Oprava chyby FFXIV 90002 ve Windows 10

Když se pokusíte přihlásit do Final Fantasy XIV, narazíte na několik problémů. K těmto problémům dochází, když jste na obrazovce pro výběr postavy nebo čekáte ve frontě, až časovač dosáhne nuly, abyste mohli začít hrát. Kód chyby FFXIV 90002 (spojení se serverem bylo ztraceno) byl hlášen ve Final Fantasy XIV v náhodných intervalech, zatímco někteří hráči hru aktivně hrají. Podle většiny postižených uživatelů se problém neobjeví na první obrazovce ani během nabídky tvorby postavy. Ti z vás, kteří vidí chybu FFXIV Error 90002, by mohli být zvědaví, co se děje. Zde je vše, co potřebujete vědět o chybě FFXIV 90002 a jak ji opravit.

Jak opravit chybu FFXIV Error 90002 v systému Windows 10

Při hraní Final Fantasy XIV můžete z různých důvodů čelit chybám. Níže jsou uvedeny všechny možné způsoby, jak uvedenou chybu opravit.

Metoda 1: Restartujte router

Podle několika postižených zákazníků může být tento problém způsoben také nesouladem IP nebo TCP s vaším routerem. V takovém případě byste měli být schopni problém vyřešit jednoduchým resetem routeru. Můžete začít restartováním počítače a opětovným připojením k internetu. Poté restartujte také router. Pokud to nefunguje, můžete zkusit resetovat router odpojením a odpojením celého připojení. Router by pak měl být připojen ke zdroji napájení.

1. Najděte tlačítko napájení na zadní straně routeru.

2. Stiskněte jednou tlačítko pro vypnutí.

3. Nyní odpojte napájecí kabel směrovače a počkejte, dokud se kondenzátory zcela nevybijí.

4. Poté znovu připojte napájecí kabel a po minutě jej zapněte.

Po resetování routeru bude celé vaše připojení překonfigurováno. Budete muset nakonfigurovat heslo, soukromí a další možnosti.

Metoda 2: Restartujte Final Fantasy XIV

Chybu FFXIV 90002 můžete opravit restartováním FFXIV a obnovením síťového připojení k serveru. Restartování herního systému by bylo vhodnější. Tím se vymažou všechna data nebo úkoly, které narušovaly hladký provoz FFXIV. Proces hry můžete ukončit ze Správce úloh a znovu spustit hru.

Metoda 3: Použijte VPN, abyste se vyhnuli uzlu ISP úrovně 3

Tento problém může nastat kdykoli. Před pokusem o připojení k hernímu serveru Final Fantasy XIV, pokud jej již máte, nakonfigurujte a povolte svou oblíbenou síť VPN. Připojení může být omezeno použitím VPN. Vaše připojení může selhat nebo se zpomalit. Pokud nemáte přístup k prémiovému ISP, pravděpodobně dochází k výpadkům spojení s Final Fantasy v důsledku značné latence nebo ztráty paketů mezi vámi a serverem. Tato obtíž může být způsobena uzlem úrovně 3 nebo jiným uzlem nedůvěryhodného poskytovatele mezi vámi a herním serverem.

  Jak vypnout herní panel ve Windows 10

Pokud se vás tento scénář týká;

  • Můžete buď kontaktovat svého ISP a požádat ho o nápravu.
  • Nebo můžete využít službu VPN k obejití poznámky ISP.

To platí zejména při využívání bezplatné služby VPN. V důsledku toho zažijete latenci a pokles výkonu. Možná jste vyčerpali všechny své bezplatné kvóty. Zažijete také spoustu ztrát paketů.

Pokud nepoužíváte VPN, může být problém s vaší polohou. Je možné, že připojení k serveru nefunguje správně. K tomu dochází, když je vzdálenost mezi klientem a serverem větší.

Přečtěte si našeho průvodce, jak nastavit VPN ve Windows 10.

Metoda 4: Aktualizujte ovladače

Nekompatibilita verzí může také způsobit, že se ve Final Fantasy XIV objeví Error Code 90002. Ujistěte se, že máte nejnovější verzi hry. Pokud používáte počítač, možná budete muset aktualizovat ovladače grafické karty. Přečtěte si naši příručku o 4 způsobech aktualizace ovladačů grafiky ve Windows 10. Po aktualizaci ovladače grafiky restartujte počítač a zkontrolujte, zda jste problém vyřešili.

