Opravte Roblox Error Code 524

Roblox je slavná platforma, která hostí tisíce online her, kde můžete navrhovat hry a užívat si hraní her navržených jinými uživateli. Při pokusu o připojení k soukromému serveru / VIP serveru jako host můžete čelit chybě Roblox 524. Stává se to většinou, když jsou servery Roblox mimo provoz nebo kvůli nedostatečnému připojení k internetu. Pokud se také potýkáte se stejnou chybou, tato příručka vám pomůže opravit chybový kód Roblox 524 pomocí několika účinných metod odstraňování problémů.

Jak opravit Roblox Error Code 524 v systému Windows 10

Pokračujte ve čtení této příručky, abyste vyřešili chybový kód Roblox 524 na počítači se systémem Windows.

Co způsobuje kód chyby Roblox 524?

Zde je několik běžných důvodů, které přispívají k chybovému kódu Roblox 524 na vašem počítači se systémem Windows 10. Analyzujte je hlouběji, abyste zjistili přesnou příčinu, která problém vyvolala.

  • Poškozené soubory a součásti systému Windows
  • Poškozené soubory mezipaměti v počítači
  • Aplikace Roblox není spuštěna s právy správce
  • Soubory protokolu vašeho PC jsou poškozené, poškozené nebo nekompatibilní se systémovými procesy
  • Servery Roblox jsou mimo provoz nebo jsou vypnuty z důvodu údržby
  • Připojení k internetu není stabilní a šířka pásma není dostatečná
  • Aplikace Roblox není aktualizována na nejnovější verzi
  • Problém způsobují jakékoli nesprávně nakonfigurované instalační soubory. To lze opravit pouze při přeinstalaci aplikace

Zde je několik běžných metod odstraňování problémů, které vám pomohou opravit chybový kód 524 v počítači se systémem Windows 10. Postupujte podle nich ve stejném pořadí, abyste dosáhli dokonalých výsledků.

Základní metody odstraňování problémů

Než vyzkoušíte pokročilé metody opravy chybového kódu v Robloxu, můžete vyzkoušet některé základní hacky pro odstraňování problémů, které vám pomohou problém vyřešit pomocí jednoduchých hacků.

1. Vypněte a zapněte počítač se systémem Windows

Další metodou, jak opravit chybový kód Roblox, je odstranit závady v počítači a vypnout počítač se systémem Windows.

1. Stiskněte klávesu Windows, klikněte na ikonu napájení a klikněte na možnost Vypnout.

2. Odpojte napájecí kabel ze zásuvky a po 60 sekundách jej znovu zapojte.

3. Stiskněte tlačítko napájení a přihlaste se ke svému uživatelskému účtu.

2. Odstraňte problémy s připojením k síti

Další metodou, jak opravit chybový kód 524 v Roblox mobile, je opravit problémy s připojením k síti ve vašem PC. Závadu v připojení k internetu lze opravit resetováním směrovače Wi-Fi. Přečtěte si našeho průvodce řešením problémů se síťovým připojením v systému Windows 10.

3. Zkontrolujte stav serveru Roblox

Můžete zkontrolovat stav serveru Roblox a zkontrolovat, zda funguje nebo zda probíhá údržba, abyste našli příčinu chybového kódu 524 při spouštění Roblox. Zkontrolovat Stav serveru Roblox na zde uvedený odkaz ve vašem výchozím webovém prohlížeči. Pokud je server v údržbě, musíte počkat, až bude server Roblox funkční.

4. Znovu se přihlaste do aplikace Roblox

Chcete-li chybu opravit, můžete se zkusit odhlásit ze svého účtu Roblox a znovu se k účtu přihlásit.

1. Z vyhledávacího pole otevřete webový prohlížeč Google Chrome.

2. Otevřete Roblox přihlašovací stránku účtu, klikněte na ikonu Nastavení účtu a klikněte na možnost Odhlásit.

3. Zadejte přihlašovací údaje k uživatelskému účtu a kliknutím na tlačítko Přihlásit se znovu přihlaste ke svému účtu.

  Jak změnit ikonu profilu Netflix

5. Vymažte mezipaměť webového prohlížeče

Data uložená v mezipaměti ve vašem webovém prohlížeči mohou bránit použití Roblox v aplikaci. Chcete-li problém vyřešit, můžete postupovat podle pokynů na uvedeném odkazu a vymazat mezipaměť ve webovém prohlížeči.

6. Zakažte rozšíření prohlížeče

Pokud máte v prohlížeči mnoho webových rozšíření, jako jsou blokátory reklam, můžete při spouštění Roblox čelit chybovému kódu 524. Chcete-li chybu opravit, můžete je zkusit deaktivovat v prohlížeči.

