Tento cenově dostupný klon Ambilight je mnohem lepší, než se očekávalo

Klíčové věci

  • Přesné přizpůsobení barev a citlivé změny barev, zejména v herním režimu
  • Režim DreamView se propojí až s pěti dalšími světly Govee
  • Funguje jako samostatné chytré světlo

Govee TV Backlight 3 Lite nabízí překvapivě efektivní způsob, jak přidat dynamické okolní osvětlení do vašeho televizoru za dostupnou cenu, a to pomocí chytrého řešení fotoaparátu, který sedí na vašem televizoru a „sleduje“ změnu barev na obrazovce.

Govee TV Backlight 3 Lite

Govee TV Backlight 3 Lite pomocí kamery, která je umístěna na horní části vašeho televizoru, nabízí cenově dostupný a snadný způsob, jak přidat k vašemu zážitku ze sledování televize okolní osvětlení. Je jasné, reaguje a s režimem DreamView můžete svůj systém rozšířit o další osvětlení Govee.

Značka Govee

Požadovaný náboj č

Music Reactive Ano

Vícebarevné Ano, pixelové LED

Barevné složení RGB plus bílá

Typ RGBICW

Konektivita Bluetooth + Wi-Fi

Cena $90

Délka 55-65″ a 75-85″ verze

Klady

  • Většinou přesné přizpůsobení barev a citlivé změny
  • Režim DreamView pro propojení s dalšími světly Govee
  • Může fungovat bez televizoru jako obecné chytré světlo

Nevýhody

  • Může být obtížné kalibrovat s jiným inteligentním osvětlením v místnosti
  • Kamera musí být umístěna na horní straně vašeho televizoru

Jak se Govee TV Backlight 3 Lite liší

Originální televizor „Ambilight“ od společnosti Philips je zabudován do těla televizoru a nabízí nejkompatibilnější a nejpřesnější řešení díky internímu monitorování signálu. To znamená, že funguje se všemi chytrými aplikacemi, které na televizoru spustíte, i s externími vstupy. Samozřejmě to také vyžaduje nákup nového televizoru a mít integrované osvětlení by pravděpodobně nemělo být vaším primárním rozhodovacím faktorem.

James Bruce / MakeUseOf

V současné době si můžete zakoupit mnoho standardních sad ambientního osvětlení, ale většina z nich používá k analýze signálu a zajištění přesného přizpůsobení barev vstup HDMI. To může omezit kompatibilitu (často nefunguje se 120Hz herními systémy nebo proměnným obnovováním) a potenciálně způsobit zpoždění při průchodu signálu. Také to nebude fungovat s vestavěnými aplikacemi pro chytré televize, protože ty nepoužívají žádný externí signál HDMI. Můžete si dokonce vytvořit svůj vlastní Ambilight klon s Raspberry Pi – ale neobtěžoval bych se tím, protože Govee TV Backlight 3 Lite je ve skutečnosti levnější.

Místo toho Govee TV Backlight 3 Lite používá webovou kameru na horní straně vašeho televizoru ke „sledování“, co je na obrazovce, a přizpůsobuje tomu LED diody. To znamená, že je kompatibilní jak s chytrými aplikacemi televizoru, tak s externími vstupy – protože nepotřebuje zkoumat žádný signál, pouze vidí vše na televizní obrazovce, stejně jako vy.

  Těžba bitcoinů pro nechápavé: Pochopení základů

Systém má své nevýhody, ale po několika iteracích mohu s potěšením říci, že je pozoruhodně přesný a citlivý – a za fantastickou cenu.

Pokud máte obavy o soukromí (zejména pokud máte televizi v ložnici), nedělejte si to. Webová kamera je neustále nasměrována k televizoru, a i kdyby zachytila ​​nějaké odrazy jiných věcí, které se dějí v místnosti, stream je po místní analýze pro shodu barev okamžitě zahozen – není zde nic, do čeho byste se mohli nabourat přes vaše internetové připojení. .

Instalace: Nešikovná, ale jednoduchá

James Bruce / MakeUseOf

Součástí balení je pás světel, malý ovládací rozbočovač, webová kamera a montážní příslušenství. LED pásek je rozdělen na části s flexibilním spojovacím kabelem mezi nimi.