Metoda 5: Zakažte snížení zátěže velkého odesílání

Ukázalo se, že kvůli možnosti síťového adaptéru nazvané Large Send Offload. Large Send Offload je možnost konfigurace síťového adaptéru. Může zakázat protokolům vyšší úrovně, jako je TCP, rozdělovat velké pakety na menší pakety s odlišnými záhlavími, což je obvykle výhodné pro optimalizaci rychlosti sítě. I když je to obvykle výhodné pro rychlost sítě, MMO jako Final Fantasy XIV mají tendenci způsobovat občasné odpojení, když je tato funkce aktivována. Pokud je tato možnost povolena, některé hry, například Final Fantasy XIV, se mohou odpojit od internetu. V důsledku toho se můžete pokusit deaktivovat odlehčení velkého odesílání a opravit tak chybu FFXIV 90002. Níže jsou podrobně uvedeny kroky.

1. Stisknutím kláves Windows + R otevřete dialogové okno Spustit.

2. Poté do textového pole napište ncpa.cpl a kliknutím na Enter vyvolejte možnost Síťové připojení.

3. Klepněte pravým tlačítkem myši na Wi-Fi az kontextové nabídky vyberte Vlastnosti.

4. Vyberte kartu Networking z nabídky Ethernet Properties a klepněte na Configure v části Connect using.

5. V horizontální nabídce vyberte záložku Upřesnit a v nabídce Vlastnosti vyberte možnost Large Send Offload v2 (IPv4) a změňte hodnotu na Disabled.

  Jak odebrat ikonu Microsoft Office Upload Center ve Windows 10

6. Poté ve vlastnosti Large Send Offload v2 (IPv6) znovu změňte hodnotu na vypnuto a kliknutím na OK uložte změny.

7. Restartujte počítač, abyste zjistili, zda byl problém vyřešen.

Pokud problém s chybou FFXIV 90002 přetrvává, přejděte k další možnosti v seznamu níže.

Metoda 6: Spusťte Final Fantasy XIV jako správce

Aplikacím spouštěným správcem jsou udělena specifická oprávnění, která by jinak neměly. Takže kdykoli spustíte Final Fantasy XIV, nezapomeňte kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat Spustit jako správce. Jeho režim kompatibility lze také změnit.

1. Pokud jste si Final Fantasy XIV zakoupili přes Steam, klikněte na hru pravým tlačítkem a vyberte Vlastnosti.

2. Klikněte na Kompatibilita. Zaškrtněte políčko vedle možnosti Spustit tento program v režimu kompatibility pro.

3. Zaškrtněte také možnost Spustit tento program jako správce.

4. Nakonec klikněte na Použít > OK a restartujte počítač.

Metoda 7: Přepněte na Google DNS

Toto číslo chyby může být také způsobeno nesrovnalostí v DNS, která brání vašemu PC v připojení k mega serveru FFXIV. Google DNS se doporučuje pro mnoho herních připojení. Je to užitečné nejen pro FFXIV Error 90002, ale také pro jakékoli další problémy s připojením herního serveru.

1. Současným stisknutím kláves Windows + R otevřete dialogové okno Spustit.

2. Poté do textového pole napište ncpa.cpl a kliknutím na Enter vyvolejte možnost Síťové připojení.

3. Klepněte pravým tlačítkem myši na Wi-Fi az kontextové nabídky vyberte Vlastnosti.

4. Když jste na stránce Vlastnosti, přejděte na kartu Síť.

5. Vyberte Internetový protokol verze 4 (TCP / IPv4) a kliknutím na tlačítko Vlastnosti nakonfigurujte toto připojení.

6. Na následující obrazovce vyberte kartu Obecné.

7. Klikněte na Použít následující adresy serveru DNS: a Nahradit preferovaný server DNS a Alternativní server DNS hodnotami v následující adrese serveru DNS:

8.8.8.8
8.8.4.4

8. Po aktualizaci nastavení pro TCP / IPV4 zopakujte kroky 1 až 4 a ze seznamu vyberte Internetový protokol verze 6 (TCP / IPv6) a použijte následující adresy serveru DNS

2001:4860:4860::8888
2001:4860:4860::8844

9. Uložte změny, které jste právě provedli, a poté restartujte počítač a zkontrolujte, zda byl problém s chybovým kódem Final Fantasy XIV vyřešen.

