Sdílejte obrazovku svého počítače s jakýmkoli počítačem přes WiFi nebo LAN pomocí ScreenTask

Obvykle dávám přednost službám a aplikacím na webu, které neobsahují složité registrační procedury nebo složité instalační nastavení. Bohužel, mnoho aplikací pro sdílení obrazovky dostupných pro Windows trpí oběma těmito nepříjemnostmi, kromě toho, že jsou poměrně drahé. ScreenTask je open-source aplikace pro sdílení obrazovky, která zjednodušuje tento úkol uživatelům, kteří chtějí pouze sdílet své obrazovky s ostatními ve své místní síti. Vzhledem k tomu, že sdílení probíhá přes místní WiFi nebo LAN, odpadá nutnost složitých registrací. Jakmile je aplikace spuštěna, poskytuje vám jedinečnou adresu URL, kterou lze sdílet s libovolným počtem místních počítačů. ScreenTask navíc nevyžaduje instalaci na straně klienta. To znamená, že pomocí adresy URL, kterou s nimi sdílíte, mohou ostatní uživatelé prohlížet obrazovku vašeho počítače v libovolném webovém prohlížeči a jakékoli platformě bez dalšího softwaru. Podrobnosti, které je třeba dodržet.

Aplikace se velmi snadno nastavuje. Jedinou zvláštností – pokud se to kvalifikuje jako jedna – je, že aplikace není přenosná, takže pokud neustále přecházíte mezi počítači nebo sítěmi, nemůžete ji jednoduše spustit z flash disku. Budete jej muset nainstalovat do systému, který hodláte používat pro sdílení obrazovky. Jakmile to uděláte, zbytek lze nakonfigurovat během několika kliknutí myší.

Spusťte aplikaci a začněte výběrem síťového zařízení, které aktuálně používáte, z rozevírací nabídky IP. Dále musíte zadat číslo portu a čas obnovení v milisekundách.

Volitelně můžete také nastavit relaci sdílení obrazovky jako soukromou pomocí uživatelského jména a hesla. Chcete-li to provést, jednoduše povolte ‚Soukromá úloha‘ a vyplňte prázdná pole ‚Uživatel‘ a ‚Heslo‘ vpravo od ní. Až budete hotovi, kliknutím na tlačítko „Spustit server“ zahájíte relaci sdílení obrazovky.

Screen Task pak pro vás vygeneruje příslušnou adresu URL, kterou můžete sdílet s ostatními ve stejné síti. Odkaz obsahuje IP adresu vašeho PC a číslo portu, který byl nastaven. Příjemci stačí zadat adresu URL do adresního řádku svého webového prohlížeče. Pokud je relace sdílení soukromá, bude muset zadat příslušné uživatelské jméno a heslo.

Webové rozhraní má ve spodní části tři možnosti, které příjemcům umožňují přestat sledovat relaci, upravit čas obnovení a přepnout do režimu celé obrazovky.

Přestože existuje poměrně mnoho desktopových aplikací pro sdílení obrazovky, pokud někdy narazíte na potřebu sdílet obrazovku s několika uživateli ve stejné WiFi síti nebo LAN, ScreenTask rozhodně stojí za vyzkoušení.

Stáhněte si ScreenTask