Opravte pád Microsoft Teams ve Windows 10

Microsoft Teams poskytuje výjimečnou funkci pro vedení online schůzek, které by mohly pojmout až 10 000 uživatelů najednou. Můžete sdílet své nápady, pořádat konference a spojit se s lidmi bez jakýchkoli potíží kdekoli a kdykoli! I když se jedná o úžasnou platformu pro obchodní spolupráci, není to bez chyb a problémů jako jiné aplikace. Pokud hledáte kroky pro řešení problémů s chybou Windows 10 v Microsoft Teams, jste na správném místě! Poskytujeme vám dokonalého průvodce, který vám pomůže vyřešit selhání Microsoft Teams při spuštění pomocí jednoduchých kliknutí.

Jak opravit selhání Microsoft Teams ve Windows 10

Existuje mnoho důvodů, které způsobují selhání Microsoft Teams při problémech se spuštěním, například:

  • Dočasné závady v aplikaci Teams.
  • Poškozená mezipaměť v Microsoft Teams.
  • Zastaralá aplikace, ovladače a operační systém.
  • Přítomnost poškozených souborů a programů na PC.
  • Malware a škodlivé části softwaru nebo programů v počítači.
  • Antivirus a brána firewall blokují vaši aplikaci.
  • Špatně nakonfigurované soubory v Microsoft Teams a přidružených složkách.

Metoda 1: Základní řešení problémů

V této části jsme uvedli některé běžné metody odstraňování problémů, které vám pomohou vyřešit selhání aplikace Microsoft Teams při spuštění v počítači se systémem Windows 10.

Metoda 1A: Restartujte Windows 10 PC

Pokud se ve vašem počítači vyskytnou nějaké dočasné závady, budete čelit selhání Microsoft Teams při spuštění. Obecným trikem k vyřešení všech dočasných závad je restartování počítače. Počítač můžete restartovat podle následujících kroků.

1. Stisknutím a podržením kláves Windows + D společně přejděte na plochu.

2. Nyní stiskněte současně klávesy Alt + F4.

3. Poté klikněte na možnost Restartovat, vyberte ji z rozevírací nabídky a stiskněte klávesu Enter.

Metoda 1B: Vynutit uzavření Microsoft Teams

Pokud si chcete užít bezproblémové propojení Teams v Teams, musíte nejprve úplně zavřít všechny procesy na pozadí Teams a znovu je otevřít. Totéž můžete implementovat podle níže uvedených kroků.

1. Stiskněte klávesu Windows a zadejte Správce úloh. Poté klikněte na Otevřít.

2. Nyní vyhledejte a v seznamu klikněte na Microsoft Teams. Poté klikněte na Ukončit úlohu, jak je znázorněno níže.

Tím se zavřou všechny procesy na pozadí spojené s Teams. Zkontrolujte, zda jste nevyřešili problém se zhroucením Microsoft Teams Windows 10.

Metoda 1C: Zkontrolujte stav serveru Microsoft Teams

Jako další opravu musíte zajistit správné připojení k internetu. Pokud však po vyřešení problému s připojením k internetu a restartování zařízení stále čelíte problému se zhroucením Windows 10 Microsoft Teams, musíte zkontrolovat stav serveru. Zda je server aktivní nebo nefunkční, můžete zkontrolovat na některých oficiálních stránkách, jako je Downdetector. Postupujte podle pokynů.

1. Přejděte na oficiální stránku Downdetectoru.

2A. Musíte obdržet zprávu o uživatelích, která neuvádí žádné aktuální problémy na Microsoft Teams, abyste zajistili, že servery Teams jsou funkční a nedochází k žádným chybám na straně serveru.

2B. Pokud uvidíte nějaké neobvyklé zprávy, musíte počkat, dokud se chyby nevyřeší.

  Opravit chybu ovladače Bluetooth ve Windows 10

Metoda 2: Spusťte Poradce při potížích s aplikacemi Windows Store

Vestavěný nástroj pro odstraňování problémů Microsoft Store vám pomůže předcházet a automaticky opravovat všechny problémy s aplikacemi Microsoft. Váš počítač s Windows 10 má vestavěný nástroj pro odstraňování problémů, který opravuje jakékoli problémy v Microsoft Teams. Postupujte podle níže uvedených kroků a spusťte nástroj pro odstraňování problémů s aplikacemi Windows Store.

1. Napište Troubleshoot settings do vyhledávací lišty Windows a klikněte na Open, jak je znázorněno.

2. Klikněte na možnost Další odstraňování problémů, jak je zvýrazněno níže.

3. Poté klikněte na Windows Store Apps > Spustit nástroj pro odstraňování problémů.

4. Pokud váš poradce při potížích zjistil nějaké problémy ve vašem počítači, klikněte na Použít tuto opravu.

5. Nakonec podle pokynů na obrazovce dokončete odstraňování problémů a restartujte počítač. Zkontrolujte, zda jste problém vyřešili nebo ne.