1. Stiskněte klávesu Windows, vyhledejte aplikaci Google Chrome a stiskněte klávesu Enter.

2. Klikněte na tři svislé tečky v pravém horním rohu. Klikněte na možnost Další nástroje a v přilehlé nabídce klikněte na možnost Rozšíření.

3. Vypněte webová rozšíření, abyste je zakázali.

7. Aktualizujte ovladač grafiky

Protože Roblox je grafická hra na vašem počítači, potřebuje aktualizovaný grafický ovladač. Také podrobná odpověď na opravu kódu chyby Roblox 524 vyžaduje aktualizovaný ovladač grafické karty. Chcete-li chybu opravit, postupujte podle kroků uvedených v odkazu a aktualizujte ovladač grafiky v počítači.

8. Vraťte zpět aktualizace ovladačů GPU

Někdy může aktuální verze ovladačů GPU způsobit diskutovaný problém a v tomto případě budete muset obnovit předchozí verze nainstalovaných ovladačů. Tento proces se nazývá vrácení ovladačů a ovladače počítače můžete snadno vrátit do předchozího stavu podle našeho průvodce Jak vrátit ovladače v systému Windows 10.

9. Znovu nainstalujte ovladače grafiky

Pokud po aktualizaci grafických ovladačů stále čelíte diskutovanému problému, přeinstalujte ovladače zařízení, abyste opravili případné problémy s nekompatibilitou. Existuje několik způsobů, jak přeinstalovat ovladače do počítače. Přesto můžete snadno přeinstalovat grafické ovladače podle pokynů v našem průvodci Jak odinstalovat a znovu nainstalovat ovladače v systému Windows 10.

Po přeinstalaci ovladačů GPU zkontrolujte, zda můžete opravit chybu Roblox 524.

10. Zavřete aplikace na pozadí

Pokud jste na svém počítači otevřeli mnoho aplikací, můžete zkusit zavřít všechny aplikace běžící na pozadí, abyste opravili chybový kód Roblox 524. Chcete-li zavřít aplikace na pozadí v počítači, postupujte podle kroků na zde uvedeném odkazu.

11. Vypněte antivirový software

Některé nekompatibilní antivirové programy nainstalované ve vašem počítači způsobí chybový kód Roblox 524. Abyste předešli konfliktům, musíte zajistit nastavení zabezpečení počítače se systémem Windows 10 a zkontrolovat, zda jsou stabilní nebo ne. Chcete-li zjistit, zda je příčinou diskutovaného problému antivirová sada, jednou ji deaktivujte a zkuste se připojit k síti.

Přečtěte si naši příručku Jak dočasně zakázat antivirus v systému Windows 10 a postupujte podle pokynů k dočasnému deaktivaci antivirového programu v počítači.

12. Přidejte Roblox do Exception v bráně Windows Firewall

Pokud web Roblox nedostane ve vaší aplikaci Windows Firewall výjimku, můžete v Robloxu zaznamenat chybový kód 277. Můžete postupovat podle našeho průvodce, jak blokovat nebo odblokovat programy v bráně Windows Defender Firewall a přidat web Roblox jako výjimku do aplikace Windows Firewall.

13. Změňte nastavení serveru proxy

Chybový kód je také způsoben geografickými omezeními uvalenými na region nebo kvůli chybě ISP, můžete zkusit použít službu VPN na vašem PC. Zde uvedený odkaz můžete použít k přidání služby VPN na váš počítač k opravě kódu chyby 524 v Roblox s geografickými omezeními a chybou ISP.

Pokud je na vašem počítači povolena služba VPN a proxy, možná nebudete schopni chybu opravit. Můžete zkusit deaktivovat VPN a proxy pomocí kroků uvedených v referenčním souboru.

14. Vyprázdněte mezipaměť DNS

Chcete-li opravit kód chyby 524 na webu Roblox, můžete vyprázdnit mezipaměť DNS nebo Domain Name System sítě Wi-Fi. S odkazem na odpověď na otázku, co je Roblox Studio, je nutné mít nepřetržité připojení k internetu. Pro vyprázdnění mezipaměti DNS vašeho síťového připojení na vašem počítači můžete provést kroky uvedené v odkazu uvedeném zde.

Metoda 1: Ujistěte se, že váš účet je alespoň 30 dní starý

Protože někdy nové účty vytvářejí většinou hackeři, servery Roblox vás z platformy automaticky vyhodí. V tomto případě musíte zkontrolovat, zda je váš účet alespoň 30 dní starý, pokud ne, budete čelit, že nemáte oprávnění se k této hře připojit. (Kód chyby: 524).

