ProWidgets je první opravdová implementace widgetů pro iPhone a iPad

Možná jste slyšeli, že Android změnil celý svůj vzhled a dojem, když Apple v roce 2007 představil iPhone, což by se chlapci z fanoušků Androidu opravdu zdráhali přiznat. Nikde však nenaznačuji, že Android nenesl své původní prvky. Ve skutečnosti vám nabídka Google umožňovala provádět určité akce, které se buď nikdy nedostaly do iOS (alternativní klávesnice, někdo?), nebo byly příliš pozdě, jako je změna tapety a používání widgetů. Ve skutečnosti byla implementace widgetů Notification Center od Applu tak mizerná, že je ani nepočítám, že by byly užitečné.

Naštěstí mají uživatelé iOS k dispozici scénář útěku z vězení, na který se mohou obrátit s žádostí o pomoc, a nový tweak Cydia pro jailbreaknuté iPhony, iPody touch a iPady od známého vývojáře Alana Yipa má za cíl vyřešit problém s nedostatkem widgetů navždy. Tento úžasný balíček byl označen jako ProWidgets.

  Jak používat Google Allo pro web

Abychom citovali přesná slova vývojářů, „ProWidgets je revoluční sada widgetů a framework pro iOS. Přináší převratný a pohodlný způsob provádění rychlých úkolů kdekoli s možností multitaskingu na iPhonu i iPadu.“ Vylepšení v podstatě přichází s balíčkem vlastních předem dostupných widgetů a zároveň otevírá cestu vývojářům třetích stran, aby přišli s jejich vlastními řešeními pro různé běžné multitaskingové akce pomocí rámce ProWidgets. Samotné widgety připomínají koncept „malých aplikací“ společnosti Sony pro Android, které lze vyvolat kdekoli v aplikaci a používat bez narušení běžného pracovního postupu.

Výchozí pole widgetů dostupných při instalaci ProWidgets zahrnuje Událost, Připomenutí, Poznámky, Prohlížeč, Zprávu (rychlé psaní, pokud mohu), Poštu, Slovník, Alarm a Časovač, zatímco řadu dalších lze získat prostřednictvím Cydie. Widgety lze vyvolat několika způsoby. Lze je například přidat do ovládacího centra iOS 7 pomocí CCLoader nebo lze widget událostí vyvolat prostřednictvím zobrazení Dnes v Centru oznámení. Z obrazovky uzamčení můžete vyvolat widget prohlížeče, zatímco pro všechny ostatní lze použít gesta aktivátoru v závislosti na vašem vzoru používání. Celá myšlenka spočívá v tom, dát uživateli do rukou spoustu kontroly, aby si nakonfiguroval ProWidgety podle svých představ, spíše než aby bylo cokoli vnucováno.

  Jak automatizovat Tabulky Google pomocí maker

Widgety lze kdykoli maximalizovat/minimalizovat, pokud si přejete pokračovat v tom, co jste dělali dříve.

A konečně, pokud jde o konfiguraci, ProWidgets přidává svá vlastní nastavení do nativní aplikace Nastavení iOS, kde můžete změnit vzhled a chování widgetů pomocí motivů (jak akcie, tak nabídky třetích stran prostřednictvím Cydie), změnit, které widgety jsou aktivní, definovat metody aktivace a ovládat některé další obecné parametry, včetně toho, který widget kam jde.

Celkově je ProWidgets jedním z nejlepších a nejpraktičtějších balíčků útěk z vězení, se kterými jsem se kdy setkal. Nejen, že přináší tolik potřebnou funkcionalitu pro iPhone a iPad, ale díky možnosti rozšířit tuto sadu funkcí prostřednictvím vývojářů třetích stran je nekonečně užitečnější. Přidejte k tomu možnosti přizpůsobení a měnící se vzhled a dojem a máte vítěze ve svých rukou. Balíček je distribuován (oficiálně) prostřednictvím repozitáře BigBoss v Cydii a stojí 2,99 $ (jedná se o komerční balíček), ale rozhodně stojí za peníze, když se podíváte na to, co dostáváte. Já osobně zůstanu u iOS 7.0.6, dokud nebude k dispozici další útěk z vězení pouze pro toto vylepšení Cydiia.

  Jak dvojitým kliknutím skrýt/zobrazit ikony na ploše