Točí se vám při pohledu na telefon závrať? Zakázat animace

Způsobují máslově hladké animace vašeho telefonu nevolnost, únavu očí nebo dokonce pomalý výkon aplikací? Tyto animace jsou pouze pro vzhled a spoustu z nich můžete zakázat na iPhone i Androidu.

Snižte pohybovou nevolnost a zrychlete svůj telefon

Animace obrazovky jsou skvělé a často jsou součástí toho, proč nový telefon vypadá tak hladce. Animace ale nejsou bez nedostatků, zejména na starších telefonech s aktualizovanými operačními systémy.

Podívejte se, moderní operační systémy používají animace pro všechny myslitelné účely. Ať už přecházíte mezi aplikacemi, vypínáte telefon, odemykáte obrazovku nebo přijímáte upozornění, váš telefon přehraje rychlou animaci, aby věci vypadaly pěkně.

To je problém ze dvou velkých důvodů. Za prvé, animace na obrazovce mohou způsobit únavu očí, bolesti hlavy a nevolnost u krátkozrakých (nebo obecně citlivých) lidí. Animace chytrého telefonu mohou vyvolat nevolnost.

Starší telefony s aktualizovanými operačními systémy navíc nemají vždy prostředky na zpracování animací. Výsledkem je, že starší telefon může běžet mnohem pomaleji, než by ve skutečnosti měl.

Na tyto problémy existuje pouze jediné řešení: vypněte animace. Vypnutí animací je jednodušší, než byste si mysleli, a tento proces vůbec nezhorší výkon vašeho telefonu. Může to dokonce urychlit.

Jak omezit pohyb na iPhone

Většina lidí nenávidí myšlenku ponořit se do nabídky nastavení a přepínat přepínače. Ale abych byl upřímný, v nabídce nastavení Apple se velmi snadno orientuje. Vypnutí animací iPhonu je prakticky dvoukrokový proces.

Nejprve přejděte do Nastavení, klepněte na Obecné a vyberte možnost Usnadnění.

Na stránce Usnadnění vyhledejte a povolte nastavení Omezit pohyb.

Na stránce Reduce Motion je pouze jedna možnost. To je samozřejmě možnost Reduce Motion. Klepnutím na něj vypnete animace vašeho iPhone. Pokud budete chtít své animace zpět, stačí otevřít stránku Reduce Motion a znovu zapnout možnost Reduce Motion.

Jak upravit měřítko animace na Androidu

Vypnutí animací na iPhonu je procházka růžovým sadem. Na telefonu s Androidem ale musíte vynaložit trochu úsilí navíc.

Za prvé, budete chtít povolit možnosti vývojáře v telefonu. Nebojte se, povolení možností pro vývojáře nezničí váš telefon ani nic jiného, ​​pouze otevře robustnější nabídku možností na stránce Nastavení.

Chcete-li povolit možnosti pro vývojáře, přejděte do Nastavení systému Android, přejděte dolů a klepněte na O telefonu.

Procházejte obrazovku O telefonu, dokud nenajdete číslo sestavení svého telefonu. Na některých novějších telefonech (jako jsou Galaxy S9 a S10) bude číslo sestavení skryto za stránkou s možnostmi Informace o softwaru.

Nyní klepněte na své číslo sestavení, dokud váš telefon neoznámí, že jste nyní vývojářem! Váš telefon může také požádat o heslo zamykací obrazovky.

Nyní máte přístup k nabídce Možnosti vývojáře. Vraťte se na stránku Nastavení a klepněte na „Možnosti vývojáře“.

Přejděte dolů, dokud nenajdete možnosti „Měřítko animace okna“, „Měřítko animace přechodu“ a „Měřítko trvání animace“. Budou ve spodní polovině vaší stránky Možnosti pro vývojáře, takže začněte odspodu a pokračujte nahoru.

Nyní můžete upravit rychlost animace telefonu. Tyto tři možnosti mohou být ohromující (nejsou tak přímočaré jako funkce Reduce Motion na iPhone), ale není příliš obtížné je pochopit.

„Měřítko animace okna“ určuje rychlost oken a oznámení v aplikaci, „Měřítko animace přechodu“ určuje rychlost přechodů z aplikace do aplikace a „Měřítko trvání animace“ určuje rychlost efektů v aplikaci, jako je načítání. kolo.

Ve výchozím nastavení jsou rychlosti animace nastaveny na „1x“. Máte možnost animace vypnout, zvýšit jejich rychlost nastavením jejich hodnoty na „.5x“ nebo snížit jejich rychlost nastavením jejich hodnot mezi „1,5x“ a „10x“. Pokud se chcete rychle zasmát, nastavte všechny rychlosti animace na „10x“. Jinak je prostě vypněte.

Pokud rádi používáte telefon s vypnutými animacemi, možná budete chtít zakázat animace na ploše na počítači se systémem Windows nebo povolit funkci Reduce Motion na počítači Mac.