etechblog

Skvělý telefon vylepšený některými fantastickými funkcemi

Klíčové věci

  • Google Pixel 8 je skvělý telefon a pro většinu lidí lepší než jeho společník Pro díky menší velikosti a pohodlnému designu.
  • Pixel 8 se vyznačuje jasným displejem s vysokou obnovovací frekvencí a vylepšenými reproduktory, které nabízejí skvělý audiovizuální zážitek.
  • Telefon funguje dobře s vlastním čipem Google Tensor G3, poskytuje rychlý výkon a působivé funkce AI, i když se může při intenzivním používání zahřívat. Kvalita fotoaparátu je vynikající, ale postrádá manuální ovládání, zatímco software obsahuje užitečné úpravy AI.

Chybí zde především Google, Apple a další společnosti, které používají Pro ve svých produktových názvech, ale není žádným překvapením, že se veškerou pozornost dostává verze Pro vlajkového telefonu. To znamená, že modely, které nejsou Pro, mohou být lepší koupě než jejich společníci se značkou Pro, o čemž svědčí Google Pixel 8.

I když zanechává některé třpytivé funkce svého sourozence Pro – jako je teleobjektiv a manuální ovládání fotoaparátu – Pixel 8 je stále skvělý telefon a pro většinu lidí pravděpodobně lepší.

Google Pixel 8

549 $ 699 $ Ušetřete 150 $

Google Pixel 8 možná nemá vše, co jeho sourozenec Pro, ale má skvělou velikost a pocit, fantastické fotoaparáty a některé působivé funkce s umělou inteligencí, díky kterým je pro většinu lidí nejlepším telefonem Pixel.

Značka Google

SoC Google Tensor G3

Displej 6,2palcový OLED

RAM 8GB LPDDR5X

Úložiště 128 GB, 256 GB

Baterie 4575 mAh

Porty USB-C

Operační systém Android 14

Přední kamera 10,5 MP, f/2,2

Zadní fotoaparát 50MP, f/1.7, OIS (primární), 13MP, f/2.2, 126° FOV (ultrawide)

Rozměry 150,5 × 70,8 × 8,9 mm

Barvy 4G, 5G mmWave, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3

Hmotnost 187g

Rychlost nabíjení 27W kabelové, 18W bezdrátové

Hodnocení IP IP68

Podpora micro SD karet č

Klady

  • Rychlý výkon
  • Solidní výdrž baterie
  • Skvělé fotoaparáty
  • Vynikající funkce pro úpravu obrázků AI
  • 7 let aktualizací

Nevýhody

  • Při intenzivním používání se zahřívá
  • Chybí funkce manuálního fotoaparátu z Pixelu 8 Pro

Design: Je menší lepší?

Sergio Rodriguez / MakeUseOf

Pokud jste viděli posledních pár telefonů od Googlu, Pixel 8 vás nepřekvapí. To je v moderním designu telefonů běžné – koneckonců, proč dělat radikální odchod, když už se lidem líbí to, co máte. To znamená, že zde je to obzvláště zajímavé, protože zatímco Pixel 8 vypadá jako předchozí model, je to docela odlišné.

Pixel 8 je o něco menší než Pixel 7, přičemž jedním z nejjednodušších rozdílů je to, že tento telefon má 6,2palcový displej, na rozdíl od 6,3palcového displeje předchozího modelu. Ve většině ostatních rozměrů byla podobně zmenšena, takže telefon s jedním z nejlepších poměrů velikosti obrazovky k pohodlí, jaký jsem za poslední roky viděl.

Dokonce i ve srovnání s iPhone 15, který je velikostí poměrně podobný, se Pixel 8 cítí lépe použitelný jednou rukou. Telefon má tloušťku pouhých 8,9 mm a váží přibližně 6,59 oz (187 g) s odolností proti vodě a prachu IP68. Samotné specifikace však nemohou mluvit o tom, jak dobře se telefon používá.

Dokonce i tlačítka, která jsou na moderním smartphonu jen málokdy přirozeně umístěna, působí poměrně dobře a použitelně. Ještě důležitější je, že nejsou umístěny tak, aby se daly snadno náhodně stisknout, což je u mnoha telefonů stále nepříjemně běžné. Hlavní nevýhodou designu telefonu jsou skleněná záda, která působí, jako by jen čekala na ošklivý, viditelný škrábanec.