James Bruce / MakeUseOf

Začněte od jednoho ze spodních rohů a položte každou stranu zhruba do středu a asi palec od okraje – nebo kamkoli je můžete umístit, aniž byste viděli LED diody zepředu nebo z normálních pozorovacích úhlů. Vzhledem k tomu, že je pro srovnání montuji na skutečný televizor Philips Ambilight, byl jsem také omezen vestavěnými diodami LED.

Před nákupem budete muset zkontrolovat velikost televizoru, abyste se vyhnuli zklamání, protože jsou navrženy tak, aby fungovaly pouze v určitém rozsahu. Sada, kterou mám, je pro 55-65” televizory, i když je k dispozici i o něco větší. Pokud je vaše televize menší, skončíte s LED páskami viset z okraje.

Než se pokusíte nalepit proužky na televizor, rozhodně byste měli použít dodané alkoholové ubrousky, které zajistí povrch bez mastnoty. Dokonce i tehdy jsem zjistil, že lepkavé šedé gumové lepidlo na zadní straně proužků se dá docela snadno stáhnout. Naštěstí Govee také poskytuje nějaké další nalepovací klipy, které jsou mnohem pevnější.

James Bruce / MakeUseOf

Některé z nich jsem také použil k vytažení kabelů konektorů v každém rohu. Pro informaci, můj televizor je 58″.

James Bruce / MakeUseOf

Nakonec připevněte řídicí rozbočovač. Nemusí to být uprostřed, pokud kabel USB-C dosáhne k webové kameře, která bude sedět nahoře – kabel na konci LED pásku je poměrně dlouhý. Webová kamera je umístěna mezi dvěma horními porty, LED diodami ve spodním.

James Bruce / MakeUseOf

Umístění kamery je klíčové: musí sedět v horní části obrazovky, nikoli pod ní, a musíte zajistit, aby držák na spodní straně ramena kamery seděl v úhlu 90 stupňů k obrazovce – průvodce rychlou instalací to vysvětluje lépe. Hlavní rameno webové kamery končí v mírném úhlu nahoru.

  Měli byste používat Hubitat k automatizaci svého chytrého domu?

Dejte si na tento krok pozor, protože je trochu v rozporu s tím, jak bych kameru umístil bez návodu. Pokud to uděláte špatně, kamera neuvidí horní část televizoru.

Nastavení a software: Kalibrace je zásadní

James Bruce / MakeUseOf

Po připojení a zapnutí můžete spustit aplikaci Govee a přidat nové zařízení. Bude automaticky detekován přes Bluetooth a poté můžete projít konfigurací. Budete muset přidat podrobnosti o své Wi-Fi; aplikace tvrdí, že bude fungovat pouze se sítěmi 2,4 GHz, ale vedle mého dvoupásmového přístupového bodu se připojila dobře.

Váš televizor by nyní měl být umístěn zpět do svého konečného domova a měli byste se dívat na přední stranu obrazovky jako obvykle; poté se ujistěte, že strany odpovídají pokynům na obrazovce (nebo zvolte rozvržení, které se shoduje).

Nejsložitější a nejdůležitější část nastavení zahrnuje fotoaparát. Budete muset umístit sedm nalepovacích oranžových kostek kolem vaší televizní obrazovky pro kalibraci a poté přetáhnout rohy a střed ohraničovacího rámečku tak, aby odpovídaly. To může být obzvláště složité, protože obraz je zkreslený a má poměrně nízkou kvalitu. V ideálním případě nebudete mít odrazy ani na televizi, ale to je ve většině domácností nereálné.

Ve výchozím nastavení se spustí ve videoreaktivním režimu, takže světla budou replikovat cokoliv na vašem televizoru. Režimy můžete změnit v aplikaci Govee.

Výkon: Většinou přesný, ale ne dokonalý

Prošel jsem sérii testovacích videí Ambilight. Výchozí režim je „Film“, který zřejmě zpožďuje změny barev. Změňte to na režim „Hra“ pro rychlejší odezvu (i když vám to může připadat trochu příliš nápadné).

Obecně jsem zjistil, že barvy pěkně kopírují obsah na obrazovce, i když modrá občas inklinovala k fialovému osvětlení a bílá inklinovala ke světle růžové. To lze očekávat u jakéhokoli okolního osvětlení založeného na fotoaparátu.

