Co znamená „Idle“ na Discordu a je to přesné?

Klíčové věci

  • Nečinnost na Discordu může znamenat, že daná osoba byla 10 minut neaktivní na svém počítači, minimalizovala aplikaci pro chytré telefony nebo ručně nastavila svůj stav na nečinnost.
  • Na Discordu se můžete jevit jako aktivní, i když jste aplikaci na svém PC minimalizovali.
  • Nečinný stav Discord nemusí být vždy přesný, protože svůj stav můžete nastavit ručně na nečinný a hluk na pozadí vašeho mikrofonu vás může označit jako online.

Když vidíte, že je někdo na Discordu „nečinný“, co to znamená? Jsou k dispozici pro chat nebo jsou mimo svůj stůl? Zde je vše, co potřebujete vědět o stavu nečinnosti na Discordu a o tom, zda je přesný.

  7 dobrých zdrojů pro výuku anglického znakového jazyka

Co znamená nečinnost na Discordu?

Nečinnost na Discordu znamená jednu ze tří věcí: daná osoba neinteragovala 10 minut se svým počítačem, minimalizovala aplikaci na svém smartphonu nebo ručně zvolila stav nečinnosti.

Tyto různé důvody za stavem nečinnosti jsou důvodem, proč se někteří přátelé budou jevit jako vždy nečinní, zatímco někteří mají stav pouze občas.

Technicky se ale také můžete objevit online, i když Discord aktivně nepoužíváte. Pokud budete pokračovat v používání počítače, zatímco je Discord minimalizován na systémové liště vašeho PC, aplikace vás neoznačí jako pryč.

Pokud jste nečinní kvůli nečinnosti, jakmile kliknete myší nebo klepnete na klávesnici, Discord vás znovu označí jako online.

Discord také nastaví váš stav na nečinný, pokud jste v hlasovém kanálu a váš mikrofon po dobu 10 minut nezachytí žádný hlas ani hluk na pozadí.

V mobilní aplikaci Discord však není žádná čekací doba. Jakmile aplikaci ve smartphonu zavřete (ale necháte ji běžet na pozadí), Discord se přepne ze zelené ikony online telefonu na ikonu půlměsíce, což znamená, že jste nečinní.

  Adobe InCopy: Cena, funkce a stahování

Pokud ručně vyberete stav nečinnosti, zůstanete nečinní bez ohledu na to, zda někomu posíláte zprávu nebo používáte aplikaci jiným způsobem. Ve skutečnosti můžete dokonce aktivně mluvit nebo streamovat v hlasovém kanálu a aplikace vám bude i nadále ukazovat nečinnost.

Jak přepnout stav Discordu na Nečinný

Existuje řada způsobů, jak změnit svůj online stav Discord, aby odrážel vaši dostupnost v aplikaci.

Pokud používáte aplikaci pro stolní počítače, klikněte na ikonu svého profilu v levém dolním rohu, umístěte ukazatel myši na kartu Online a vyberte možnost Nečinný. K dispozici je také možnost nastavit vlastní stav na Discord.

Pokud používáte mobilní aplikaci, vyberte kartu Vy ve spodní části aplikace. Poté klepněte na svůj profilový obrázek a vyberte Nečinný. Discord okamžitě změní váš stav.

  Jak resetovat Samsung Galaxy S8 bez účtu Google

Je stav nečinnosti Discord vždy přesný?

Vzhledem k tomu, že svůj stav můžete ručně nastavit na Nečinný na Discord a tento stav nezmizí, jakmile se vrátíte na svůj stůl, není vždy přesný. Někdo může být online a stále označen jako nečinný.

Osoba může mít také minimalizovaný Discord, ale stále komunikuje se svým PC. To znamená, že mohou být označeni jako online, aniž by technicky vůbec interagovali s aplikací. Podobně, pokud je někdo mimo svůj stůl, ale jeho mikrofon snímá hluk na pozadí, Discord jej bude stále zobrazovat jako online.

Ať tak či onak, lidé budou stále dostávat vaše zprávy, když jim pošlete přímou zprávu, když jsou pryč. Oznámení o těchto zprávách mohou najít na systémové liště nebo v oznámeních ze smartphonu.

Pokud je někdo na Discordu označen jako nečinný, nemusíte dostat odpověď hned – vše závisí na tom, zda je skutečně mimo své zařízení, nebo zda stav označil ručně.