etechblog

Se Sauravem Kumarem Sinhou (výkonný ředitel Homversity)

Saurav Kumar Sinha byl muž, který se rozhodl odmítnout zdravý balíček od nadnárodní společnosti a rozhodl se pokračovat v nápadu, který se zrodil na jeho koleji na koleji. Zní to dramaticky, že? No, je to mnohem víc než to.

Strávil jsem se Saurvou 60 minut a během rozhovoru mi poskytl cenné poznatky. Jsem tak nadšený, že mohu psát o těchto poznatcích, protože vím, že jednoho dne se tyto řádky promění v citáty, které budou inspirovat miliony lidí.

Než se tedy ponoříme do otázek, které jsem položil, a odpovědí, které dal Saurav. Pojďme se seznámit

Kdo je Saurav Kumar Sinha?

Saurav Kumar Sinha je zakladatelem a generálním ředitelem multimilionové společnosti, Homversity. Když už mluvíme o Homversity, je to největší indická platforma pro vyhledávání a objevování studentského bydlení a společného bydlení. Sídlo Homversity je v Ahmedabad, Indie.

Jedinečnost platformy spočívá ve vysokých standardech vlastností a pozornosti i těm nejmenším detailům pro pohodlí studentů.

Společnost obdržela počáteční fondy 1,5 milionu dolarů v roce 2019. Společnost dále prošla několika koly financování. Udělat z toho crowdfundovaný podnik. Po posledním kole ocenění je společnost na mnohamilionovém ocenění 7 milionů dolarů (2023).

  15 nejlepších témat Shopify pro váš web elektronického obchodu

Kromě toho lze úspěch platformy připsat jejímu týmu zapálených jednotlivců, mladých i zkušených. A konečně sám Saurav Kumar Sinha, jehož vize a úsilí přeměnily myšlenku z projektu kolejí na milionový podnik.

Otázka: Jaký byl ten incident, který dal vzniknout Homversity?

A: Tak jo, to byla první otázka, kterou jsem položil. Saurav se podělil o příhodu, kdy nemohl získat pokoj ve svém vysokoškolském hostelu. Takže on a jeho technický dědeček začali hledat nějaké ubytování mimo kampus. Ale později si uvědomili, že všechny sliby, které byly učiněny na zavolání, byly lži.

Tento incident tedy stačil k tomu, aby nápad probudil jiskru. Uvědomil si, že průmysl studentského ubytování je velmi neorganizovaný a rozhodl se udělat krok směrem k tomuto miliardovému průmyslu.

Skutečnost: Průmysl studentského bydlení je přibližně 24 miliard indické rupie (2023).

Otázka: Jaká je největší výzva, které jste čelili v rané fázi vašeho startupu?

Odpověď: Poté, co jsem položil tuto otázku, mě Saurva vrátil do let 2018-19, do doby, kdy průmysl start-upů nebyl tak na vzestupu jako dnes. Jednou z největších výzev, kterým čelil, bylo odhlásit se z umístění na vysoké škole, což vyžadovalo hodně přesvědčování.

Ostatní entity, které přicházejí jako omezení, se nazývají příbuzní. Obklopen pochybnostmi a nejistou budoucností se Saurav rozhodl pokračovat ve svém startupu. Rychle vpřed k dnešku stojí jako měřítko pro všechny lidi kolem něj a studenty, kteří jsou zapálení pro své nápady a připraveni porušit normy stereotypní společnosti.

Otázka: Začít podnikat s přáteli vs začít s cizími lidmi?

A: Pak jsem položil další otázku: „Pokud budete mít příležitost znovu začít podnikat, vyberete si přátele nebo neznámé?“ Saurav si tedy nedal čas a řekl: „Nikdy nezačnu obchodovat se svými přáteli!“ Jak již bylo zmíněno dříve, nápad začal na koleji, takže ano, přátelé by tam byli.

  Jak sdílet svou aktuální polohu v Mapách Google s přáteli

Ale dříve si Saurav uvědomil, že je velmi těžké dosáhnout něčeho, co vaši přátelé dělají, zejména práce. Společně s přáteli je velmi těžké udržet věci formální nebo, řekl bych, profesionální.

