Přizpůsobte si umístění, přístupnost a další možnosti postranního panelu Firefoxu

Pokud používáte Firefox, vždy můžete najít způsoby, jak zlepšit své prohlížení. Výkonný webový prohlížeč s otevřeným zdrojovým kódem vám umožní nainstalovat spoustu rozšíření třetích stran, která pomáhají vylepšit jeho funkčnost. Jednou ze skvělých věcí na Firefoxu je postranní panel, který vám v případě potřeby umožňuje rychlý přístup k záložkám nebo položkám historie, jinak zůstane skrytý za levým okrajem prohlížeče, aby nenarušoval váš pracovní postup. Ale přiznejme si, že postranní panel Firefoxu není tak výkonný, jak by mohl být, a po použití doplňku OmniSidebar pro Firefox mohu s jistotou říci, že postranní panel má opravdu prostor pro zlepšení.

  Proč potřebujete grafický tablet pro Photoshop

OmniSidebar nahrazuje výchozí postranní panel Firefoxu vylepšenou verzí s lepší dostupností a několika skvělými možnostmi přizpůsobení. Pro začátek vám umožňuje přepínat mezi více postranními panely jediným kliknutím. Ve výchozím nastavení můžete záložku nebo panel historie vyvolat stisknutím Ctrl + B nebo Ctrl + H, ale s OmniSidebar lze rychle přeskočit pouhým kliknutím na název postranního panelu.

Zde jsou možnosti postranního panelu, mezi kterými můžete okamžitě přecházet:

Záložky
Dějiny
Stránky LastPass
Boční panel doplňků
Zápisník
Zobrazit informace o stránce
Chybová konzole
Stahování

Na rozdíl od svého nativního protějšku má Omnisidebar tlačítko pro jeho oddělení z levé strany do plovoucího okna, což vám umožní jej přesunout, kam chcete, a jednoduše jej zavřít stisknutím tlačítka „X“, když skončíte.

  Jak vybrat přesné rozlišení displeje na vašem Macu

Rozšíření přidá ikonu do adresního řádku. Klepnutím na tuto ikonu můžete přepínat zobrazení postranního panelu. Můžete také kliknout pravým tlačítkem na tuto ikonu a přepínat mezi různými postranními panely, přepínat mezi úplným a mini postranním panelem a přistupovat k možnostem rozšíření.

Možnosti OmniSidebaru jsou rozděleny do tří záložek: Main Sidebar, Twin Sidebar a Global. Z prvních dvou karet můžete přepnout postranní panel z pravého okraje na levý nebo přidat druhý postranní panel vpravo, abyste měli přístup ke dvěma postranním panelům najednou. Můžete také změnit klávesovou zkratku používanou k aktivaci OmniSidebar (F8, ve výchozím nastavení). Třetí záložka vám umožňuje přizpůsobit parametry uživatelského rozhraní, jako jsou mimo jiné přechodové efekty a průhlednost.

  Jak odpojit své telefonní číslo od RCS na Androidu

Celkově skvělá možnost, jak si přizpůsobit postranní panel Firefoxu podle svých představ.

Nainstalujte OmniSidebar pro Firefox

[via Ghacks]