  Jak odstranit účet Microsoft Teams

Metoda 2: Spusťte aplikaci Roblox v režimu kompatibility

Pokud je aplikace Roblox nekompatibilní, nemusí na vašem počítači fungovat a můžete čelit Při spouštění Robloxu došlo k chybě. Můžete zkusit otevřít aplikaci Roblox v režimu kompatibility a nejlépe zvolit verzi Windows 8, abyste opravili chybový kód Roblox 524.

1. Přejděte do složky Downloads a klikněte pravým tlačítkem na soubor RobloxPlayerLauncher.exe.

2. Klikněte na možnost Vlastnosti.

3. Přejděte na kartu Kompatibilita, vyberte možnost Spustit tento program v režimu kompatibility pro v části Režim kompatibility a klepněte na tlačítka Použít a OK.

Metoda 3: Spusťte aplikaci Roblox jako správce

Pokud aplikace Roblox nemá oprávnění správce, můžete zaznamenat chybový kód Roblox 524. Chcete-li chybu opravit, postupujte podle kroků v metodě spuštění aplikace Roblox jako správce.

1. Stisknutím kláves Windows+ E otevřete Průzkumníka Windows a přejděte do složky Stažené soubory podle cesty umístění.

Tento počítač > Místní disk (C:) > Uživatelé > Uživatelské jméno > Stažené soubory

2. Klepněte pravým tlačítkem myši na soubor RobloxPlayerLauncher.exe a klepněte na možnost Vlastnosti.

3. Přejděte na kartu Kompatibilita, v části Nastavení vyberte možnost Spustit tento program jako správce a klepněte na tlačítka Použít a OK.

Metoda 4: Přepněte na servery VPN nebo změňte umístění

Pokud si všimnete, že se po přepnutí na nové umístění objeví chyba Roblox 524, musíte zkontrolovat, zda je vaše poloha geograficky omezena nebo ne. Pamatujte, že Roblox může být omezen na určité oblasti a místa. Chcete-li vyřešit tyto problémy s umístěním, můžete zkusit použít VPN (Virtual Private Network).

Použití sítě VPN skryje vaše geografické podrobnosti a umožní vám odesílat a přijímat datové pakety ve veřejných sítích. Svou síť tak můžete používat anonymně a přitom skrýt svou síťovou identitu. Pokud nevíte, jak vybrat vhodnou síť VPN, podívejte se na našeho průvodce Co je to VPN a jak funguje?

Metoda 5: Oprava systémových souborů

Pokud má váš počítač se systémem Windows 10 jakékoli poškozené nebo poškozené konfigurační soubory systému, budete čelit chybě Roblox 524. To také vede k poruše vašeho počítače, což způsobí selhání výkonu. Naštěstí můžete tyto poškozené soubory opravit pomocí vestavěných nástrojů ve vašem počítači, jmenovitě Kontrola systémových souborů a Obsluha a správa obrazu nasazení.

Přečtěte si naši příručku Jak opravit systémové soubory v systému Windows 10 a postupujte podle pokynů k opravě všech poškozených souborů.

Metoda 6: Aktualizujte aplikaci Roblox

Pokud aplikace Roblox není na vašem počítači aktualizována, můžete ji aktualizovat pomocí obchodu Microsoft Store a opravit kód chyby Roblox 524.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte Microsoft Store a klikněte na Otevřít.

2. Klikněte na Knihovna.

3. Klikněte na Získat aktualizace v pravém horním rohu.

Metoda 7: Odeberte Ad-Blocker

Blokátory reklam jsou rozšíření ve vašem webovém prohlížeči, která mohou blokovat různé online propagační reklamy. Tato rozšíření pomáhají uživateli vyhnout se nechtěným vyskakovacím oknům reklam při procházení internetu. Tato rozšíření však mohou také zasahovat do herního serveru a způsobit chybu Roblox 524. Proto se ujistěte, že jste z prohlížeče odstranili rozšíření Ad-blocker, abyste předešli zprávě o původu není přístupný a chybě 524.

1. Přejděte do možností nabídky Google Chrome.

2. Zde klikněte na Další nástroje a poté na Rozšíření.

3. V seznamu vašich rozšíření najděte blokovač reklam a odeberte jej.

Pokud se stále zobrazuje problém na původním webovém serveru a zpráva se stala nedostupnou spolu s kódem chyby 524, zkuste další metodu.