Metoda 3: Vymažte přihlašovací údaje klienta

Můžete také vymazat všechna pověření spojená s Teams a znovu spustit aplikaci Teams, abyste opravili selhání Microsoft Teams při spuštění. Chcete-li vymazat přihlašovací údaje klienta v Teams, postupujte takto.

1. Stiskněte klávesu Windows a zadejte Credential manager. Poté klikněte na Otevřít.

2. Nyní klikněte na Windows Credentials, jak je ukázáno níže.

3. Nyní rozbalte rozevírací nabídku pro Office 365/Teams a klikněte na možnost Odebrat.

4. Nyní klikněte na Ano, pokud se zobrazí výzva, a znovu se přihlaste ke svému účtu Microsoft Teams. Zkontrolujte, zda je problém vyřešen nebo ne.

Metoda 4: Oprava Microsoft Teams

Někteří uživatelé hlásili, že problém se zhroucením Windows 10 v Microsoft Teams lze snadno vyřešit opravou aplikace pomocí vestavěného nástroje. Tento nástroj systému Windows vyřeší všechny problémy spojené s aplikací a pomůže vám problém vyřešit bez jakýchkoli potíží.

1. Napište Apps & features do vyhledávacího pole Windows a klikněte na Open.

2. Nyní vyhledejte Teams v nabídce hledání a ve výsledcích klikněte na Microsoft Teams, jak je znázorněno na obrázku.

3. Nejprve přejděte na obrazovce dolů a klikněte na možnost Opravit.

Poznámka: Vaše data aplikace nebudou při opravě Microsoft Teams ovlivněna.

Zkontrolujte, zda jste problém vyřešili nebo ne.

Metoda 5: Vymažte mezipaměť Microsoft Teams

Stejně jako všechny aplikace Microsoft Store, i aplikace Teams ukládá mezipaměť a dočasná data na pozadí, abyste mohli rychle zpracovávat všechny chaty a konverzace. Když však uplynou dny, tyto mezipaměti se nahromadí ve vašem počítači, což způsobí selhání Microsoft Teams při spuštění. Zkuste je úplně vyčistit a zkontrolovat, zda to funguje.

1. Stiskněte současně klávesy Windows + E a otevřete Průzkumník souborů.

2. Nyní přejděte do následujícího umístění:

C:UsersUSERNAMEAppDataRoaming

Poznámka: Chcete-li zobrazit složku AppData, zaškrtněte políčko Skryté položky na kartě Zobrazit.

3. Nyní v obou umístěních klikněte pravým tlačítkem na složku Teams a klikněte na možnost Odstranit.

Poznámka: Složku můžete také přejmenovat nebo přesunout na jiné místo, pokud ji budete chtít později zpět.

4. Restartujte počítač a zkontrolujte, zda to funguje nebo ne.

Metoda 6: Aktualizujte Microsoft Teams

Pokud používáte zastaralou verzi Microsoft Teams, budete čelit problému se zhroucením Windows 10 Microsoft Teams na vašem PC. Pokud zjistíte, že aplikace na vašem počítači selhává, můžete ji aktualizovat podle pokynů níže.

1. Klikněte na ikonu se třemi tečkami vedle vašeho profilového obrázku v Teams.

2. Poté klikněte na možnost Zjistit aktualizace, jak je znázorněno na obrázku.

3. V horní části obrazovky se zobrazí zpráva Zkontrolujeme a nainstalujeme všechny aktualizace, zatímco budete pokračovat v práci.

  Jak automaticky uložit obrázky Windows Spotlight ve Windows 10

4. Nakonec se Teams aktualizuje na vašem počítači s Windows 10, pokud jsou aktualizace k dispozici. Zkontrolujte, zda jste nevyřešili problém s pádem Teams.

Metoda 7: Oprava systémových souborů

Pokud má váš počítač se systémem Windows 10 nějaké poškozené nebo poškozené konfigurační soubory systému, budete čelit selhání Microsoft Teams při spuštění. To také vede k poruše vašeho počítače a tím k selhání výkonu. Naštěstí můžete tyto poškozené soubory opravit pomocí vestavěných nástrojů ve vašem počítači, jmenovitě Kontrola systémových souborů a Obsluha a správa obrazu nasazení. Přečtěte si naši příručku Jak opravit systémové soubory v systému Windows 10 a postupujte podle pokynů, abyste opravili všechny poškozené soubory komplexně.

