etechblog

Opravte neoprávněné změny systému nalezené v operačním systému firmwaru nebo ovladačích UEFI

Windows 10 používá nejnovější technologické ovladače a moduly k implementaci a podpoře nejnovějšího hardwaru. Většina počítačů a notebooků je vybavena spouštěním UEFI namísto spouštění starého systému BIOS. Uživatelé Windows, kteří migrují z Windows 7 na Windows 10, mohou čelit určitým problémům; jedním z nich jsou konverze typu Hard-disk. Ke zmírnění těchto problémů někdy můžete náhodně změnit jakékoli nastavení, které by mohlo způsobit chybu Systém nalezl neautorizované změny v operačním systému firmwaru nebo ovladačích UEFI. Pokud máte obavy a nevíte, jak problém vyřešit, a hledáte to na internetu, jste u správného článku. Zde se dozvíte, jak opravit Systém nalezl neoprávněné změny ve firmwaru Windows 10. Začněme.

Jak opravit neoprávněné změny systému nalezené v operačním systému firmwaru nebo ovladačích UEFI

Než začneme, podívejme se na některé možné důvody chyby pokusu o neoprávněnou aktualizaci systému BIOS.

  • Windows 7 nepodporuje zabezpečené spouštění od aktualizace KB 3133977
  • Problémy související se zabezpečením spouštění
  • Problémy s disky Windows 10
  • Malware útoky
  Jak rychle vypnout otravná upozornění na Apple Watch

Metoda 1: Zakažte zabezpečené spouštění

Nyní mají nejnovější systémy UEFI a BIOS dostupné funkce zabezpečeného spouštění a Windows 10 podporuje zabezpečené spouštění. Mnoho výrobců umožňuje, aby byla funkce zabezpečeného spouštění snadno povolena nebo deaktivována ručně prostřednictvím UEFI nebo BIOSu při startu počítače nebo notebooku, což může snadno vyřešit Problém s neoprávněnými změnami operačního systému firmwaru nebo ovladačů UEFI. Chcete-li vstoupit do systému BIOS, přečtěte si naši příručku Jak vstoupit do systému BIOS ve Windows 10 a poté postupujte podle níže uvedených kroků:

Poznámka: Níže uvedené kroky se mohou lišit podle verze systému BIOS. Postupujte podle těchto kroků s ohledem na verzi systému BIOS vašeho počítače.

1. Po vstupu do nastavení systému BIOS přejděte na kartu Boot a vyhledejte možnost Secure Boot.

2. Pokud se nezobrazí žádná možnost, přejděte do nabídky Zabezpečení a vyhledejte možnost Zabezpečené řízení spouštění.

3. Nastavte Secure Boot Control na Disabled.

4. Stiskněte klávesu F10 pro uložení změn a ukončení.

Nakonec zkontrolujte, zda systém nalezl neautorizované změny v operačním systému firmwaru nebo chyba ovladačů UEFI, či nikoli.

Po doporučené aktualizaci (volitelná aktualizace) systému Windows 7 KB 3133977 neměl systém Windows 7 podporu pro zabezpečené spouštění. V té době většina výrobců UEFI a BIOS kromě ASUSu neměla funkci bezpečného spouštění. Někteří uživatelé ASUS po instalaci aktualizace čelili problému zamrznutí, kterým je Systém nalezl neoprávněné změny operačního systému firmwaru nebo chybu ovladačů UEFI. Tento druh chyby se u těchto uživatelů vyskytuje po aktualizaci na Windows 7.

  Jak automaticky změnit ciferník Apple Watch během dne

Metoda 2: Proveďte obnovení systému

Obnovení systému je nástroj Windows navržený tak, aby vrátil systém do stavu, kdy fungoval správně (tj. vrátí nastavení a aplikace a/nebo změny provedené v té době). Obnovení systému je ve výchozím nastavení v systému Windows povoleno a systém Windows vytvoří bod obnovení pokaždé, když je v systému provedena změna. Pokud chcete tuto opravu vyzkoušet, přečtěte si naši příručku Jak používat Obnovení systému v systému Windows 10 a implementujte uvedené pokyny k vyřešení problému s pokusem o neoprávněnou aktualizaci systému BIOS.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. K čemu slouží bezpečné spouštění?

Ans. Pokud je povoleno bezpečné spouštění, pomáhá chránit počítač nebo notebook před útoky malwaru nebo virů. Dokáže detekovat jakékoli soubory modifikované malwarem, jako jsou systémové soubory, spouštěcí soubory a dokonce soubory paměti pouze pro čtení (ROM), tím, že zajistí správnost a ověření jejich digitálních podpisů.

  Jak vytvářet ankety v Zoom Meetings

Q2. Jaký je rozdíl mezi UEFI a BIOSem?

Ans. UEFI je také známý jako Unified Extensible Firmware Interface je firmware, který funguje jako firmware pro inicializaci hardwaru a operačního systému. BIOS známý také jako Basic Input/Output System je firmware zabudovaný na čipu na základní desce, který je přítomen ve starém PC a notebooku. Hlavním rozdílem je, že UEFI ukládá data na pevný disk jako tabulku oddílů GUID (GPT) a BIOS ukládá data na pevný disk jako Master Boot Record (MBR).

Q3. Je lepší GPT nebo MBR?

Ans. Protože UEFI je novější technologie, může pracovat s novým hardwarem, ale starší hardware nelze v UEFI detekovat, v tomto případě má MBR lepší kompatibilitu s většinou hardwaru.

***

Doufáme, že výše uvedený článek o tom, jak řešit problémy a opravit Systém nalezl neoprávněné změny v operačním systému firmwaru nebo ovladačích UEFI, byl pro vás užitečný a doufáme, že se vám podařilo najít řešení tohoto problému s pokusem o neoprávněnou aktualizaci systému BIOS. Dejte nám vědět, která z metod se vám nejlépe osvědčila. Pokud máte nějaké dotazy nebo návrhy, neváhejte je zanechat v komentářích níže.

x