Použijte Facebook Messenger Bot k nastavení připomenutí

Messenger Boti od Facebooku se zatím používají k doručování novinek nebo poskytování zákaznické podpory, ale mají potenciál udělat víc než to. Seznamte se s Jarvisem; robot Facebook Messenger, který můžete použít k nastavení připomenutí pro sebe. Připomenutí se vám zasílají přes Messenger a dostanete je na plochu i do telefonu. Připomenutí lze nastavit na konkrétní den nebo na relativní čas, například za deset minut. Jarvis se při zasílání připomenutí spoléhá na vaše časové pásmo. Zde je návod, jak to funguje.

Navštivte Jarvise a klikněte na tlačítko „Mluv s ním na Messengeru“. Budete přesměrováni do webové aplikace Messenger. Za předpokladu, že jste přihlášeni, budete muset Jarvisovi nejprve poslat zprávu. Messenger boti zpravidla nesmějí odesílat uživatelům zprávy, pokud nejprve nezahájí konverzaci.

  Jak zobrazit kartu Prozkoumat zdroj na Facebooku

Když poprvé řeknete „Ahoj“ Jarvisovi, požádá vás o vaše aktuální město pro nastavení časového pásma. V odpovědi na zprávu uveďte své město a zemi bydliště. Jarvis odpoví potvrzovací zprávou a nyní si můžete nastavit připomenutí.

Řekněte Jarvisovi, aby vám připomněl, že máte něco udělat buď v den, např. pondělí, nebo v datum, např. 16. května 2016, nebo v den a v určitou dobu. Můžete si také nastavit připomenutí na relativní čas, např. připomenout, že mám zavolat mámě po deseti minutách.

Až bude vaše připomenutí splatné, dostanete zprávu od Jarvise, která se objeví na vaší ploše (pokud máte zapnutá upozornění na ploše), na novou zprávu vás upozorní i karta, na které máte Messenger otevřený, a pokud máte Messenger aplikaci nainstalovanou na vašem telefonu iPhone nebo Android, obdržíte od Jarvise také upomínkovou zprávu.

  Jak nahlásit obsah článku na Facebooku

Chcete-li změnit své časové pásmo nebo zobrazit všechna připomenutí, která jste aktuálně nastavili, napište Nápověda a odešlete ji Jarvisovi. Odpoví tlačítky pro zobrazení připomenutí a změnu časového pásma. Zdá se, že nemůžete smazat jednotlivá připomenutí a můžete je smazat pouze všechna najednou.

Toto je vynikající příklad toho, jak skvělý a výjimečně užitečný může být Messenger Bot. Barva mě zaujala.

Navštivte Jarvise