5 Heroku Alternativy pro bezplatný Full Stack hosting

Heroku je platforma jako služba (PaaS), která vám umožňuje vytvářet, spouštět a provozovat aplikace výhradně v cloudu. Je oblíbený pro svou jednoduchost, použitelnost a bezplatnou úroveň, která umožňuje přístup k široké škále cloudových služeb v ekosystému Heroku.

V roce 2022 Heroku oznámilo, že přestane nabízet některé ze svých bezplatných plánů. Naštěstí existuje několik vynikajících bezplatných alternativ Heroku.

Render je jednotný cloud pro vytváření a provoz všech vašich aplikací a webů. Má bezplatné certifikáty TLS, globální CDN, ochranu DDoS, privátní sítě a automatické nasazení z Gitu.

Podobně jako u zrušené bezplatné úrovně Heroku nabízí bezplatná úroveň Render následující služby:

  • Statické weby: Bezplatný plán Renderu pro statické weby obsahuje rychlé CDN a neomezený počet spolupracovníků. Mezi další funkce patří nepřetržité nasazení z Git, šířka pásma 100 GB/měsíc a vlastní domény s plně spravovaným TLS.
  • Webové služby: Bezplatný plán služeb Render podporuje webové služby s HTTP/2 a plným TLS. Render podporuje vlastní kontejnery dokovacích stanic a pracovníky na pozadí. Můžete jej použít k hostování webových aplikací v Node.js, prostředí JavaScriptu na straně serveru. Má také podporu pro další jazyky, včetně Python, Golang, Rust, Ruby a Elixir.
  • Databáze: Bezplatný plán Render obsahuje plně spravované databáze PostgreSQL s 90denní dobou platnosti. Navíc obsahuje bezplatné instance Redis. Tyto instance však nejsou zálohovány diskem a při restartu ztratí všechna data.
  Jaké jsou nejlepší bezplatné hry napříč platformami?

Pomocí bezplatných plánů Render můžete spustit webové služby a databáze s nulovými náklady. Tyto plány však mají určitá omezení využití a jsou navrženy tak, aby pomáhaly budovat osobní projekty a objevovat nové technologie.

Cyclic je dobrou bezplatnou alternativou k Heroku díky své moderní cloudové architektuře s hostingem bez serveru, snadným zážitkem z registrace a existující bezplatnou úrovní.

Cyclic je ideální pro hostování full-stack aplikací MERN. Jeho bezplatná vrstva obsahuje až 10 000 požadavků API s rychlým sestavováním a 1GB runtime paměti. Služba také zahrnuje 1GB objektové úložiště s Amazon S3, tři úlohy cron na aplikaci a sedmidenní uchovávání protokolů.

Použití bezplatné úrovně Cyclic vám dává výhodu nad konkurenty, pokud jde o zpoždění nečinnosti. Platformám jako Heroku a Render trvá restartování služby po určité době nečinnosti přibližně 30 sekund. Naproti tomu tato služba trvá přibližně 200 ms Cyklické benchmarky.

  Jak změnit svou polohu na Samsung Galaxy S8

Železnice je platforma, kterou můžete použít k poskytování infrastruktury, vyvíjet ji lokálně a poté ji nasadit do cloudu.

Railway umožňuje nasadit vaše webové aplikace jediným kliknutím pomocí jejich šablon. Je jich přes 50 Železniční šablony pro webové aplikace vytvořené v různých jazycích a rámcích.

Železnice také nabízí bezplatnou úroveň jako Heroku. Tato úroveň je však dostupná pouze novým uživatelům s ověřenými účty. Jako nového uživatele s neověřeným účtem vás vaše bezplatná úroveň omezí na nasazení databází.

Ověřená bezplatná úroveň vám poskytuje přístup ke všem funkcím dostupným uživatelům na webu Železniční Hobby plán pomocí jednorázového 5 $ grantu v kreditech. Omezí vás však na 500 MB RAM a sdílená (spíše než vyhrazená) jádra vCPU.

Deta Space, dříve známá jako Deta, je osobní cloudová platforma pro hostování webových aplikací vytvořených pomocí populárních jazyků, jako jsou mimo jiné Go, Python, Node.js a Rust. Deta Space nabízí plně spravované servery, data a zabezpečení každé aplikace nasazené na platformě, podobně jako ostatní poskytovatelé cloudových služeb.

  10 4K projektorů pro křišťálově čistý zážitek z velké obrazovky

Na rozdíl od jiných alternativ hostingu Heroku nemá Deta Space v současnosti placenou úroveň. Jejich platforma je ve výchozím nastavení zdarma a v současné době nemá žádné limity pro jejich širokou škálu případů použití.

Fly.io je platforma, která vám umožňuje hostovat a provozovat malé aplikace zdarma a za dostupné náklady škálovat podle vašich potřeb. Na rozdíl od jiných bezplatných alternativ k Heroku nemá Fly.io „bezplatnou úroveň“. Nabízejí však bezplatné povolenky na zdroje.

„Bezplatná vrstva“ obsahuje až tři sdílené procesory, 256 MB VM, 3 GB trvalého úložiště a 160 GB odchozího přenosu dat.

Pokud na fly.io hostujete aplikaci, která přesahuje výše uvedené, služba vám bude účtovat ceny podle použití.

Další alternativy Heroku

Jiné platformy jako Vercel, Netlify a stránky GitHub nabízejí bezplatné úrovně. Tyto platformy jsou ideální pro hostování statických webů a nabízejí omezenou podporu pro hostování full-stack aplikací. Zde uvedené platformy jsou však speciálně navrženy pro hostování full-stack aplikací s širší škálou funkcí.