James Bruce / MakeUseOf

I když většinu problémů můžete vyřešit dalším krokem kalibrace barev, pokud máte chytré osvětlení jinde ve své místnosti, kamera zachytí jemné změny odstínu v odrazech.

James Bruce / MakeUseOf

Když jsem znovu prošel testy s původním Philips Ambilight znovu zapnutým, nedokázal jsem vám říct rozdíl. V praxi se s filmy a herním obsahem zdá být pozoruhodně přesný, což jsem od systému založeného na fotoaparátu opravdu nečekal. Další malou výhodou Govee TV Backlight 3 Lite (výše) ve srovnání s původním Philips Hue Ambilight (níže) je to, že na základně vašeho televizoru získáte stejný počet LED jako na horní. Díky vestavěné funkci Ambilight v těle televizoru je základna vybavena méně LED diodami pro umístění stojanu televizoru (a u některých modelů vůbec žádné podél spodní hrany).

  Jak tisknout ve Wordu a nechat prostor pro děrování

James Bruce / MakeUseOf

Jediný problém, který jsem našel, byla detekce vypnutí obrazovky, a to bylo pravděpodobně kvůli nevyhnutelným odrazům. Když je televizor vypnutý, podsvícení Govee produkovalo nalevo a napravo světle žlutou barvu. Vzhledem k tomu, že moje prodlužovací šňůra TV stejně používá chytrou zástrčku, aby se šetřila energie, není to pro mě velký problém. Při sledování filmů s černými pruhy je systém správně rozpozná, ignoruje je a místo toho replikuje skutečné barvy filmu.

Další funkce: DreamView, hudební režimy a další

Pokud máte v televizní místnosti nějaké další osvětlení Govee, oceníte integraci DreamView. To umožňuje vašemu TV Backlight 3 Lite ovládat až pět dalších světel Govee, které odpovídají obsahu na obrazovce přesně stejným způsobem jako LED diody na zadní straně vašeho televizoru. Budete moci umístit světla po místnosti tak, aby odpovídala levému nebo pravému okraji, a téměř všechna světla Govee jsou kompatibilní.

Jelikož je Govee TV Backlight 3 Lite zcela oddělené od vašeho televizoru, funguje také jako standardní chytré světlo Govee. To vám dává ovládání prostřednictvím hlasových asistentů a ovládání Bluetooth nebo Wi-Fi prostřednictvím aplikace. Pořádáte ve svém obývacím pokoji improvizovanou párty? Scény synchronizované s rytmem přidají trochu dynamického osvětlení večírku. Nebo si jen odpočiňte s okolním náladovým osvětlením se stovkami scén v aplikaci, které se hodí pro každou příležitost. A pokud si zakoupíte speciální edici Dune Govee TV Backlight 3 Lite, získáte ještě více scén, které můžete přidat do své aplikace naskenováním přiloženého QR kódu.

James Bruce / MakeUseOf

Měli byste si koupit Govee TV Backlight 3 Lite?

Byl jsem extrémně skeptický k tomu, že Backlight 3 Lite přichází do této recenze. Vyhnul jsem se jakémukoli televiznímu podsvícení založenému na kamerách, protože jsem měl podezření, že by bylo příliš pomalé a nepřesné na to, aby poskytovalo přesnou reprodukci barev (a abych byl spravedlivý, prvních několik generací těchto nebylo oslnivých). I když TV Backlight 3 Lite nebude nikdy tak přesný jako sada HDMI signálu, je dost dobrý, takže se nemusím obávat. Jako způsob, jak zlepšit ponoření do televize a filmu, to funguje skvěle. Je také mnohem levnější než jiné možnosti a skutečnost, že může pracovat s jakýmkoli obsahem zobrazovaným na vašem televizoru a nejen s externími vstupy, je velkým bodem v jeho prospěch.

Pokud chcete podsvícení televizoru s rozpočtem nižším než 100 USD, už nehledejte. Snadno se instaluje a po malé kalibraci prostě funguje.

Govee TV Backlight 3 Lite

Govee TV Backlight 3 Lite pomocí kamery, která je umístěna na horní části vašeho televizoru, nabízí cenově dostupný a snadný způsob, jak do vašeho zážitku ze sledování televize přidat okolní osvětlení. Je jasné, reaguje a s režimem DreamView můžete svůj systém rozšířit o další osvětlení Govee.