Po opravě souborů zkontrolujte, zda je diskutovaná chyba opravena nebo ne.

Metoda 8: Spusťte kontrolu malwaru

Několik odborníků společnosti Microsoft naznačuje, že skenování počítače vám pomůže udržet počítač bez hrozeb. Pokud jsou ve vašem počítači viry nebo malwary, které přispívají k problému se zhroucením Windows 10 pomocí Microsoft Teams, nemůžete používat externí a interní hardwarová zařízení. Proto vám doporučujeme prohledat počítač podle pokynů v naší příručce Jak spustím antivirovou kontrolu v počítači?. Pokud chcete malware z počítače odstranit, projděte si naši příručku Jak odstranit malware z počítače v systému Windows 10.

Metoda 9: Aktualizujte operační systém Windows

Pokud jsou ve vašem počítači nějaké chyby, lze je opravit pouze po aktualizaci systému Windows. Společnost Microsoft vydává pravidelné aktualizace, které opravují všechny tyto chyby, čímž třídí selhání Microsoft Teams při problému se spuštěním. Proto se ujistěte, že jste aktualizovali svůj operační systém Windows a zda nějaké aktualizace čekají na dokončení, přečtěte si naši příručku Jak stáhnout a nainstalovat nejnovější aktualizaci Windows 10, kde se dozvíte podrobnosti o procesu aktualizace.

Po aktualizaci operačního systému Windows zkontrolujte, zda máte přístup ke své kameře.

Metoda 10: Aktualizujte/Vrátí zpět/Přeinstalujte ovladač WLAN

Ovladače zařízení vytvářejí spojovací spojení mezi hardwarem a operačním systémem vašeho počítače. Vadné, zastaralé nebo poškozené ovladače tedy vedou k tomu, že Microsoft Teams zhroutí Windows 10.

Metoda 10A: Aktualizujte ovladač WLAN

Mnoho uživatelů uvedlo, že aktualizace ovladačů WLAN jim pomohla vyřešit uvedený problém. Doporučujeme vám aktualizovat ovladače WLAN, abyste zlepšili spolehlivost vašich síťových adaptérů, opravili problémy s kompatibilitou a vyřešili diskutovaný problém. Postupujte podle našeho průvodce Jak aktualizovat ovladače síťového adaptéru v systému Windows 10.

Metoda 10B: Vrátit zpět ovladače WLAN

Když vrátíte ovladače zpět, všechny aktuální verze hardwarového zařízení budou odinstalovány a dříve nainstalované ovladače budou nainstalovány do vašeho počítače. Tato funkce bude velmi užitečná, když jakákoli nová aktualizace ovladače nefunguje správně s vaším počítačem. Postupujte podle pokynů v našem průvodci Jak vrátit ovladače v systému Windows 10, abyste vyřešili problém se systémem Microsoft Teams se systémem Windows 10.

Poté, co váš počítač se systémem Windows 10 nainstaloval předchozí verzi ovladačů, zkontrolujte, zda jste nevyřešili problém se selháním Microsoft Teams nebo ne.

Metoda 10C: Přeinstalujte ovladač WLAN

Aby se opravila chyba Microsoft Teams při spuštění, je třeba přeinstalovat nekompatibilní ovladače. Ovladače zařízení se doporučuje přeinstalovat pouze v případě, že nemůžete dosáhnout žádné opravy jejich aktualizací. Kroky k přeinstalaci ovladačů jsou velmi snadné a můžete tak učinit pomocí aplikace třetí strany nebo ručně. Postupujte podle našeho průvodce Jak odinstalovat a znovu nainstalovat ovladače v systému Windows 10 a znovu nainstalovat ovladače do počítače se systémem Windows 10.

Po přeinstalaci síťových ovladačů zkontrolujte, zda jste nevyřešili problém se zhroucením Microsoft Teams.

Metoda 11: Přihlaste se k verzi Teams pro stolní počítače

Pokud jste dosud nedosáhli žádné opravy pro selhání aplikace Microsoft Teams při spuštění, můžete se zkusit přihlásit ke svému účtu Teams pomocí prohlížeče. Toto je alternativa k problému a zajišťuje, že jste povolili přístup k mediálním službám povoleným v počítači se systémem Windows 10.

  Jak nakonfigurovat tlačítko napájení pro vypnutí displeje v systému Windows 10

1. Navštivte web Microsoft Teams a klikněte na Přihlásit se, jak je znázorněno níže.

2. Přihlaste se pomocí svého e-mailu, telefonu nebo Skype se správným heslem a zkontrolujte, zda ve webové verzi aplikace nemáte nějaké problémy.

