Youtube

YouTube nyní testuje minihry (a zde je návod, jak je hrát)

Klíčové věci

  • YouTube Playables nabízí kolekci 40 miniher dostupných prostřednictvím aplikace YouTube nebo webového prohlížeče.
  • K Playablem mají přístup pouze předplatitelé služby YouTube Premium a není k dispozici na účtech YouTube Kids.
  • Chcete-li aktivovat Playables, přejděte do nastavení aplikace YouTube a povolte možnost „Vyzkoušet nové experimentální funkce“. Tato funkce bude dostupná pouze do 28. března 2024.

YouTube spustil kolekci miniher jako experimentální funkci pro vybrané uživatele s názvem Playables. Pokud máte zájem o hraní, zde je návod, jak tuto funkci aktivovat a zapojit se do zábavy.

Co je to hratelná videa na YouTube?

Playables je sbírka miniher YouTube, ke kterým lze přistupovat na vašem smartphonu prostřednictvím aplikace YouTube nebo prostřednictvím webového prohlížeče na vašem počítači.

V době psaní tohoto článku má Playables 40 miniher, z nichž všechny nevyžadují stahování ani instalaci, abyste mohli začít hrát. Hry jsou rozděleny do osmi herních žánrů, většinou se zaměřením na Brain & Puzzle a Arcade hry.

  Jak zakázat komentáře na YouTube

Zde jsou všechny hry dostupné v sekci YouTube Playables:

Sportovní

Kulečník na 8 míčků Classic, Basketbal FRVR, Carrom Clash, Super Goal

Mozek a puzzle

Angry Birds Showdown, Brain Out, Collect Em All!, Color Pixel Art, Daily Crossword, Element Blocks, Gold Mahjong FRVR, Onet Connect Classic, Tile Master

Pasáž

Cannon Balls 3D, Color Burst 3D, Crazy Caves, Merge Master, Merge Pirates, Moving Co., Northern Heights, Om Nom Run, Pirate Pop, Slice It All!, Stack Bounce

RPG a strategie

Cube Tower, Endless Siege, Merge Heroes

Závodění

Draw Climber, Scooter Extreme

Board & Card

Daily Solitaire, FreeCell Solitaire, Gin Rummy

Simulace

Farm Land, My Space Pet, Rainy Boba Cafe

Akce

Magic Cat Academy, State.io

Drobnosti a slovo

Dnešní překážka, Words of Wonders, Words of Wonders: Guru

Mnoho z těchto her bylo vyvinuto známými herními vývojáři, jako jsou FRVR, Nitro Games, Vodoo, Aim Lab, Famobi a Arkadium. A protože někteří z těchto vývojářů jsou populární pro své bezplatné hry HMTL5, můžete skutečně hrát některé z výše uvedených her mimo YouTube Playables prostřednictvím oficiálního webu vývojáře hry nebo prostřednictvím webů třetích stran, jako je např. Hry HTML5.

  Vkládání a vkládání videí z YouTube do MS Office 2013

Kdo může hrát Playables na YouTube?

Playables je experimentální funkce na YouTube. Protože experimentální funkce mohou testovat pouze členové YouTube Premium, jsou minihry dostupné pouze pro předplatitele YouTube Premium. To také znamená, že uživatelé s účty YouTube Kids nemají k této sekci přístup, přestože jsou všechny minihry v rámci sbírky vhodné pro děti.

Pokud se rozhodujete, zda se vám YouTube Premium vyplatí pro přístup k Playables a všem dalším prémiovým funkcím, doporučujeme vám přeskočit roční předplatné a místo toho získat předplatné měsíční. Je to proto, že funkce Playables bude k dispozici pouze do 28. března 2024. Pokud se po tomto datu nestane funkcí, může být zcela zrušena.

Jak můžete aktivovat hratelné prvky?

Pokud jste nebyli o této funkci informováni, ale jste předplatitelem Premium, můžete zkusit získat přístup k Playables pouhým zapnutím experimentálních funkcí v aplikaci YouTube.

Chcete-li aktivovat Playables, otevřete aplikaci YouTube a přejděte do sekce Vy v pravém dolním rohu obrazovky. Poté otevřete nabídku nastavení klepnutím na ikonu ozubeného kola a vyberte možnost Vyzkoušet experimentální nové funkce. Zobrazí se vám všechny dostupné experimentální funkce. Vyhledejte Play games na YouTube a vyberte Vyzkoušet.

  Jak upravit svá videa ve Studiu YouTube

Jakmile povolíte YouTube Playables, můžete ke hrám přistupovat prostřednictvím karty Prozkoumat na YouTube. Pokud používáte webový prohlížeč, měla by být sekce Prozkoumat dobře přístupná. Pro ty, kteří používají své chytré telefony, klepnutím na ikonu kompasu v pravém horním rohu obrazovky zobrazíte sekci Prozkoumat, kde je uveden seznam Playables.

Případně můžete jednoduše procházet domovskou stránkou YouTube přes Shorts a Breaking news, dokud neuvidíte sekci Playables on YouTube. Poté můžete kliknout na kteroukoli ze 40 dostupných miniher a začít hrát.

Testování her na YouTube

Stejně jako YouTube, Netflix a TikTok také přidaly minihry jako součást svých platforem. To, co YouTube dělá jinak, je, že pro hraní svých miniher nevyžaduje žádné stahování ani instalaci. Tato úroveň pohodlí by mohla na YouTube přilákat více příležitostných hráčů, což může zvýšit zapojení uživatelů a čas strávený na platformě.

V závislosti na výkonu Playables můžeme vidět více platforem implementujících minihry do svých služeb. Nebo by experiment mohl selhat.

x