Touchpad bezdrátové klávesnice nefunguje (Průvodce odstraňováním problémů)

Bezdrátové klávesnice existují již dlouhou dobu a docela se změnily. Najdete je ve všech možných variantách v závislosti na tom, jak klávesnici používáte.

Některé klávesnice jsou vybaveny vestavěným touchpadem. Je to skvělé, pokud chcete používat touchpad se stolním počítačem, ale nechcete na svůj stůl přidávat další periferii.

Touchpad bezdrátové klávesnice nefunguje

Logitech vyrábí jedny z nejlepších klávesnic pro počítače. Fungují skvěle s téměř jakýmkoli operačním systémem; macOS, Linux a samozřejmě Windows 10. Pravděpodobně budete moci získat klávesnici Logitech, aby fungovala plynuleji na systému Windows, ale vždy existují výjimky.

  Jak automaticky nastavit velikost obrázků v PowerPointu

Pokud jste připojili bezdrátovou klávesnici, tedy klávesnici Logitech, nebo ne, a nemůžete zprovoznit touchpad, vyzkoušejte níže uvedené opravy.

1. Odinstalujte a znovu nainstalujte klávesnici

Když klávesnice nefunguje tak, jak funguje, tj. nefunguje touchpad, často můžete problém vyřešit odinstalováním a opětovnou instalací zařízení.

Otevřete Správce zařízení.
Rozbalte položku Klávesnice.
Klepněte pravým tlačítkem myši na bezdrátovou klávesnici a vyberte Odinstalovat zařízení.
Odeberte bezdrátový klíč, který vaše klávesnice používá k připojení k systému, nebo zrušte jeho spárování, pokud se jedná o zařízení Bluetooth.
Restartujte systém.
Znovu připojte hardwarový klíč nebo spárujte klávesnici.
Zařízení se automaticky nainstaluje a začne pracovat.

2. Zkontrolujte baterie

Bezdrátová klávesnice funguje na baterie. Můžete použít jednoduché suché baterie na jedno použití nebo můžete použít dobíjecí. V obou případech vybitá baterie nebo vybitá baterie zabrání tomu, aby klávesnice fungovala tak, jak by měla.

  Jak skrýt zářez iPhone X na obrazovce

Vyměňte baterii v klávesnici. I když vidíte, že není vybitá, zkuste vyměnit baterii za novou/čerstvou a vyzkoušejte trackpad.

3. Aktivujte touchpad

Touchpad na klávesnici může být deaktivován. Zkontrolujte, zda je na klávesnici vypínač, kterým ji lze zapnout. Pokud ne, zkuste touchpad zapnout klávesou Fn+F8.

4. Nainstalujte proprietární ovladače

Některé klávesnice, např. klávesnice Logitech, se často dodávají s vlastními aplikacemi a/nebo ovladači. Jejich instalace může být nezbytná, aby klávesnice fungovala.

Zkontrolujte, zda jsou k dispozici ovladače. Mohou být dodávány na disku s balením klávesnice nebo si můžete online zkontrolovat, zda jsou na oficiálních stránkách výrobce klávesnice k dispozici ovladače.

5. Spusťte Poradce při potížích s klávesnicí

Zkuste spustit Poradce při potížích s klávesnicí v systému Windows 10.

  Jak odebrat profilový obrázek z vašeho účtu Microsoft

Otevřete aplikaci Nastavení (klávesová zkratka Win+I).
Přejděte na Aktualizace a zabezpečení.
Vyberte možnost Odstraňování problémů.
Klikněte na Další nástroje pro odstraňování problémů.
Spusťte Poradce při potížích s klávesnicí.

6. Odeberte ostatní periferní zařízení

Pokud se vaše klávesnice připojuje k systému přes Bluetooth, zkuste odebrat další spárovaná zařízení Bluetooth. Pokud se klávesnice připojuje pomocí hardwarového klíče, odeberte ostatní zařízení připojená k systému přes USB port, např. telefon, odeberte jej. Ujistěte se, že je klávesnice připojena přímo k systému a ne přes rozbočovač USB.

7. Vyčistěte trackpad

Trackpady nemusí fungovat dobře, pokud jsou špinavé a špína má tendenci se časem používáním hromadit. Použijte bezpečný čisticí roztok a vyčistěte trackpad. Může to pomoci trackpadu fungovat lépe.

Závěr

Trackpad na bezdrátové klávesnici by měl fungovat, pokud funguje samotná klávesnice. Trackpad není složité zařízení na konfiguraci. Ve skutečnosti je ve většině případů ovládání stejně snadné jako myš. Výše uvedené opravy vám pomohou, aby trackpad začal fungovat.