  Jak přetvořit pole NumPy v Pythonu

Jasný displej a vylepšený zvuk

Sergio Rodriguez / MakeUseOf

Jak bylo uvedeno výše, obrazovka na Pixelu 8 je o něco menší a měří 6,2 palce spíše než 6,3 palce displeje Pixel 7. Pixel 8 také obsahuje Corning’s Gorilla Glass Victus, které pomáhá chránit obrazovku v případě pádu.

Zatímco obrazovka Pixelu 8 může být o něco menší než obrazovka předchozího modelu, používá stejné rozlišení 2400 × 1080, což znamená, že by měla vypadat ostřeji. Získáte variabilní obnovovací frekvenci mezi 60 Hz a 120 Hz a špičkový jas 2 000 nitů ve standardním dynamickém rozsahu nebo až 1 400 nitů v HDR.

To znamená, že Pixel 8 není tak jasný jako Pixel 8 Pro, ale stále je dost jasný. Nikdy jsem neměl problém vidět, co bylo na obrazovce, a to ani při používání venku na jasném slunci.

Jedním aspektem obrazovky, který nepředstavuje významný problém, ale přesto vás může obtěžovat, jsou rámečky. I když jsou menší než u předchůdce tohoto telefonu, nejsou symetrické. Konkrétně je rámeček ve spodní části obrazovky větší než zbytek.

Reproduktory jsou u Pixelu 8 vylepšeny a nabízejí lepší zvukový výkon než předchozí model. To znamená, že reproduktory nabízejí nerovnoměrný zvuk, přičemž spodní reproduktor je hlasitější. Při používání telefonu je také snadné tento reproduktor omylem zablokovat rukou.

Rychlý výkon, ale trochu teplý

Sergio Rodriguez / MakeUseOf

Stejně jako u několika posledních telefonů Pixel používá Pixel 8 vlastní čip – v tomto případě Google Tensor G3. Telefon můžete získat ve variantách úložiště 128 GB nebo 256 GB, ale bez ohledu na kapacitu, kterou si zvolíte, je dodáván s 8 GB LPDDR5X RAM.

Procesor G3 je při každodenním používání rychlý, ale stejně jako u mnoha moderních telefonů, jakmile je dostatečně rychlý, na celkové rychlosti příliš nezáleží. Výkon se počítá pouze tehdy, když začnete hrát hry nebo používat intenzivnější software, a G3 v tomto případě zůstává rychlý. Stále působivějším aspektem jsou zde funkce AI, na které se podíváme později.

Předchozí čipové sady Tensor byly známé svou tendencí se časem zahřívat. I když to u Tensor G3 není takový problém jako u předchozích modelů, stále se může zahřát. Tady je to naštěstí daleko menší problém. Je pravděpodobnější, že toto teplo zažijete při hraní her nebo používání intenzivnějších aplikací, jako jsou benchmarky, ale nikdy se nepřiměřeně zahřívá, jako by mohly jiné modely. Špatné mobilní připojení může také způsobit přehřátí čipové sady, protože telefon má potíže s připojením.

Dobrou zprávou je, že i když se telefon dostal na teplou stranu, nikdy neškrtil – alespoň jsem si toho všiml během testování. Je příjemné vědět, že telefon v klíčovou chvíli náhle nezpomalí.

Skvělé fotoaparáty, ale žádné ruční ovládání

Sergio Rodriguez / MakeUseOf

Řada Pixel od Googlu je již nějakou dobu proslulá kvalitou fotoaparátu. Je pravda, že většina chvály byla uložena pro telefony řady Pro, ale je snadné zapomenout, jak moc je telefon od telefonu stejná. Letos je podobnost zřejmá a nejvýraznějším rozdílem mezi oběma telefony je lehce matoucí zklamání.

