Proč Chrome říká, že to spravuje vaše organizace?

Google Chrome říká, že je „spravován vaší organizací“, pokud některá nastavení prohlížeče Chrome řídí systémové zásady. K tomu může dojít, pokud používáte Chromebook, PC nebo Mac, který ovládá vaše organizace – ale zásady mohou nastavit i jiné aplikace ve vašem počítači.

Co je správa v prohlížeči Chrome?

Správa je funkce, která správcům umožňuje ovládat nastavení prohlížeče Chrome. Pokud používáte Chromebook nebo pouze prohlížeč Chrome na pracovním počítači, může to nastavit váš zaměstnavatel stovky politik které řídí fungování Chrome.

Organizace může například pomocí zásad nastavit domovskou stránku, kterou nemůžete změnit, ovládat, zda můžete tisknout, nebo dokonce zakázat konkrétní webové adresy. Na Chromebooku mohou zásady ovládat vše od prodlevy uzamčení obrazovky až po přístup k zařízením USB z webových aplikací. Organizace mohou také vynutit instalaci rozšíření prohlížeče Chrome prostřednictvím zásad.

Chrome není jedinou aplikací, kterou lze tímto způsobem spravovat. Správci mohou například spravovat samotný systém Windows pomocí zásad skupiny a dokonce i telefony iPhone pomocí softwaru pro správu mobilních zařízení (MDM).

  Jak vždy spustit Safari v režimu soukromého prohlížení na Macu

Ale já nemám organizaci!

V některých případech se tato zpráva může zobrazit, i když Chrome nespravuje žádná organizace. To je díky a změna v Chrome 73. Pokud softwarový program ve vašem systému nastavil podnikové zásady, které ovlivňují fungování prohlížeče Chrome, zobrazí se tato zpráva – i když není plně spravován organizací.

Tato zpráva může být způsobena legitimním softwarem. Od 3. dubna 2019 se zdá, že zprávu vidí poměrně málo lidí kvůli softwaru ve svých systémech. Samozřejmě je také možné, že malware ve vašem systému může měnit nastavení prohlížeče Chrome. Není třeba panikařit, ale Google vám zobrazuje tuto zprávu, abyste věděli, že se něco děje, a můžete se na to podívat.

Jak zkontrolovat, zda je Chrome spravován

Zda je Chrome spravován, můžete zkontrolovat na několika místech. Pokud jednoduše otevřete nabídku Chromu, uvidíte zprávu „Chrome je spravován vaší organizací“ úplně dole v nabídce – pod možností „Ukončit“, pokud je spravován.

Tato zpráva se také zobrazí na stránce o prohlížeči Chrome, která je dostupná v nabídce > Nápověda > O aplikaci Google Chrome. Pokud ano, zobrazí se zpráva „Váš prohlížeč je spravován vaší organizací“.

  Jak streamovat z přehrávače VLC do Chromecastu

Další informace naleznete na adrese chrome://management – ​​stačí zadat adresu do adresního řádku prohlížeče Chrome.

Pokud je na této stránce uvedeno, že Chrome není spravován administrátorem na této stránce, i když Chrome tvrdí, že je spravován jinde v rozhraní prohlížeče Chrome, znamená to, že máte software spravující jedno nebo více nastavení prohlížeče Chrome prostřednictvím zásad.

Jak zjistit, která nastavení jsou spravována

Chcete-li zkontrolovat, které zásady se používají ve vašem prohlížeči Chrome, přejděte na stránku chrome://policy – ​​stačí zadat nebo zkopírovat a vložit adresu do pole umístění v prohlížeči Chrome.

Zobrazí se vám jak zásady nastavené softwarem ve vašem systému, tak zásady nastavené vaší organizací. Můžete kliknout na název každé zásady a zobrazit o ní technické informace na webu Google. Pokud se zde zobrazí zpráva „Nejsou nastaveny žádné zásady“, znamená to, že Chrome ve vašem systému nespravují žádné zásady.

Na níže uvedeném snímku obrazovky vidíme, že zásada „ExtensionInstallSources“ je nastavena, ale bez viditelné hodnoty zásady – to by mělo znamenat, že nic nedělá, takže je zvláštní, že tu vůbec je. Pravděpodobně bychom se tím neměli znepokojovat, ale zpráva je spíše otravná.

  Jak snadno a zdarma zálohovat a přenášet data mezi iPhony

Doufejme, že Google tuto zprávu učiní informativnější a poskytne snadný způsob, jak odstranit softwarově aplikované zásady v prohlížeči Chrome.

Zdá se, že „odborníci na produkty“ v komunitě podpory Chrome často doporučit stažením „Chrome Policy Remover“ k odstranění těchto zásad, ale nemůžeme doporučit stahování a spouštění podivných souborů z náhodných účtů na Disku Google. Někteří uživatelé Chrome hlásili, že to jejich problém stejně nevyřešilo.

x