Připravuje se nový styl spouštěče aplikací, který je dodáván s rozhraním API [Android]

Spouštěče aplikací nejsou jako běžné aplikace. Jejich cílem je usnadnit používání vašeho zařízení, ale také dělají to, co jen málo aplikací. Inspirují nové způsoby pro uživatele, jak interagovat se svým zařízením, a pokud je launcher dostatečně populární, mnoho vývojářů aplikací bude pracovat na jeho podpoře. Blur je nový launcher, čerstvě vydaný a stále v hrubém stavu, který vychází z Google Now. Blur rozšiřuje možnosti mít sjednocené informace na jedné stránce tím, že umožňuje celým aplikacím mít stránku vyhrazenou pro sebe. Výsledkem je, že uživatelé mají celé „stránky“ věnované aplikaci, podobně jako mají vyhrazenou stránku Google Now. Háček je samozřejmě v tom, že v současné době neexistuje mnoho aplikací, které podporují Blur, protože právě vyšly. Vývojáři vydali rozhraní API, které lze použít k integraci aplikace s aplikací Blur, ale budete čekat, než budou mít vaše oblíbené a často používané aplikace vlastní stránku.

  Nabídka náhlavní soupravy Přidá nabídku přepínání aplikací po připojení náhlavní soupravy [Android]

Aby bylo vše jednodušší a uživatelé mohli ochutnat, jak spouštěč funguje, společnost Blur vydala do Obchodu Play několik aplikací, které zahrnují twitterového klienta. Po instalaci je ve výchozím nastavení nainstalována aplikace kalkulačky. Nejprve musíte nastavit aplikaci a ta vám poskytne návod, jak nastavit stránku aplikace. V nastavení klepněte na Page Picker. Můžete mít více než jednu stránku, ale každé stránce může být přiřazena pouze jedna aplikace. Klepněte na znaménko plus na stránce a poté vyberte, kterou chcete přidat.

Po výběru jednoduše přejeďte prstem na danou aplikaci z domovské obrazovky.

Kromě „Stránky“ můžete také přidávat karty. Chcete-li přidat kartu a otevřít nastavení Blur, klepněte a podržte na domovské obrazovce a vyberte Nastavení. Klepněte na kartu a vyberte jednu nebo několik karet, které chcete přidat, z Výběru karet. Pokud chcete větší rozmanitost, budete si muset nainstalovat aplikace, které podporují karty Blur. Chcete-li vyhledat aplikace a karty, klepněte na tlačítko více na obrazovce Nastavení, kde můžete přistupovat k experimentálním nastavením a vyhledávat stránky a karty v Obchodě Google Play.

  Upravte zdroje a vytvořte vlastní motivy na základě aplikace [Android]

Vzhled aplikací můžete spravovat z nastavení Blur v části Vizuály. Můžete měnit ikony, zmenšovat je, spravovat efekty posouvání atd. V rozvržení můžete mimo jiné spravovat velikost ikon mřížkových aplikací a v doku můžete přizpůsobit a přepínat dok. Experimentální nastavení, i když experimentální, je slibné a zahrnuje možnosti, jako je poslech klíčového slova Ok Google.

Spouštěč v podstatě dělá vaše oblíbené aplikace dostupnějšími než kdy dříve, ale dokud vývojáři nezačnou integrovat své aplikace s Blur, můžete jej používat jen omezeně. Vyplatí se to však sledovat.

Nainstalujte Blur z obchodu Google Play

x