odstraní všechny chyby nebo viry, které mohou chybu na vašem zařízení způsobovat. Můžete se podívat na průvodce Jak resetovat telefon Android a najít způsoby, jak bezpečně provést reset na zařízení Android.

  Jak skenovat QR kódy na telefonu Android

Poznámka: Provedením obnovení továrního nastavení můžete vymazat data telefonu; proto se vždy ujistěte, že máte zálohy svých důležitých souborů.

Metoda 6: Kontaktujte zákaznickou podporu výrobce

Pokud nemůžete zjistit, co způsobuje, že Android nepřijímá správný problém s kódem PIN a jak jej opravit, můžete zkusit kontaktovat výrobce telefonu, abyste zjistili, zda problém není způsoben výrobní vadou. Můžete zkusit kontaktovat zákaznický servis výrobce. Nezapomeňte podrobně vysvětlit svůj problém a mějte všechny informace o svém zařízení Android po ruce. Obecně platí, že zákaznická podpora vám pomůže najít řešení vašeho problému.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Proč nemohu odemknout své zařízení Android?

Ans. Zařízení Android, které nepřijímá PIN, je běžný problém mnoha zařízení Android. Obecně se jedná o dočasný problém a měl by se vyřešit sám.

Q2. Co mám dělat, když můj Android PIN nefunguje?

Ans. Můžete vyzkoušet některé účinné metody, jak opravit chybu PIN nefunguje, jako je použití přihlašovacích údajů Google a restartování zařízení.

Q3. Mohu své zařízení Android odemknout pomocí svého účtu Google?

Ans. Na mnoha zařízeních můžete k přístupu k zařízení použít přihlašovací údaje svého účtu Google. Tato funkce je užitečná, pokud zapomenete svůj PIN nebo pokud telefon nepřijímá správný PIN.

Q4. Co způsobuje problém s nefunkčním kódem Android PIN?

Ans. Existuje několik důvodů, proč vzor Android nefunguje, jako jsou chyby, zpoždění telefonu a poškozené soubory mezipaměti ve vašem zařízení.

Q5. Existuje nějaký dobrý nástroj na opravu vzoru Android?

Ans. Různé nástroje třetích stran vám mohou pomoci odemknout zařízení Android, aniž byste museli přijít o osobní data.

***

Doufáme, že vám tato příručka byla užitečná a podařilo se vám zjistit, jak opravit, že Android na vašem zařízení nepřijímá správný problém s kódem PIN. Dejte nám vědět, která metoda se vám nejlépe osvědčila. Pokud pro nás máte nějaké návrhy nebo dotazy, dejte nám vědět v sekci komentářů.

x