  Nejlepších 13 typů grafických návrhů, které můžete prozkoumat za lepší plat

Při pohledu na hardware je hlavní fotoaparát stejný jako u Pixelu 8 Pro: 50megapixelový objektiv se světelností f/1,68, který je vybaven jak optickou stabilizací obrazu (OIS), tak elektronickou stabilizací obrazu (EIS). ). Širokoúhlý objektiv je 12megapixelový snímač se zorným polem 125,8 stupňů, zatímco selfie objektiv je jednotka s pevným ohniskem s rozlišením 10,5 megapixelu.

Hlavní rozdíl, který najdete mezi Pixel 8 a Pixel 8 Pro, je ten, že tento model nemá teleobjektiv, což Pro má. Jak moc na tom záleží, bude záviset na typech fotografií, které pořídíte, ale zatímco fotoaparáty v telefonech jsou stále lepší než kdy jindy, fotografie s teleobjektivem jsou stále někde, kde trpí i s vyhrazeným objektivem. S ohledem na to bych nepovažoval za výrazné mínus, pokud bych tento telefon zvažoval podle fotoaparátů.

Kris Wouk / MakeUseOf

Obecně platí, že fotografie jsou tak dobré, jak byste očekávali od kvalitního fotoaparátu chytrého telefonu – plus trochu toho kouzla dodatečného zpracování, které můžete očekávat od telefonu Google. S trochou pomoci různých funkcí založených na AI může fotoaparát snadno vytvářet úžasné fotografie.

Mým nejméně oblíbeným aspektem fotoaparátů v Pixelu je nedostatek manuálního ovládání fotoaparátu, které byste našli u ekvivalentního modelu Pro. I když má iPhone 15 Pro další funkce fotoaparátu, které u základního modelu nenajdete, u každého získáte stejné ruční ovládání. Toto je pravděpodobně softwarová funkce v aplikaci fotoaparátu Pixel 8 – nezávislá na hardwaru – takže je škoda, že ji zde nevidím.

Software: Brilantní AI a aktualizace po mnoho let

Sergio Rodriguez / MakeUseOf

Pixel 8 po vybalení používá Android 14, ale dobrou zprávou je, že můžete očekávat spoustu aktualizací. Zatímco ostatní výrobci nabízejí až pět let podpory a aktualizací, Google nabízí až sedm let aktualizací operačního systému a zabezpečení. To je působivé, i když to, zda budete telefon po těch mnoho let stále používat, je jiná otázka.

Pokud jste používali Android 13, zjistíte, že Android 14 vypadá a působí docela povědomě, i když s některými užitečnými novými funkcemi. Dobrou zprávou je, že Android 13 vypadal a vypadal skvěle, zejména standardní Android, takže podobnost není taková, která by vám měla vadit. Za předpokladu, že nejste fanouškem sériového vzhledu a chování, je zde stále přítomno přizpůsobení, kterým jsou telefony Android známé.

Zatímco obvyklé funkce systému Android jsou v pořádku, některé pozoruhodné doplňky pouze pro Pixel od Googlu dělají z Pixelu 8 opravdu výjimečný pocit. Na fotoaparát jsme se již podívali, ale hardware zde není klíčovou vlastností. Místo toho je to Magic Editor, který vám dává mnohem větší kontrolu nad fotografiemi poté, co je vyfotíte.

Stejně jako předtím Magic Eraser, Magic Editor využívá cloudovou umělou inteligenci Google k provádění působivých změn na vašich fotografiích. Magic Eraser je stále přítomen, nyní může zcela vymazat pozadí namísto jeho rozmazání. To znamená, že Magic Editor může provádět působivější změny, jako je změna šedé oblohy na živě modrou. Ne vždy to funguje dokonale, ale obvykle to trvá jen několik pokusů, aby to bylo správné.

Kris Wouk / MakeUseOf

Magic Editor ne vždy provede změny, ve které byste doufali – neupraví odstínění barev zbytku obrázku, když například změníte oblohu. Díky slíbeným aktualizacím Google by se to mohlo ještě zlepšit nebo časem získat funkce.

Další chytrou funkcí obleku fotoaparátu Pixel 8 je Best Take. To vám umožní použít části jiného obrázku k opravě aspektu téměř skvělé fotografie. Pokud například někdo během záběru kýchne, můžete tuto část obrazu nahradit částí z jiného záběru, čímž získáte perfektní záběr.