Metoda 8: Dočasně zakažte antivirus třetí strany (pokud je to možné)

Tento problém může být podle mnoha postižených zákazníků způsoben také herním střetem s Avast Firewallem. Pokud problém přetrvává, měli byste program odebrat. Po vyřešení problému nezapomeňte povolit antivirus nebo přejít na jinou antivirovou aplikaci. Přečtěte si naši příručku, jak dočasně zakázat antivirus v systému Windows 10.

  Jak blokovat přístup k internetu pro služby Windows 10

Metoda 9: Přeinstalujte Final Fantasy XIV

Pokud žádný z předchozích kroků nefungoval, je třeba FFXIV odinstalovat a znovu nainstalovat. Většina hráčů uvedla, že po dokončení tohoto kroku byla chyba FFXIV 90002 vyřešena. Problém FFXIV 90002 může být také způsoben chybným nebo poškozeným odeslaným paketem, který přeruší spojení s herním serverem, jak potvrdili někteří postižení uživatelé. Může to být obecná činnost, jako je pohyb postavy, nebo něco nevyzpytatelnějšího. Ujistěte se, že jste hru správně odebrali, stejně jako všechny soubory, které mohla zanechat v počítači. Chcete-li tak učinit, postupujte podle následujících pokynů:

1. Otevřete dialogové okno Spustit.

2. Chcete-li otevřít panel Programy a funkce, napište appwiz.cpl a stiskněte klávesu Enter.

3. Procházejte seznam nainstalovaných položek na stránce Programy a funkce, dokud nenajdete instalaci Final Fantasy XIV. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a v zobrazené kontextové nabídce vyberte příkaz Odinstalovat.

4. Chcete-li operaci dokončit, postupujte podle pokynů na obrazovce odinstalace.

5. Po dokončení postupu restartujte počítač a poté znovu nainstalujte klienta Final Fantasy XIV z oficiální stránky.

6. Po dokončení instalace restartujte hru, abyste zjistili, zda byl problém odstraněn.

7. Pokud problém přetrvává, pokračujte dalším možným řešením uvedeným níže.

Metoda 10: Vynutit FFXIV ignorovat UPnP

Pokud pro vás žádná z níže uvedených technik nefungovala a narazíte na tuto chybu na PC, možná budete schopni problém vyřešit úpravou souboru Final Fantasy XIV.cfg tak, aby se spustitelný soubor vyhnul použití UPnP. Pokud si chcete toto řešení vyzkoušet, jednoduše postupujte podle níže uvedených kroků, aby Final Fantasy ignorovalo UPnP a opravilo chybu FFXIV 90002.

1. Otevřete Průzkumník souborů.

2. Poté přejděte na Dokumenty a poté na Moje hra a poté poklepejte na složku FF14.

3. Když jste ve složce FF14, klepněte pravým tlačítkem myši na soubor FFXIV.cfg a vyberte Otevřít pomocí a poté Poznámkový blok z kontextové nabídky, která se zobrazí.

4. Pokud máte nainstalovaný efektivnější textový editor, použijte místo standardního softwaru Notepad Notepad++.

5. Po úspěšném otevření souboru .cfg v programu Poznámkový blok přejděte dolů seznamem možností, dokud se nedostanete k Nastavení sítě.

6. Změňte hodnotu UPnP z 1 na 0 v Nastavení sítě a poté nastavení uložte.

Poznámka: Ujistěte se, že jste při ukládání změn nezměnili název souboru .cfg.

***

Doufáme, že pro vás byly tyto informace užitečné a že se vám podařilo vyřešit problém s chybou FFXIV 90002. Dejte nám prosím vědět, která technika byla pro vás nejpřínosnější, a pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky, použijte níže uvedený formulář.

x