etechblog

Smarthone vs. hraní na tabletu: Co je pro vás?

Mobilní hraní se osvědčilo jako vážná věc a ne jen něco, co se dá přehlédnout. Ať už jste soutěživý hráč nebo se chcete ponořit, výběr správného zařízení je pro váš herní zážitek docela důležitý.

Jsme tu, abychom porovnali hraní na telefonu a tabletu, takže si můžete vybrat, který z nich je pro vás.

Hraní na telefonu vs. Tablet: palce vs. konečky prstů

Většinu mobilních her lze ovládat dvěma hlavními způsoby. I když sdílejí společný rys dotýkání se obrazovky, rozdíl bude mít na tom, jak se dotknete obrazovky.

Pokud hrajete střílečky, jako jsou mobilní verze PUBG nebo Call of Duty, budete s největší pravděpodobností používat ovladač – pomocí palců ovládáte pohyb a míření postavy. Pokud používáte palce tímto způsobem, bude pro vás lepší menší zařízení a doporučujeme použít telefon.

Můžete se také naučit, jak používat drápový úchop, abyste mohli kromě palců používat i další prsty, abyste získali výhodu. Pokud hledáte herní telefon, možná budete chtít vyzkoušet herní telefon iQOO 11, protože navzdory svým herním schopnostem stále vypadá profesionálně.

  Vysvětlené 4 hlavní typy technik psaní (a co byste měli používat!)

Claw grip však není jen pro telefony, protože existuje mnoho zkušených hráčů PUBG a Call of Duty, kteří jej používají na tabletu. Jediným podstatným faktorem je, že k nastavení tabletu většinou potřebují stůl nebo nohy. Tablet je však mnohem vhodnější pro hry, které používají konečky prstů, jako jsou rytmické hry.

Díky tabletu je hraní rytmických her mnohem snazší, protože cíle jsou mnohem větší, takže je snáze vidět a zasáhnout. Tablety jsou také méně náchylné k pohybu při zasahování cílů rychlým tempem, zejména u rytmických her, které mají posuvníky.

Hraní na telefonu vs. na tabletu: soutěživé nebo pohodové?

Konkurenceschopnost závisí hlavně na dvou věcech: na vás a hře, kterou hrajete. Můžete hrát soutěžní hru neformálně, ale můžete je také brát vážně a chtít co nejméně překážek ve vašem výkonu.

U uvolněnějších her bude zařízení, na kterém hrajete, záviset více na vašem pohodlí. Pokud je hra na telefonu jednodušší a pohodlnější, měli byste se toho držet. Některé hry jsou však více vizuální a používání tabletu vám umožní užít si tyto vizuální prvky mnohem více než s telefonem.

Pro kompetitivní hry a hráče budete chtít používat zařízení, které vám zajistí lepší výkon. Například většina profesionálních hráčů Mobile Legends, Wild Rift a dokonce i hráčů PUBG raději používá ke hraní telefon. Je to hlavně proto, že to zkracuje čas potřebný k dosažení akce, protože zpoždění o několik milisekund by vás mohlo značně znevýhodnit.

Hraní na telefonu vs. Tablet: Ponoření

Pokud se rádi necháte vtáhnout do svých her a máte pocit, že vás obklopuje, je těžké s tabletem udělat chybu, protože zabírá více z vašeho zraku.

  Jak nastavit FTP server na Ubuntu pomocí Webmin

Tablety jsou obzvláště pohlcující, protože obvykle mají výkonné reproduktory, a to ještě více, pokud má tablet stereo reproduktory. Nepotřebovali byste sluchátka, protože zvuk z reproduktorů může snadno obklopit vaše uši, což přináší skvělý zážitek.

Jedna věc, kterou telefony dokážou, je však pravděpodobně více pohlcující než tablety, je VR. Pokud máte náhlavní soupravu pro VR, do které můžete zasunout svůj telefon, můžete hrát tyto zábavné VR hry pro svůj smartphone a být ponořeni více než cokoli, co vám může dát tablet. Jediným omezením je kinetóza a omezené množství her, které jsou na mobilní VR.

Hraní na telefonu vs. Tablet: Doma nebo na cestách?

Místo, kde budete hrát hry, bude hrát další důležitou roli v tom, jaké zařízení vám bude nejlépe vyhovovat. To bude vyžadovat, abyste sami posoudili, v jakých scénářích obvykle hrajete – nebo alespoň máte chuť hrát.

Když jste neustále venku, telefon může být tou nejlepší volbou, protože je snadné jej vzít s sebou. To však nemusí být vždy případ; Pokud máte vždy přístup ke stolu jako v co-workingovém prostoru, můžete vždy hrát na tabletu, když si odpočinete. Při psaní poznámek a práci každopádně tablet více využijete.

Kredit snímku: Jhet Borja

Doma je ale tablet docela příjemný. Pokud máte herní počítač, můžete dokonce použít Steam Link ke streamování her do tabletu a užívat si počítačové hry na posteli. Pokud nejste hráčem na Steamu, můžete vždy použít GlosSI k hraní her Xbox Game Pass na Steam Link. Mějte na paměti, že některé hry mohou být na telefonu stále lepší, i když jste doma.

  5 věcí, které dělat, když je váš účet Nintendo napaden hackery

Které byste si měli vybrat pro mobilní hry?

Neexistuje jednoznačná odpověď, pokud jde o to, jaké zařízení byste měli používat pro mobilní hry. S informacemi, které jsme uvedli výše, vám však pomůžeme dospět k rozhodnutí, které je pro vás nejlepší.

Možná už máte chytrý telefon – takže pokud zjistíte, že máte vztah k tomu, co jsme řekli o tabletech, a rozhodnete se, že to stojí za to, měli byste se podívat na ty nejlepší herní tablety, pokud potřebujete pomoc s jejich hledáním.

Pokud se však neocitnete v situaci, kdy budete moci tablet používat často, pravděpodobně byste se měli držet zpátky a pořídit si raději lepší telefon na hraní. Hraní na smartphonu je naprosto zábavné a je dokonce ideální pro mnoho konkurenčních her, jako je PUBG Mobile, Call of Duty Mobile, Wild Rift a další.

Hrajte své oblíbené hry na svém oblíbeném zařízení

Hry, které hrajete, budou mít vliv na to, jaké zařízení je nejlepší, ale existuje spousta hráčů, kteří si své hry užívají a dokonce si vedou dobře při hraní na čemkoli, co mají. Nákup nového zařízení vám však může otevřít další hry; hry, které mohly být pro vaše současné zařízení příliš náročné.

Doufáme, že vám tato příručka pomohla učinit pro vás to nejlepší rozhodnutí a zlepší váš herní zážitek.

x