Pokud tedy váš nápad přesahuje jen malý vysokoškolský projekt, měli byste se určitě poohlédnout po cizinci nebo profesionálovi, který dokáže věci vyřídit formálním způsobem. Nakonec najděte člověka, jehož vize odpovídá vašim.

Otázka: Pokud budete mít příležitost znovu začít podnikat, jaký bude přístup?

Odpověď: Když jsem položil tuto otázku, Saurav mi dal dva užitečné tipy. Nejprve řekl, že se svými kamarády nezačne podnikat. Za druhé, řekl mi, že se podceňoval tím, že se srovnával s ostatními výše v řetězci.

To si velmi rychle uvědomil, že všichni lidé, na které se díváme a obdivujeme, se neliší od tebe a mě. Jakmile si to uvědomíte, přestanete se podceňovat a tehdy se změní vaše myšlení. Tato víra a sebevědomí vás nakopnou a můžete vyrazit! Cituje: „Pokud myslíte na malý, nakonec budete malý. Mysli ve velkém!“

Otázka: Jak se trápíte?

A: Takže když jsem položil tuto otázku, Savurav hned na začátku vtipkoval. Takže, abyste věděli, co řekl, musíte se podívat na video. Saurav zde ukázal svou GenZ stránku.

Řekl, že po stresujícím dni nebo únavné schůzi představenstva si rád zahraje videohry se svými přáteli. Zajímavé je, že během té doby zapomíná, že je zakladatel a člověk se spoustou povinností.

Jen využívá čas k zábavě se svými přáteli. Mimochodem, Saurav má také kanál YouTube, kde zveřejňuje herní videa.

Otázka: Kdo je vaší největší inspirací?

A: Když jsem se Saurava zeptal, kdo ho nejvíce inspiruje, rychle zmínil zesnulého Steva Jobse. Největší inspirací pro něj bylo podle něj Jobsovo myšlení tvořit něco nového, zaměření na kvalitu a mnohé další.

  Jak zkontrolovat, zda web těží kryptoměnu

Řekl také, že kdykoli se cítí na dně, rád se dívá na Jobsovy filmy a čte jeho knihy, aby mu zvedl náladu.

Otázka: Pokud budete mít příležitost setkat se s nějakou osobou, mrtvou nebo živou, kdo to bude?

Odpověď: Byl jsem si docela jistý, že si vybere Steva Jobse, tak jsem se Saurava zeptal, jestli má na mysli někoho jiného než Steva Jobse. Zmínil, že by se rád setkal s Elonem Muskem kvůli jeho úžasnému přístupu. Navíc prozradil, že byl na pokraji setkání s panem Muskem a netrpělivě se těšil, až se dozví, jaký bude Elonův další velký plán.

Otázka: Co byste poradili mladým, kteří chtějí být podnikatelem?

Odpověď: První věta Saurava byla: „Nedělejte to jen pro ty třpytivé věci, které vidíte online.“ Hodně jsem s tímto citátem souvisel, protože jsem viděl mnoho lidí, kteří se inspirovali bohatými životy zakladatelů a podnikatelů. Ale jedna věc, kterou mladí lidé ignorují, je odpovědnost, která přichází.

„Nenechte se zlákat fantastickými věcmi, které vidíte online,“ řekl Saurav. Dále si vzpomněl na posledních 5 let svého života, kdy necestoval letadlem, nesetkal se s lidmi ani nežil v 5hvězdičkovém hotelu.

Takže věřte v sebe, důvěřujte procesu a pokračujte v tvrdé práci.

Autorův verdikt

No, tohle nebylo ono; je mnoho dalších věcí, které jsme v rozhovoru probrali. Povídali jsme si o jeho vztazích, platu, plánech do budoucna a dalších úžasných zážitcích.

Takže vřele doporučuji shlédnout rozhovor. To vše tedy můžete slyšet od samotného muže. Nakonec se můžete také podívat na několik úžasných rozhovorů s dalšími zakladateli. Stačí kliknout na můj profil níže.

Zůstaňte naladěni, protože další úžasné poznatky a hodnoty jsou na cestě. Do té doby se stále učte a vyvíjejte se.

Dále si také můžete přečíst o zasedací síni s Vedantem Singhem Thakurem (výkonný ředitel My Content Cafe) a Pranjal Mishra (výkonný ředitel Your Brand Mate).

x