Metoda 8: Použijte Google DNS

Domain Name System (DNS) je v podstatě důležitý pro navázání internetového připojení. Někdy mohou být adresy DNS poskytnuté vaším poskytovatelem internetových služeb velmi pomalé, a tak se ve vašem počítači s Windows 10 setkáte s chybovým kódem Roblox 524. Google DNS má IP adresy 8.8.8.8 a 8.8.4.4, které jsou jednoduché a snadno zapamatovatelné pro vytvoření zabezpečeného DNS spojení mezi klientem a serverem.

  Jak se vrátit dále v historii hovorů na iPhone

Zde je náš jednoduchý průvodce Jak změnit nastavení DNS v systému Windows 10, který vám pomůže změnit adresy DNS v počítači. Na počítači se systémem Windows 10 můžete také přepnout na jakýkoli Open DNS nebo Google DNS podle našeho průvodce Jak přejít na OpenDNS nebo Google DNS v systému Windows. Postupujte podle pokynů a zkontrolujte, zda můžete opravit chybu 524 v Roblox.

Metoda 9: Vymažte soubory mezipaměti Roblox

K tomuto problému může často dojít také kvůli poškozeným souborům mezipaměti Roblox. Pokud jste nainstalovali desktopovou aplikaci Roblox, měli byste zvážit vymazání souborů mezipaměti Roblox, abyste tuto chybu opravili.

1. Stiskněte současně klávesy Windows + R a otevřete dialogové okno Spustit.

2. Zde zadejte %temp%Roblox a klikněte na tlačítko OK.

3. Ve složce Roblox data vyberte všechny soubory současným stisknutím kláves Ctrl + A.

4. Nakonec stiskněte klávesu Del pro smazání všech vybraných souborů.

5. Odhlaste se a přihlaste se ke svému účtu Roblox a zjistěte, zda byla chyba 524 opravena.

Metoda 10: Přeinstalujte aplikaci Roblox

Pokud chcete opravit chybový kód Roblox 524, můžete zkusit aplikaci přeinstalovat. Chcete-li znovu nainstalovat aplikaci do počítače, postupujte podle těchto kroků.

Krok I: Odstraňte složku Roblox AppData

Jako první krok musíte odstranit soubory ve složce AppData v Průzkumníkovi Windows.

1. Otevřete vyhledávací panel systému Windows, zadejte %appdata% a klikněte na Otevřít.

2. Klepněte pravým tlačítkem myši na složku Roblox a klepněte na možnost Odstranit.

3. Stiskněte klávesu Windows, do pole zadejte %localappdata% a klikněte na Otevřít.

4. Odstraňte složku Roblox podle výše uvedeného kroku a restartujte počítač.

Krok II: Odinstalujte aplikaci Roblox

Dalším krokem k opravě kódu chyby Roblox 524 je odinstalace stávající verze aplikace Roblox na vašem PC pomocí aplikace Ovládací panely.

1. Stiskněte klávesu Windows, napište aplikaci Ovládací panely a klikněte na Otevřít.

2. Vyberte možnost Kategorie v rozevírací nabídce Zobrazit podle v pravém horním rohu. Klikněte na možnost Odinstalovat program v části Programy.

3. Vyberte aplikaci Roblox a klikněte na tlačítko Odinstalovat v horní liště.

4. Klikněte na tlačítko Další v oknech průvodce odinstalací a kliknutím na tlačítko Dokončit odinstalujte aplikaci Roblox.

Krok III: Přeinstalujte aplikaci Roblox

Posledním krokem k opravě chyby Roblox 524 je přeinstalace nejnovější verze aplikace Roblox do počítače se systémem Windows pomocí výchozího webového prohlížeče. Při opětovné instalaci aplikace Roblox postupujte podle uvedených pokynů.

1. Na vyhledávacím panelu systému Windows vyhledejte aplikaci Google Chrome a klikněte na možnost Otevřít v pravém podokně.

2. Otevřete oficiální webovou stránku Roblox a klikněte na libovolnou hru.

3. Klepnutím na tlačítko Play spusťte hru.

4. Kliknutím na tlačítko Stáhnout a nainstalovat Roblox stáhnete aplikaci Roblox.

5. Poklepáním na instalační soubor RobloxPlayerLauncher.exe spusťte stažený soubor.

6. Proces stahování můžete vidět v okně Installing Roblox….

7. Po instalaci aplikace se zobrazí zpráva ROBLOX JE ÚSPĚŠNĚ INSTALOVÁN!

***

Doufáme, že vám tato příručka pomohla a mohli jste na svém počítači opravit chybový kód 524 Roblox. Dejte nám vědět, která metoda se vám osvědčila nejlépe. Také, pokud máte nějaké dotazy/návrhy týkající se tohoto článku, neváhejte je hodit do sekce komentářů.

x