  Jak omezit data v Tabulkách Google pomocí ověření dat

Cenné aktualizace zaznamenaly i další funkce. Hlasové ovládání nyní čeká, až domluvíte, což vám umožní používat je přirozeněji. Užitečnější je také biometrické odemykání obličejem, které bylo aktualizováno tak, aby podporovalo třídu 3, což znamená, že jej kromě jednoduchého odemykání telefonu můžete použít i pro finanční aplikace.

Baterie: Nechte nabíječku doma

Sergio Rodriguez / MakeUseOf

Když se podíváme na specifikace, 4 575 mAh baterie nalezená v Pixel 8 nevzbuzuje moc důvěry, zejména proto, že výdrž baterie v řadě Pixel 7 nebyla zdaleka tak velkolepá. Naštěstí kombinace menší obrazovky a pravděpodobně některých optimalizací softwaru znamená, že výdrž baterie je zde nejen lepší než u telefonů Pixel řady 7, ale pravděpodobně i lepší než u aktuálního modelu Pro.

Menší obrazovka, i když není bez nevýhod, znamená, že telefon využívá baterii pomaleji. To může za správných okolností zlepšit životnost baterie. Na druhou stranu, pokud žijete v oblasti s věčně slabým signálem, baterie se bude vybíjet mnohem rychleji.

Nabíjení je velmi rychlé, i když ve stále častějším trendu se Pixel 8 nedodává s nabíječkou. To znamená, že je na vás, abyste si jeden vybrali. Ale se správnou nabíječkou se můžete nabít až na 50 procent za zhruba 30 minut. To bude vyžadovat nabíječku USB-PD 3.0 PPS s výkonem alespoň 30 wattů, ale je příjemné vědět, že je k dispozici.

Pokud nechcete připojovat k nabíjení, Pixel 8 také nabízí bezdrátové nabíjení Qi, ale ne novější standard Qi2.

Cena a dostupnost

Sergio Rodriguez / MakeUseOf

Bez ohledu na konfiguraci úložiště, pro kterou se rozhodnete, má Google Pixel 7 stejný Google Tensor G3 SoG a 8 GB LPDDR5X RAM. Jediná volba je mezi základním modelem, který nabízí 128 GB vnitřního úložiště za 699 USD, nebo 256 GB za 799 USD. Jedná se o maloobchodní ceny, ale obecně můžete mezi těmito dvěma modely očekávat rozdíl zhruba 100 USD.

Pixel 8 je k dispozici ve třech barevných variantách: Rose (na kterou se díváme v této recenzi), Obsidian a Hazel. Všechny tyto tři možnosti jsou však poněkud tlumené, přičemž dokonce i možnost Rose vypadá jako odstín béžové spíše než cokoli souvisejícího se zlatem.

Pokud jde o alternativy, nejblíže jsou vždy nejnovější vlajkové lodě Samsungu – ale zdá se vhodnější srovnávat Pixel 8 s iPhone 15. Oba jsou možnosti, které nejsou Pro, které se zdají být mnohem jednodušším doporučením než jejich sourozenci s vyšším profilem, i když Apple na vzorci je dražší.

Měli byste si koupit Google Pixel 8?

Google Pixel 8 je fantastický telefon, i když cena mírně vzrostla. Fotoaparáty jsou špičkové, ale nejvýraznějším vylepšením je celkový dojem z telefonu, což z něj dělá jeden z nejlepších kompaktních telefonů posledních let.

Pokud se spoléháte na některé funkce Pixel 8 Pro nebo je plánujete intenzivně využívat, jako je manuální ovládání fotoaparátu nebo jasnější obrazovka, může být tento telefon lepší koupě. To znamená, že Pixel 8 je pro většinu lidí nejlepší.

Google Pixel 8

549 $ 699 $ Ušetřete 150 $

Google Pixel 8 možná nemá vše, co jeho sourozenec Pro, ale má skvělou velikost a dojem, fantastické fotoaparáty a některé působivé funkce s umělou inteligencí, díky kterým je pro většinu lidí nejlepším telefonem Pixel.

x