Metoda 12: Dočasně deaktivujte antivirus/firewall (nedoporučuje se)

Níže jsou uvedeny způsoby, jak nadobro opravit selhání Microsoft Teams při spuštění.

A. Dočasně vypněte antivirus

Váš antivirový program může omylem zabránit instalaci nových nejnovějších aktualizací do vašeho počítače. Mnoho uživatelů Windows zjistilo mnoho problémů s kompatibilitou, protože je také obtížné tolerovat a napravit. Antivirový software jako Norton a Avast může zabránit nejnovějším aktualizacím Windows Teams. Proto vám doporučujeme dočasně zakázat jakýkoli vestavěný antivirový software nebo antivirový software třetích stran, abyste vyřešili diskutované a další problémy související s aplikací. Přečtěte si naši příručku Jak dočasně zakázat antivirus v systému Windows 10 a postupujte podle pokynů k dočasnému deaktivaci antivirového programu v počítači.

B. Dočasně vypněte bránu firewall

Podobně může Windows Defender Firewall ve vašem počítači z určitých bezpečnostních důvodů bránit v přístupu Teams. Pokud byly Teams blokovány bránou Windows Defender Firewall, musíte ji povolit nebo dočasně deaktivovat zabezpečení brány firewall ze svého počítače. Pokud nevíte, jak zakázat bránu Windows Defender Firewall, pomůže vám s tím náš průvodce Jak zakázat bránu Windows 10 Firewall. Aplikaci můžete také povolit podle našeho průvodce povolením nebo blokováním aplikací prostřednictvím brány Windows Firewall.

Po vyřešení problému s pádem Teams na vašem počítači s Windows 10 nezapomeňte znovu povolit antivirus a také bránu firewall, protože systém bez sady zabezpečení je vždy ohrožen.

Metoda 13: Resetujte Microsoft Teams

Resetování aplikace vám také pomůže vyřešit problém se zhroucením Microsoft Teams Windows 10. Tento proces odhlásí váš profil z Teams a budete muset začít znovu od začátku. Pro resetování Teams postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Napište Apps & features do vyhledávacího pole Windows a klikněte na Open.

2. Nyní vyhledejte Teams v nabídce hledání a klikněte na Microsoft Teams, jak je zvýrazněno níže.

3. Nejprve přejděte na obrazovce dolů a klikněte na možnost Resetovat.

Poznámka: Při resetování Microsoft Teams budou data vaší aplikace smazána.

Zkontrolujte, zda jste problém vyřešili nebo ne.

Metoda 14: Přeinstalujte Microsoft Teams

Pokud vám žádná z metod nepomohla, budete se muset uchýlit k odinstalaci softwaru, restartování počítače a později znovu nainstalovat aplikaci. Zde je několik kroků týkajících se stejného.

1. Stisknutím a podržením kláves Windows + I společně otevřete Nastavení systému Windows.

2. Nyní klikněte na Aplikace.

3. Nyní vyhledejte a klikněte na Microsoft Teams a klikněte na možnost Odinstalovat.

4. Nyní potvrďte výzvu, pokud existuje, a po odinstalaci aplikace Teams restartujte počítač.

5. Navštivte oficiální stránky Microsoft Teams a klikněte na možnost Stáhnout pro plochu, jak je znázorněno na obrázku.

6. Nyní přejděte do složky Stažené soubory v Průzkumníkovi souborů a spusťte instalační soubor Teams_windows_x64.

7. Podle pokynů na obrazovce dokončete instalaci do počítače.

Metoda 15: Kontaktujte podporu společnosti Microsoft

Pokud přesto nemůžete přistupovat k Teams bez problémů se zhroucením v desktopové i webové verzi Teams, budete muset odeslat dotaz na oficiální stránce podpory společnosti Microsoft.

1. Navštivte stránku podpory společnosti Microsoft.

2A. K odeslání dotazu můžete použít aplikaci Získat nápovědu v systému Windows 10. Za tímto účelem klikněte na možnost Otevřít aplikaci Získat nápovědu a potvrďte výzvu kliknutím na Otevřít.

2B. K odeslání problému můžete také použít verzi prohlížeče. Chcete-li tak učinit, klikněte na odkaz Získat podporu, jak je znázorněno níže.

3. Nyní zadejte svůj problém do dostupného pole a stiskněte Enter. Poté odpovězte na otázky podle svého uvážení.

***

Doufáme, že tato příručka byla užitečná a mohli jste opravit selhání Microsoft Teams při spuštění na počítači s Windows 10. Neváhejte se na nás obrátit se svými dotazy a návrhy prostřednictvím sekce komentářů níže. Také nám dejte vědět, co se chcete dále naučit.